iDnes.cz: Muž v Praze-Kyjích chtěl vylákat dítě na procházku

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

iDnes.cz: Muž v Praze-Kyjích chtěl vylákat dítě na procházku

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »


Pražští policisté pátrají po neznámém muži, který se pokoušel minulou sobotu na dětském hřišti v Kyjích navázat kontakt s nejméně jednou nezletilou dívkou. Snažil se jí i dotýkat a zval ji na procházku. Dívce se podařilo muži ubránit a dokonce ho i natočila. Policisté se nyní obracejí na veřejnost o pomoc s pátráním.

„Kriminalisté třetího policejního obvodu se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po dosud neznámém muži, který se pokoušel nejméně v jednom případu o navázání blízkého kontaktu s nezletilou dívkou,“ uvedla krajská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Událost se stala minulou sobotu 13. října kolem desáté hodiny dopoledne na dětském hřišti mezi ulicemi Travná a Manželů Dostálových v Praze 9-Kyjích.

Podezřelý muž měl nejprve děti pozorovat zpovzdálí, po odchodu dospělých se přiblížil. Přistoupil k jedné z dívek a snažil se s ní navázat kontakt. Nejprve na dívku jen mluvil, ale poté se ji začal i dotýkat a zval ji pod různými záminkami na procházku. Dívce se podařilo držet ho od sebe a být s ostatními dětmi. Muž po chvíli své snahy zanechal a z hřiště odešel.

„Zde je na místě vyzdvihnout duchapřítomnost dívky, která se držela s ostatními dětmi pohromadě a dokázala v nestřeženém okamžiku nenápadně muže nahrát na svůj mobilní telefon. Dívenka se posléze svěřila s celou věcí své matce a ta kontaktovala policii,“ popsala Zoulová.

Případ si ihned převzali policisté z mravnostního oddělení, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu navazování nedovoleného kontaktu s dítětem. Kriminalisté doposud přes veškerou snahu nezjistili totožnost podezřelého.

Hledaný muž je ve věku kolem třiceti let a hovoří špatnou češtinou s ukrajinským přízvukem. Měří mezi 170 a 180 centimetrů a má krátké světlé vlasy ostříhané na ježka. Minulou sobotu měl na sobě černé triko, modré džíny, starší boty černé barvy. Jeho zvláštním znamením je defekt na jednom z předních zubů.

„Vzhledem k tomu se policie v tuto chvíli obrací na širokou veřejnost prostřednictvím pátrací relace. Vyšetřovatelé doufají, že muže zachyceného na záběrech někdo pozná a se svým svědectvím se obrátí na policii prostřednictvím tísňové linky 158,“ uvedla Zoulová.

Policisté museli videozáznam upravit z důvodu ochrany oběti, v tomto případě osoby mladší patnácti let.

„Policie opakovaně doporučuje rodičům a výchovným pedagogům, aby dětem připomněli základní pravidla osobní bezpečnosti při kontaktu s cizím člověkem,“ dodala policejní mluvčí.V článku je pachatel na videu, které holčička natočila.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5231
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2119 poděkování

Re: iDnes.cz: Muž v Praze-Kyjích chtěl vylákat dítě na procházku

Nový příspěvek od Cykle02 »


Pražští policisté zadrželi muže, který se na dětském hřišti v Praze 9 snažil navázat kontakt s malými dětmi. Kriminalisté se domnívají, že má na svědomí více obdobných pokusů. Zveřejnili proto jeho podobu a žádají rodiče nebo děti, kteří muže při takovém jednání viděli, aby se jim ozvali.

Policisté po muži pátrali dva roky, od doby, kdy 13. října 2018 oslovil nezletilou dívku na dětském hřišti mezi ulicemi Travná a Manželů Dostálových v Kyjích.

Muž podle výpovědi svědků nejdříve pozoroval děti zpovzdálí a pak přistoupil k jedné z dívek. Navázal s ní slovní kontakt, potom se jí začal dotýkat a pokoušel se ji vytáhnout na procházku.

Dívka na jeho nabídky nereagovala a držela se s ostatními dětmi. V nestřeženém okamžiku se jí navíc muže podařilo nahrát na svůj mobilní telefon.

Po vyhoštění se na hřiště vrátil

Muž byl shodou okolností krátce po tomto incidentu vyhoštěn z Česka. Tehdy ještě policisté nevěděli, že je to člověk, kterého hledají. Pátrali proto dál.

Muž se po dvou letech do Česka vrátil a znovu zamířil na dětské hřiště v Praze 9.

Policie uvedla, že jeho obětí byl tentokrát nezletilý chlapec, kterého muž nejdříve osahával a pak ho pobízel k sexuálním praktikám. Chlapec před mužem utekl domů, kde vše řekl rodičům a ti zavolali na linku 158.

Policisté muže zadrželi ve večerce kousek od hřiště, kde se opíjel.

„Jednačtyřicetiletého cizince, po kterém jsme pátrali téměř dva roky, zadrželi v neděli krátce po činu policisté z místního oddělení Kyje,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Muž řekl, že si téměř na nic nepamatuje

Muž je obviněný ze spáchání trestných činů navazování nedovoleného kontaktu s dítětem a výtržnictví. Hrozí až dva roky vězení.

Při výslechu muž sdělil, že si téměř na nic nepamatuje a do České republiky přicestoval před dvěma měsíci. Policie se nicméně domnívá, že má muž podobných útoků na svědomí víc.

„Prosíme rodiče, kteří mají obdobnou zkušenost s tímto mužem nebo byli oni či jejich děti svědky tohoto jednání, aby neprodleně kontaktovali linku 158 anebo navštívili nejbližší policejní služebnu,“ dodala Siřišťová.

Muž je asi 180 cm vysoký, má krátké světlé vlasy, hovoří špatnou češtinou s ukrajinským přízvukem a má defekt na jednom z předních zubů.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?