Pedofilie v 13 letech? (Jeho bratr)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Jeho bratr

Pedofilie v 13 letech? (Jeho bratr)

Nový příspěvek od Jeho bratr »

Pedofilie v 13 letech? - dotaz v poradně
Jeho bratr píše:Ahoj. Chtěl bych se s něčím svěřit. Je mi 18 a mému nevlastnímu bratrovi je 13. Jednou jsem přišel domů, otevřel jsem dveře a viděl jsem bratra masturbovat, což je v jeho věku normální, ale šokovalo mně, nad čím. Masturboval nad fotkami pětiletých holek! Sice ti pro většinu lidí zní divně, že by dítě mohlo být pedofilem, ale ve třinácti biologicky již prakticky dítě není a mně se ve třinácti líbily holky tak od 10 do 16 let. V tu chvíli jsem se ho zeptal „Tobě se líbí pětileté holky?“ a on mi na to odpověděl „No a? Je mi teprve 13 prosimtě.“ Já jsem vůbec nevěděl, co mu na to říct a tak jsem mu řekl jen „V pořádku“. Nejsem krysa a tak to nebudu říkat jeho rodičům, ale chtěl bych si o tom s ním nějak promluvit. Bohužel nevím jak a ani nevím, jestli to je dočasné nebo to opravdu znamená pedofilii. Jak si s ním mám promluvit? Jaké je pravděpodobnost, že je pedofielm?
Odpověď MUDr. Antonína Brzka:

Milý hochu,

to, co jste zjistil, zatím nic neznamená. Když jste ale jeho brácha, a máte nějaké podezření, bylo by vhodné neagresivně sledovat, jak se jeho preference budou vyvíjet. No, a kdyby ještě v 16 nebo 17 preferoval pětileté holky, bylo by to na pováženou. Pak by měl navštívit sexuologa a poradit se.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek
Sexuologický ústav Praha

Odpověď Marca Freemana:

Ahoj,

je pravda, že většina pedofilů začně pociťovat k dětem přitažlivost již kolem těch svých 13 let, někteří svým pocitům nerozumí, jiní jim rozumí, ale nechtějí se s tím smířit, jiní si orientaci uvědomí a přijmou. Vše je zcela individuální.

Jestli je Tvůj bratr pedofil, to Ti nikdo z nás přímo říct nemůže. Ona ta masturbace nad těmi fotkami nic znamenat nemusí. Jak už pan Brzek psal, jestliže je pedofil, budou se mu malé holčičky líbit i v době, kdy bude starší. A zrovna ve 13 letech, kdy se člověk dostává do puberty, ho může přitahovat kde co/kde kdo.

Jakožto jeho bratr máš ale možnost sledovat, jak dospívá, co dělá. Jestli by sis chtěl být jist tím, že Tvůj bratr nic „neprovede“, můžeš si s ním promluvit a říct mu, že je Ti jedno, kdo se mu líbí, ale že si musí dát pozor na to, aby do 15 let (svých i daných děvčat) nedělal nic sexuálního – děti z takových věcí mohou mít trauma.

Přeji Tobě i Tvému bratrovi vše dobré,

Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]
Uživatelský avatar
Mission

Re: Pedofilie v 13 letech? (Jeho bratr)

Nový příspěvek od Mission »

Nejsem krysa a tak to nebudu říkat jeho rodičům, ale chtěl bych si o tom s ním nějak promluvit. Bohužel nevím jak a ani nevím, jestli to je dočasné nebo to opravdu znamená pedofilii. Jak si s ním mám promluvit? Jaké je pravděpodobnost, že je pedofielm?
Já mám v této věci názor odlišný. Nepouštěl bych se do nějakých dobrodružství či vlastních experimentů a rodiče toho hocha s nezvyklými preferencemi bych přece jen nějak rozumně a šetrně informoval. Zcela běžné masturbační fantazie třináctiletých pubescentů vypadají jinak. Nechci soudit podle sebe (kterého od třinácti let přitahovaly patnáctileté až osmnáctileté sousedky a starší spolužákyně), na takové téma dost možná existuje podrobná sexuologická studie. Jsem si vědom, že pojem "norma" je ošidný a v této souvislosti se o ní ani nedá hovořit.

Ale určitě bych vše nechal na rodičích chlapce, tedy pokud se jedná o funkční spořádanou rodinu.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1176 poděkování

Re: Pedofilie v 13 letech? (Jeho bratr)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Mission píše:Zcela běžné masturbační fantazie třináctiletých pubescentů vypadají jinak.
To je beze sporu, ale proč by to mělo znamenat, že tomu třináctiletému pubescentovi zničíš život? Tedy jinými slovy, že to řekneš jeho rodičům?
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 903
Dal: 298 poděkování
Dostal: 207 poděkování

Re: Pedofilie v 13 letech? (Jeho bratr)

Nový příspěvek od Silesia »

Myslim, že psal, že to rodičům říkat nebude.