Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Uživatelský avatar
Kejklíř
Registrovaný uživatel
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 9
ve věku do: 12
Příspěvky: 30
Dal: 4 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Kejklíř »

Já vás všechny zdravím a položím jen takový dotaz jednoduchý. Jaký máte názor na člověka, který sejde z cesty a zneužije dítě. Odsoudíte ho s tím, že už ho nechcete vidět a nebo se budete snažit mu pomoci, alespoň po duševní stránce.
Naposledy upravil(a) Allein dne neděle 17. 6. 2018, 20:35:14, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Je nutné psát výstižné nadpisy.
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 925
Dal: 306 poděkování
Dostal: 226 poděkování

Re: Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Silesia »

otázka je příliš obecně položená, záleželo by na spoustě věcí okolo, jaké dítě, jak zneužité, kolikrát... a taky zda bych dotyčného znal.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 889
Dal: 145 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Myš »

Raději se učím pochopení, než souzení. Přijde mi, že je to přístup zdravější pro obě strany.

Pochopení neznamená souhlas, ale nahlédnutí situace v jejích okolnostech a souvislostech, což mi dává možost dozvědět něco důležitého o sobě i pro sebe. Odsouzením jen tvořím hranici mezi mnou jako dobrým a jím jako tím špatným. A kdo jsem já, abych soudil?
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Mathias8 »

To je zlozite. Tak clovek nikdy nevie ako zareaguje to zalezi na okolnostiach. Ale jedno viem iste. Ze ak by to bolo dieta ktore poznam a mam k nemu urcity vztah velmi tazko by som to zvladal po psychickej stranke a bolo by pre mna velmi tazke odpustit cloveku ktory mu to urobil. Ak by to bol kamarat alebo znamy nejako by som sa stim mozno vnutorne popral. Ale cudzi clovek neviem ..velmi tazko by som to zvladal tak ci tak.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

Re: Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Jednorozec »

Zneužití je dost široký pojem. Spíš bych se ptal jak moc dítěti ublížil, a za jakých okolností. Co je to za člověka atd...

Ale třeba u krajních variant, které se "naštěstí" stávají jen zcela vyjímečně, kdy někdo znásilní a zabije malou holčičku pro svoje potěšení si moc nějaké odpouštění představit nedovedu. Naopak případy, kdy si kluk s holkama hrál doma na mámu a na tátu a moc nevěděl jak je to nebezpečné pro ně do budoucna jsou o něčem jiném....
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 451 poděkování

Re: Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Tim »

Zlámal mu ruce a nohy železnou trubkou a nechal pojít v lese uvázaného ke stromu.

Obecně mi již dří bylo vyčítáno tom jak přísně na podobné věci nahlížím ale mám k tomu osobní důvody které mne vedou k přísnějšímu pohledu.
V roce 2009 byl mým přítelem chlapec zneužitý tehdy odsouzeným Pavlem Hovorkou žijícím v Praze.
Nyní u mne kvůli těžké životní situaci pobývá jedna z obětí Martina Jakůbka. I když zneužit byl již dříve než ho potkal.

Docela mne děsí určitá míra bagatelizace mezi pedofily navzájem. Já zažil mnoho bezesných nocí kdy mi plačící dítě vběhlo do pokoje a vlezlo mi do postele protože se bál být sám nebo jen chtěl abych byl s ním před tím než usne. O zoufalém volání do práce jen proto že chce slyšet můj hlas ani nemluvím.
(Mluvím samozřejmně o výše uvedených klucích)
Nemá smysl polemizovat nad tím co moc špatně pedofil může udělat nebo ne. Pokud se někdo vůči dítěti zachová v jakkoliv erotick3 rovině, musí přijít trest a podle mne i zavržení.
Uživatelský avatar
Smazaný uživatel (gabajaza)

Re: Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Smazaný uživatel (gabajaza) »

Nelze to takhle jednoduše posuzovat. Jak už někteří psali, tak zneužití je velmi široký pojem.
Jsou věci, které se dají odpustit a jsou věci, za které musí přijít náležitý trest. Je jedno jestli bych dotyčného člověka znal nebo ne, zavrhl bych ho v závislosti na míře provinění, popřípadě opakování daného provinění.

