Za znásilnění a zneužití dětí dostal podmínku (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 858
Dal: 276 poděkování
Dostal: 176 poděkování

Za znásilnění a zneužití dětí dostal podmínku (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Silesia »


Někdejší ředitel novojičínského Střediska volného času Fokus Martin Jakůbek dostal ve středu za znásilnění a pohlavní zneužití několika nezletilých chlapců a další delikty od Okresního soudu v Novém Jičíně tříletou podmínku. Jakůbkovi přitom hrozilo až desetileté vězení. Informaci přinesl server Denik.cz. Verdikt je pravomocný, žalobce i Jakůbek se vzdali práva na odvolání.

Jakůbka, který byl v minulosti rovněž členem městského zastupitelstva, policie obvinila loni v březnu. „Trestné činnosti se dopouštěl jednáním proti dětem ve věku 15 až 18 let, v jednom případě se jedná o dítě mladší patnácti let. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let,“ uvedl tehdy policejní mluvčí Petr Směták.

Jakůbek coby ředitel domova mládeže zneužil podle soudu svého postavení a s mladými chlapci, ať už dobrovolně, nebo nikoliv, provozoval různé sexuální praktiky u sebe doma, kam si je zval. K jednání se Jakůbek přiznal, což soud vzal v potaz při ukládání podmíněného trestu.

Žalobce byl spokojený

„Při rozhodování o výši trestu soud přihlédl k více okolnostem. Přihlédl k doznání obžalovaného, jeho dosavadní bezúhonnosti, přihlédl také k době, která od spáchání uvedeného jednání uplynula… Přihlédl k následkům na jednotlivé zúčastněné osoby i k charakteru jednání. Soud tak dospěl k závěru, že obžalovaný zneužil ve všech bodech obžaloby své postavení, kdy vůči jednotlivým poškozeným vystupoval jako autorita, jako osoba vytvářející jakýsi dojem správnosti tohoto chování,“ cituje Denik.cz soudkyni Ivanu Šostákovou. Jakůbek nezletilé zneužíval mezi roky 2015 a 2017.

Kromě podmínky dostal Jakůbek také desetiletý zákaz pedagogické činnosti a práce ve volnočasových organizacích a spolcích pro děti. To bylo podle serveru pro státního zástupce nejdůležitější, a proto s rozsudkem souhlasil a stejně jako Jakůbek se proti němu neodvolal. Verdikt tak nabyl právní moci.

Případ při Jakůbkově zadržení způsobil ve městě velký rozruch. „Je to šok. Pan ředitel tam pracoval od roku 2005 na různých pozicích, ředitelem je od roku 2013 a za celou dobu jsme ani já, ani nikdo jiný neměli žádný signál, že by se tam něco dělo,“ řekl loni starosta města Jaroslav Dvořák (ČSSD).
Naposledy upravil(a) Allein dne středa 25. 7. 2018, 23:35:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odkazy dávejte do URL TAGU!
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Re: Za znásilnění a zneužití dětí dostal podmínku (Novinky.c

Nový příspěvek od Jednorozec »

"aké k době, která od spáchání uvedeného jednání uplynula"
"Jakůbek nezletilé zneužíval mezi roky 2015 a 2017"
Novinky.cz něco popletly, tohle přece není žádná dlouhá doba ...
Navíc nadpis o znásilnění dětí v textu jsou to mladiství kluci.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1068 poděkování

Re: Za znásilnění a zneužití dětí dostal podmínku (Novinky.c

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Podle mě by si Novinky něco takového nevymyslely. Asi to soudil divný soudce, který se domnívá, že pedofil nevydrží bez sexu ani pár hodin, takže rok je úctyhodný výkon, který je třeba odměnit snížením trestu. Jinak je normální, že když se soudní řízení táhne několik let a obviněný během té doby nic nespáchal, přestože mohl, je to polehčující okolnost a odrazí se to v nižším trestu. Ale to by neměl být tento případ.