Přítel exmanželky a mí synové - čeho si všímat, co dělat

Reakce a podněty z řad veřejnosti - máte-li názor, myšlenku či nápad, který se týká našeho webu, nezdráhejte se ozvat!
Uživatelský avatar
Chatnoir
Nový člen
Příspěvky: 3
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Přítel exmanželky a mí synové - čeho si všímat, co dělat

Nový příspěvek od Chatnoir »

Dobrý den vespolek,

mám dva syny ve věkovém rozmezí 9-12 let, kteří jsou třetím rokem v péči matky, poslední rok má matka o několik let mladšího přítele, se kterým se seznámila na internetové seznamce. Ten, podle různých informací, měl v minulosti pouze jeden vztah se ženou, vlastní děti nemá. S exmanželkou společně nežijí, ona bydlí s dětmi u jejích rodičů.

Poslední dobou jsem u svých synů při různých příležitostech zaznamenal, že jim, zejména mladšímu, ve společné skupině s matkou na messengeru tento její přítel posílá krátké audiovzkazy a texty ve smyslu miluju vás, obrázky se srdíčky, naposledy dokonce dva GIFy - jeden s textem Love is love v duhovém (!) srdci a druhý obrázek duhového pruhu s nápisem Happy pride.

K tomu je třeba poznamenat několik faktů. Její přítel nepatří dle všeho mezi nejbystřejší jedince, takže případná stupidita takových vztahů je zde na místě, myslím si, že varianta, že ani neví, čeho se ony GIFy týkají, je docela reálná, ale - kdo ví.

Další varianta je třeba, že se snaží mít spolu s matkou s dětmi dobrý vztah a tak si prostě posílají různé blbinky.

U příležitosti jiného tématu, které jsem s klukama před pár dny musel probrat, jsem se mladšího zeptal, zda se s ním matčin přítel také tulí, případně syn s sním, na což řekl, že někdy.

Nakonec ještě pro jistotu předesílám, že zde nijak neřeším kdo má jaké záliby apod. pokud se to zrovna netýká mých synů v mé nepřítomnosti.

Situace je ještě trochu zkomplikována tím, že s matkou momentálně máme otevřený soud o změně péče (ke mě) z různých jiných důvodů, tedy varianta, že by s ní byla nějaká normální řeč o jiných, než nutných provozních tématech, není. Mám také obavu, že pokud bych to začal řešit s ní, mohlo by to být naopak kontraproduktivní, protože ona je zřejmě ráda, že ji někdo chce, že si hraje s klukama apod.

Tak, a teď hlavní dotaz:
Mám z toho prostě divný pocit, trochu strach. Pokud by její přítel byl homosexuální pedofil, co s tím mám dělat, čeho si všímat, na co se zaměřit? Kdysi jsem od kamarádky slyšel, že homosexuálové a případně lesby se navzájem prostě poznají. Je to tak i tady? Je lepší čekat na výraznější projevy, které už se dají předat nějakým autoritám nebo je lepší udělat otevřené bubu, ať se stáhne?

Prostě je to velký brouk v hlavě a doufám, že by mi zde mohl někdo poradit.
Předem děkuji.
Naposledy upravil(a) Allein dne čtvrtek 26. 7. 2018, 17:55:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto do vhodnější sekce.
Uživatelský avatar
Kejklíř
Registrovaný uživatel
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 9
ve věku do: 12
Příspěvky: 30
Dal: 4 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Přítel exmanželky a mí synové - čeho si všímat, co dělat

Nový příspěvek od Kejklíř »

Ahoj, spíš bych nejdřív přemýšlel nad vyvolanou panikou. Nicméně si myslím,že když se něco bude dít s dětmi poznáš to.Začíná to nenápadně,budou podrážděné a více stydlivé. Prostě se budou měnit v chování před tvýma očima. Ale i tak bych řekl,že si je třeba jen chce naklonit na svou stranu,nebo jinak ukázat jim,že je pro ně oporou. Třeba opravdu neví co ty smailíci znamenají. Ale jenom si vezmi,kolik homosexuálních pedofilů má rodinu s dětmi a nikdy se ničeho nedopustí.Takhle to mám i já,také jsem si našel ženu se třemi dětmi a nikdy jsem se ničeho nedopustil.Je ale pravda,že jim neposilám smaily a neříkám jim,že je miluji.Když jim vynadám,že neřekli kde jsou a neozvali se a oni držkují,že hartusim,tak jim řeknu, že je mám rád a bolelo by mě,kdyby se jim něco stalo. A teď si vezmi tu větu a přemýšlej,zda je natolik homosexuální,že bych kvůli tomu byl rozeznaný homosexuální pedofil.
Je jasné,že pokud máte nějaké problémy mezi sebou a tím myslím matku dětí a handrkujete se o děti,může docházet k tomu,že její mladší přítel chce pouze ukázat,že umí nahradit jejich otce a může je milovat stejně jako ty. Vždycky je to těžké,ale záleží na tom jak to těžké budeme dělat sami sobě.Ty také přeci dětem rekneš že je miluješ. Chápu,že jako biologický otec na to máš větší nárok.
No a za poslední dá se to poznat mezi náma,ale pouze u lidí,kteří si nedají větší pozor.