Co se týče potrestání, tak berte prosím následující text s nadhledem. Jde čistě o můj osobní názor. Jsem názoru, že "uklouznout" a udělat chybu může každý, a proto bych jim dal druhou šanci. Kdyby ale bylo zřejmé, že dotyčný/dotyčná si tu chybu ani nechce přiznat, nepřijme náležitý trest, nelituje toho a je zřejmé, že to klidně zopakuje, nebo je to čin tak odporný, že na dítěti zanechá trvalé následky, tak bych byl pro co nejbrutálnější trest.

Budu stručný, aby to nebylo moc dlouhé. Jinak si dovolím poznamenat, že to jsou pouze hypotetické situace. Bohužel takovéto tresty pro ty největší hříšníky nejsou legální.

1. případ
Otec s dcerou přežijí autonehodu, ale matka na místě umírá. Otec pár měsíců poté plně podlehne alkoholu. Jelikož je bez partnerky a velmi frustrovaný a prakticky pořád pod vlivem alkoholu, tak si zvolí jako náhradní sexuální objekt svou nebohou šestiletou dceru. Opakovaně ji znásilňuje kdykoli se mu zachce. Taky ji bije, ale tak aby to nebylo moc vidět, a když ho dostatečně neposlouchá, tak ji ani nedává pořádně najíst. Kuchyň zamyká a klíč má stále u sebe.
Nakonec to dívka v patnácti letech nezvládne a páchá sebevraždu lehnutím si na koleje. Poté proběhne rozsáhlé vyšetřování a otec se ke všemu přizná. Necítí ale ani špetku viny, necítil k ní skoro žádné emoce. Bral ji jen jako nějaký sexuální nástroj.

Trest:
Nechal bych ho zavřít do malinké cely bez oken a přímého denního světla. V cele by měl jen trochu slámy na spaní místo postele a vězeňskou toaletu. Měsíc by musel být v této cele, aby mohl přemýšlet nad svými ohavnými činy. V cele by mohl maximálně jíst a pít, spát a konat potřebu na toaletě. K jídlu by dostával jen okoralý chléb a k pití obyčejnou vodu. Před jeho celou by nonstop stál nějaký dozorce, aby se náhodou nějakým způsobem nepokusil o sebevraždu. Kdyby odmítl jíst nebo pít, aby si zkrátil trápení, tak by ho dva dozorci spoutali a násilím nakrmili. Po měsíci by byl vložen do svěrací kazajky a do papírové armádní rakve a byl by pohřben zaživa.


2. případ
Třicetiletý muž koná ohavné činy tím, že si vyhledá nějakého mladého chlapce a toho naláká do svého domu, kde ho znásilní, natočí to na video, a pak ho udusí polštářem a tělo večer odveze do Polska, kde ho nechá u lesa. Po čtvrté vraždě se konečně policii podaří zjistit, kdo to dělá. Muž působí tím stylem, jako by ho daleko víc mrzelo to, že byl chycen, než to, že tak odporně dokázal ublížit a dokonce i zabít.

Trest:
Rozdrcení varlat cihlami. Použití paralyzéru po dobu jedné minuty na jeho pohlavním orgánu. 33 ran bičem. Poté by byl vložen do výše zmíněné cely. Tento vězeň by ale dostal bonus v podobě toho, že by byl v cele ve tmě, ale ne absolutní. Dozorce by vězně kontroloval pomocí velmi citlivé noční kamery, která by byla na stropě v nerozbitném obalu. Světlo by se rozsvítilo jen na pár minut při podávání chleba a vody. Po měsíci by proběhla vězňova kremace, samozřejmě za živa.

3. případ
Statná žena bez práce se nabízí na internetu jako chůva dětí. Chce si přivydělat. Její záměry jsou ale o hodně horší. Děti, které jí byly svěřeny na hlídání, ohavně zneužívá. Má ve svém sklepě místost, kterou využívá pro natáčení dětské pornografie. Nutí děti do sexuálních praktik. Poté se je snaží různě uplácet, aby mlčeli. Taky jim vyhrožuje.
Poslední hlídání se jí stane osudným. Rozhodne se pro něco brutálnějšího. Rozhodne se pro živé vysílání, ve kterém chce mučit tři svěřené děti, pětiletého a šestiletého kluka a osmiletou dívku. K mučení používá vařící vodu a mnohem horší věci. Naštěstí někdo policii nahlásil, že se na dark webu vyskytuje pozvánka na tento chystající se živý přenos. Policie po té ženě intenzivně pátrala. Zásahová jednotka přišla právě včas. Nachytala ženu jak se přibližuje ke svázaným a hystericky plačícím dětem se zapnutou vrtačkou... Děti naštěstí přežily, ale následky si ponesou celý život.

