V roce 1998 zavraždil dítě. Usvědčil ho test DNA (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

V roce 1998 zavraždil dítě. Usvědčil ho test DNA (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »


Případ zavražděného chlapce Nickyho Verstappena strašil nizozemské policisty dvacet let. Díky nejrozsáhlejšímu testování DNA v historii Nizozemska ho nyní, zdá se, konečně vyřešili. Podezřelého Jose Brecha dopadli ve Španělsku.

Jedenáctiletý Nicky Verstappen zmizel 9. srpna 1998 na letním táboře v přírodní rezervaci Brunssumerheide u německých hranic. Jeho tělo našli následujícího večera v lese jen pár kroků od tábora.

Dnes pětapadesátiletý Jos Brech tehdy podle britské stanice BBC bydlel nedaleko a krátce po vraždě jej zastavila policie, když se po půlnoci procházel kolem místa činu. Tehdy jej však propustila coby nevinného kolemjdoucího.

O tři roky později jej vyslýchala znovu a podle serveru Dutch News se tehdy Brech přiznal k tomu, že v minulosti sexuálně obtěžoval děti a že podstoupil terapii. Ani tehdy však ještě nebyl podezřelý z vraždy.

K tomu, že zločin nejspíš spáchal právě on, vyšetřovatele dovedly letošní rozsáhlé testy DNA, ke kterým se dobrovolně přihlásilo přes 14 tisíc mužů. Experti hledali shodu se vzorky na chlapcově oblečení. A přestože se Brech ani po policejní výzvě největšího testování v historii země nezúčastnil, jeden z jeho příbuzných ano, což policii dovedlo až k němu.

Mistr v přežití v přírodě se schovával ve Španělsku

Tou dobou, v dubnu letošního roku, navíc Brechova rodina podle agentury AP nahlásila jeho zmizení. Pátrání se tak rozjelo naplno, a to nejen v Nizozemsku, ale i Francii, kde má Brech chatu. V jeho domě si také mezitím potvrdila stoprocentní shodu s DNA na Verstappenových šatech.

Minulý týden pak policie vyzvala veřejnost, aby jí o bývalém skautovi a pracovníkovi s dětmi nahlásila jakékoliv informace. Podle britského listu The Guardian policisté získali přes dvě stě tipů. Mimo jiné i ten, že Brech mistrně ovládá techniky přežití v přírodě.

Nakonec jej na základě udání od jiného Nizozemce dopadli ve Španělsku. Server Dutch News uvádí, že se Brech skrýval v lese asi padesát kilometrů od Barcelony. „Jos B., 55, podezřelý v případu vraždy Nickyho Verstappena byl v neděli odpoledne zatčen ve Španělsku. Nyní je ve vazbě a čeká na převoz do Nizozemska,“ uvádí prohlášení policie v okrese Limburg, pod který případ spadá.Skauta (zřejmně vedoucího? protože ve 30+ letech asi už nebyl skautíkem) měli potkat na místě činu a po 20 letech majít příbuzenskou shodu s materiálem na oběti.
Sice to podle mne nedokazuje přímo jeho vinu nicméně je to velmi pravděpodobné. Zdá se že byl navíc dříve obviněn z obtěžování dětí (což taky nutně nemusí znamenat že byl pedofil).
Naposledy upravil(a) Allein dne pondělí 27. 8. 2018, 23:56:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Vložen kompletní text článku.