Možná bych jejího přítele upozornil na to,co znamenají ty duhy atd.. a uvidíš dle jeho chování co je špatně.Ale upozornil bych ho v dobrém,nemá cenu držet ho za nohy z balkónu a provádět cílený výslech.
Jen můj osobní názor od začátku až do konce nic víc.A teď dostanu od všech kouř já . :D
Uživatelský avatar
Chatnoir
Nový člen
Příspěvky: 3
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Přítel exmanželky a mí synové - čeho si všímat, co dělat

Nový příspěvek od Chatnoir »

Díky za odpověď. Přiznám se, že první podnět pro to se tím začít zabývat, přišel od mé ženy. Tedy z jistého hlediska "vnějšího" pozorovatele, to jen k tomu, jak moc jsem v tom zainteresován z hlediska vztahu s matkou. Nutno také dodat, že manželka je někdy více "ostražitější" než já, což je někdy výhoda, někdy ne.

Vůbec do celé věci nechci tahat to, jaký matčin přítel je, jaká je ex a jaký mají vztah apod., to je jejich věc, jejich karma. Zase si ale myslím, že je lepší si určité paranoidní peklíčko prožít předem a pak zjistit, že se nic neděje, než si některé věci sám před sebou vysvětlovat jen aby nedošlo k nějaké kognitivní disonanci a připuštění si, že tady může nějaký problém být.
Uživatelský avatar
Kejklíř
Registrovaný uživatel
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 9
ve věku do: 12
Příspěvky: 30
Dal: 4 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Přítel exmanželky a mí synové - čeho si všímat, co dělat

Nový příspěvek od Kejklíř »

Ale i s tím souhlasím a samozřejmě ti držím palce ať je vše v pohodě.
Uživatelský avatar
Chatnoir
Nový člen
Příspěvky: 3
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Přítel exmanželky a mí synové - čeho si všímat, co dělat

Nový příspěvek od Chatnoir »

Ještě doplním. Zhruba stejně starým přiženěným holkám mé ženy bych nikdy takové zprávy neposílal a to není o tom, zda a jak je mám rád nebo ne, ale přijde mi to nedospělé,hloupé a hlavně překračující určitý respekt k tomu, že i ony mají svého tátu a já nemám osobní důvod či zájem na toto pole vstupovat. Proto mi to také přijde stejně hloupé od něj.
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Přítel exmanželky a mí synové - čeho si všímat, co dělat

Nový příspěvek od Návštěvník »

Já si jenom dovolím malou poznámku k tomu. Píšeš že onen partner nepatří k těm nejbystřejším, což samozřejmě nedokážu posoudit. Ovšem facebook, instagram, různé messengery přes nejrůznější sociální a skupinové sítě jsou takových plné a možná už i přeplněné. Rozhodně to nechci nijak zlehčovat, ale situace kdy si (a upozorňuji že i dospělé dámy na relativně vysokých pozicích v zaměstnání) posílají komentáře k fotkám typu „Ty seš ale sexy >> ženský genitál << nebo >>Miluju tě, prdelko<<, a to celé u fotek z víkendového výletu, včetně spousty srdíček a smajlíků a já nevím čím vším je ještě možné obohatit tuto stupidní formu (ne)komunikace, jsou "běžné". A může mi to přijít hloupé, blbé, zavrženíhodné nebo hodné hospitalizace, je to prostě projev, díky kterému se vytvářejí nejen virtuální přátelství.