Trest:
Nalití roztoku 33% kyseliny dusičné do ženiny pochvy. Cca po deseti minutách propláchnutí vařící vodou. Posléze bude poslána do výše zmíněné cely. Dostala by ale kromě omezení světla i další dárek - na dvanáct hodin denně by byla připevněna vleže těžkými okovy k podlaze. Po měsíci by proběhla kremace zaživa.


Možná to někomu bude připadat drsné, ale já si myslím, že jsou to spravedlivé tresty přiměřené k ohavným činům. Umím i odpouštět, ale ne činy, které jsou podobné těm výše popsaným
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6362
Dal: 1526 poděkování
Dostal: 3410 poděkování

Re: Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Kasz »

No, Setraline, nevím, myslím si, že nemůžeš oplácet. I svým žákům říkám, že oplácením páchají stejné zlo, jakého se dopustili. Jsem velmi rád, že se naše společnost vyvinula do této podoby, kdy trest není primárně veden s úmyslem se druhému pomstít za to, co udělal, ale je veden s úmyslem toho dotyčného napravit, resp. dát mu hmatatelnou zpětnou vazbu, že pokud bude dělat podobné věci, bude ve vězení. Další věcí, co trest odnětí svobody poskytuje, je ochrana společnosti. Pokud by byl někdo nenapravitelný, nechť je zavřený na doživotí na Mírově a nebo v detenčním ústavu.

Dám příklad: Když ti někdo zavraždí dítě a ty následně za dva dny poté zavraždíš jeho (tedy nikoliv jako bezprostřední obranu - odvrácení hrozícího nebezpečí, že tvoje dítě zrovna právě dotyčný vraždí), budou tebe soudit za vraždu a dítě pravděpodobně přijde na mnoho let o svého otce. Tím spíš, kdybys dotyčnému prováděl to, co píšeš ve svých trestech.

Tresty, o jakých píšeš, nejsou adekvátní, jsou přehnané, nemají v podstatě žádný smysl. I sám píšeš, že nejsou legální. Lepší by bylo skutečně spekulovat o tom, jak zajistit, aby ten člověk už dál podobnou činnost nepáchal a zároveň aby byl skutečně potrestán - klidně doživotí. Vždyť je to příšerný trest - už nikdy nemoci vyjít za brány věznice, nemít rodinu, děti, nemít onu svobodu, kterou jsem zneužil proti druhému. Proto je to také trest odnětí svobody. Jako lidé můžeme svobodně konat, co se nám zlíbí. Ale za jisté konání, které je druhým lidem nebezpečné nebo ublíží, nám bude odebrána svoboda, kterou jsme zneužili k páchání zla.

Středověk už dávno není a doufám, že ani nikdy nebude. Pojďme se bavit spíš o tom, co by se dalo zlepšit - například pokud někdo zneužije podruhé, posuzoval bych takové jednání výrazně přísněji, otázka ale je, zda například i za opakované osahávání dávat dotyčného do detence, kde by byl umístěn i někdo, kdo opakovaně znásilňoval. To má smysl, a ne se tady vybíjet v tom, jak bych drasticky a nelegálně někoho "potrestal", vlastně spíš umučil.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Smazaný uživatel (gabajaza)

Re: Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Smazaný uživatel (gabajaza) »

Milý Kaszi. Mým cílem není oplácení typu oko za oko a zub za zub. Přeji si hlavně to, aby za takto brutální zločiny jejich tvůrci náležitě trpěli. Takové znásilnění dítěte a vraždu, nebo poskvrnění duše natolik, že bude mít celoživotní následky, považuji za nejtěžší možné zločiny a hříchy. Horší jsou snad už jen zločiny a hříchy holokaustu.
Upřímně, kdo se zachová podobně jako osoby ve třech výše zmíněných případech, tak už pro mě ztrácí hodnotu jako lidská bytost. Nevidím tedy důvod, proč se chovat k takovému nelidskému stvoření humánně, když on/ona se ke svým nevinným a bezbranným dětským obětem taky nechoval/a humánně.

Co se týče těch trestů, tak jsem se ne zcela dokonale vyjádřil. Já jsem typ člověka, který nemá rád násilí, výjimkou jest snad jen sebeobrana. V předchozím příspěvku jsem popsal, jak bych si zhruba představoval potrestání těch nejodpornějších činů. Sám bych ale trestat nechtěl - to bych nechal na někom jiném.

