Otisky doby (2018, TV pořad)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2003 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1176 poděkování

Otisky doby (2018, TV pořad)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Otisky doby

Být se svým dítětem se zdá být neoddiskutovatelným právem každého člověka. Pro tisíce lidí to však takovou samozřejmostí není. Osudy těch, kteří o toto právo bojovali a bojují. Nový formát se skládá z realistického dokumentu a z následné diskuze, která má vysvětlit, proč se problémy dlouhodobě nedaří řešit.
Případ Evy Michalákové, které norský sociální úřad Barnevernet odebral děti a posléze ji soud zbavil rodičovských práv, vzbudil v Česku obrovskou vlnu zájmu a solidarity. Doslova desetitisíce lidí byly rozhořčeny porušováním práv paní Evy ze strany Norských úřadů. Jak však v Česku bývá zvykem, téměř nikdo se neobrátil směrem dovnitř, aby se zamyslel, jak institut odebírání dětí funguje v Česku, kde je využíván stejně hojně, ne-li více, než v Norsku. Nemáme sice svůj Barnevernet, Michalákových však máme stovky. V pořadu, složeném z dokumentu, který realisticky ukazuje, jak takové odebrání dítěte vypadá a z následné diskuze budou hovořit o tématu politici a sociální pracovnice. Do diskuze pozváni přijaly Mgr. Klára Laurenčíková, předsedkyně Vládního výboru pro práva dítěte a senátorka za ANO Ing. Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě. Moderátorkou diskuze je Jolana Voldánová.


ČSFD

Obrázek
► Ukázat spoiler
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1176 poděkování

Re: Otisky doby (2018, TV pořad)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Psychicky a fyzicky dlouhá léta týraná žena, opakující se útěky matky a jejích dětí před domácím trýznitelem a příběh dívky od pěti let zneužívané vlastním otcem. Nový formát se skládá z realistického dokumentu a z následné diskuze.
Jen málokterý společenský fenomén je tak všudypřítomný, a tak skrytý, a jen málo o čem všichni vědí, aniž by to byli schopni ve svém okolí rozpoznat, ba co hůř, aniž by jim mnohdy došlo, že jsou sami oběťmi. Řeč je o domácím násilí. Dramatech odehrávajících se za čtyřmi zdmi domácností, dramatech, jejichž oběťmi jsou ženy, muži, děti i senioři, dramatech, jejichž hrůza většinou mimo ony čtyři zdi ani nepronikne.
V pořadu, složeném z realistického dokumentu o podobách domácího násilí a z následné diskuze, budou hovořit poslankyně za ANO ing. Radka Maxová a Zdena Prokopová, spoluzakladatelka charitativní organizace Rosa.
Moderátorkou diskuze je Jolana Voldánová. (ČT)