Takže spíše se zaměř na reálný život a jejich komunikaci a chování. Tam zase může být problém s objektivitou, jelikož vaše situace asi k plné objektivitě moc nepomáhá. Dej tomu čas, zkus s klukama trávit co nejvíc času a podle toho se pak rozhodni co dál.
Uživatelský avatar
Allein
Administrátor
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 251
Dal: 432 poděkování
Dostal: 410 poděkování

Re: Přítel exmanželky a mí synové - čeho si všímat, co dělat

Nový příspěvek od Allein »

Ahoj,

jestli jsem to pochopila dobře, řešíš obavu, že by přítel tvé ex-manželky mohl být homosexuální pedofil. První dotaz, který mě k tomu napadá, je, jestli se bojíš toho, že by tvé děti zneužil, nebo toho, že prostě není většinové "normální" orientace, což by ti vadilo. Pedofil sám o sobě nemusí děti zneužít, naopak k nim může mít silné citové vazby, což vlastně může působit naopak, tedy že nebude chtít dětem proto ublížit a tudíž je vystavovat rizikům, které ze sexuálních kontaktů plynou.

V případě uvědomělého a rozumného pedofila je riziko, že zneužije dítě, podstatně menší. To už je pravděpodobnější, že děti zneužije nějaký většinově orientovaný člověk, který v dětech uvidí "náhradní objekt na sexuální hraní". A stejně tak i u "heteráků" by se dalo říct, že normální uvědomělý člověk dětem nic neudělá, ale člověk s psychickými problémy může "ujet".

Takže v prvním případě bych řekla tolik, že nesejde na tom, zda je přítel tvé ex-manželky pedofil, protože to samo o sobě není nic špatného, ale spíš to, jestli je sám "v pohodě". Ono zrovna mazlení může být běžné - a to zrovna nemusí chtít nějak "nahrazovat otce". Ale uznej, že by asi nebylo úplně nejlepší, kdyby chodil s ženou, která má děti, ale k těm by se choval chladně jako psí čumák. Takže zrovna z nějakého tulení (objetí, běžné pohlazení, popř. pusa na čelo apod.) bych si starosti nedělala.

A co se týče těch obrázků v Messengeru na Facebooku, v poslední době mi přijde, že je to mezi staršími lidmi (myslím tím teď třeba generaci mých rodičů) velmi populární, třeba moje mamka mi posílá kdejakou blbinu a bez obrázků ani nekomunikuje - a taky pochybuji, zda by pobrala nějakou symboliku v duhových nápisech, kdyby nějaký z nich poslala.

Obecně bych poradila asi tolik, aby ses snažil i přes potíže (které asi jsou, když budete mít soud) mít s matkou tvých dětí i jejím přítelem dobrý vztah. Přece jen, děti je budou vídat, mají je rádi, takže by problémy mezi vámi navzájem vnímali negativně a ve finále by nejvíc trpěli právě oni. Z hlediska podezření na zneužívání je asi dobré zaměřit se hlavě na chování dítěte (dítě, které někdo třeba osahává, po čase samo může dát něco najevo, např. změní postoj, k dotyčnému nechce chodit, příp. se k dotyčnému jinak chová, vyhýbá se mu a podobně, jinak můžou být i povahové změny - ukecané dítě je najednou tiché nebo se vyhýbá určitým tématům apod.), taky je dobré s dětmi otevřeně mluvit a jako rodiče jim vysvětlit, s čím by se mohly setkat - nebezpečné lidi různých typů je možné potkat nejen v reálu, ale i na internetu. Takže tak.

Přeji hodně štěstí!
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 858
Dal: 276 poděkování
Dostal: 176 poděkování

Re: Přítel exmanželky a mí synové - čeho si všímat, co dělat

Nový příspěvek od Silesia »

Hezký den.
Všímal bych si změn, které by se udávaly v chování synů .

Za sebe a to jsem homosexualní pedofil. Pokud bych se dostal do kontaktu s dětmi mého preferovaného věku a pohlaví, které nejsou moje, asi bych neposilal těm klukům něco pres FCB nebo msng. Je to to nejblbjejší co můžete udělat a je to nejrychlejší způsob jak si zadelat na potíže.


Co efektivně udělat?

Promluvil bych s kluky o sexualite o rizicich sexuálního zneužívání a o bezpečném chování na internetu.

Prosím žádné věty o bonbonech. Za add1 to dnes nikdo nedělá a za add2 pokud začnete tímhle kluci Vás přestanou poslouchat.

A co bych dělal kdybych se s takovými dětmi dostal do kontaktu?

Fakt bych se s nima nemazlil jsou už velcí. Objetí pohlazení ok.
Trávil bych s nimi čas vymýšlel bych pro ně program a aktivity. Zajímal se o jejich zájmy atd.

Pokud někdo dělá takové koniny přes fcb viděl bych to na snížený intelekt a nebo na pedofilii ale hodne dlouho nevybitou a pak by ale k selhání nebylo daleko... samozřejmě neznám situaci do podrobna a vše jsou jen dohady.


*beach*