Co se týče klasického trestu odnětí svobody, tak mi připadá při těchto zločinech jako mírný trest. Doživotní trest odnětí svobody jistě není příjemný, ale v těchto případech plní spíše funkci ochrany společnosti před daným delikventem, než aby jeho samotného potrestal v souladu s jeho činy. Takto doživotně odsouzený má na druhou stranu lepší zázemí, než leckteří bezdomovci. Do konce života nemusí nic řešit - je o něj postaráno. Teplé jídlo, vyhřátá postel, hodina "vycházky" denně, knihy a v některých věznicích i stolní tenis... Tohle si podle mě takový vrah dětí vážně nezaslouží. Není to dostatečně tvrdý trest.

Nevidím zkrátka důvod, proč se chovat k takovému člověku jako k lidské bytosti, když se tak sám nechoval ke svým obětem.
Kasz píše:Dám příklad: Když ti někdo zavraždí dítě a ty následně za dva dny poté zavraždíš jeho (tedy nikoliv jako bezprostřední obranu - odvrácení hrozícího nebezpečí, že tvoje dítě zrovna právě dotyčný vraždí), budou tebe soudit za vraždu a dítě pravděpodobně přijde na mnoho let o svého otce. Tím spíš, kdybys dotyčnému prováděl to, co píšeš ve svých trestech.
Toto bych zase neudělal. Nedokázal bych zabít člověka. Nedokážu ani zabít kapra na Vánoce. Každopádně kdyby mi někdo zabil dítě, tak by mě to psychicky zničilo. Nedělá mi dobře už jenom číst o násilí na dětech, natož abych to ještě zažil.

Tuto diskuzi bych už asi dále nerozváděl. Každý máme úplně jiný pohled na věc.
Ale díky, že jsi se vyjádřil. Každý názor se počítá.
Uživatelský avatar
Kejklíř
Registrovaný uživatel
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 9
ve věku do: 12
Příspěvky: 30
Dal: 4 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Kejklíř »

Sertralin píše:Nedokážu ani zabít kapra na Vánoce.
Ahoj dovol,abych se vyjádřil k této větě pro odlehčení tématu.
Kapr a vánoce je pro mě spojení,které bych nedokázal opomenout na našem stole. Než zabiješ kapra,tak je nutné si nejdříve s kaprem promluvit a vysvětlit mu,že jeho bytí na naší planetě bylo stvořeno proto,aby nasytilo chudé.Jako člověk byl stvořen,aby pracoval a platil daně a Věř,že to pochopí a pak teprve přijde to,čemu se říká vražda z prospěchu.
Prostě ryba a já jsme nerozluční přátelé :D
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

Re: Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Jednorozec »

Víte co je podle mne skutečný a odpovídající trest těm zločinům co popisujete.
Není to žádné fyzické trauma co můžete tomu člověku udělat ani smrt.
Jediné co považuji za odpovídající trest je aby dotyčný skutečně pochopil, jaké zlo učinil a aby měl takové svědomí, které by mu to ve dne v noci neustále a trvale připomínalo...
Uživatelský avatar
Lolitovník
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: „Ve výseči mezi devíti a čtrnácti lety se setkáváme s dívkami, jež odhalují jistým očarovaným poutníkům, kteří jsou dvakrát i vícekrát starší než ony, svou pravou podstatu, která není lidská, nýbrž nymfická, tedy démonická…“
V. Nabokov Lolita
Příspěvky: 18
Dal: 9 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Jaký máte názor na člověka, který zneužil dítě?

Nový příspěvek od Lolitovník »

Je to ťažká otázka.Určite vo mne budú prevažovať negatívne emócie voči danému človeku.V prvom rade závisí na tom či človek čo to spáchal vôbec ľutuje čo urobil.Ak nie tak by som ho odsúdil hneď.Ak človek ľutuje svoj skutok tak som otvorený ho prijať a prípadne pomôcť.Ďalej to závisí na závažnosti skutku a ďalších relevantných informácii napríklad či daný človek bol vôbec príčetný a pod.Ako som napísal je to ťažká otázka a som si istý, že ak by niekto zneužil niekoho mne blízkeho tak by som s ním asi nemal toľko zľutovania ako som tu popísal ale kto áno však?