ČRo Plus, 11.1.2018, 19:34: Pro a proti — Registr

AUDIOPOŘADY slouží ke sdílení odkazů na rozhlasové pořady, podcasty a jiné zvukové pořady, které jsou pro komunitu ČEPEK relevantní.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na rozhlasové pořady, a to včetně těch, v nichž vystupují osoby mladší 18 let.
  2. Jestliže je v popisu rozhlasového pořadu uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (tedy narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné její jméno zkrátit na křestní jméno a první písmeno příjmení.
  3. Do sekce by se neměly vkládat odkazy na jiná audiovizuální díla než rozhlasové pořady. Je-li vložení odkazu na jiné audiovizuální dílo relevantní v rámci diskuze, může zobrazovat pouze osoby v současnosti starší 18 let (tedy narozené do roku 2003 včetně).
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1176 poděkování

ČRo Plus, 11.1.2018, 19:34: Pro a proti — Registr

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Polsko zveřejnilo registr pedofilů a sexuálních deviantů. Tomáš Pavlíček se zeptá svých hostů v Pro a proti, jestli by se mělo podobnou cestou vydat i Česko a jestli má přednost ochrana bezpečí dětí před ochranou osobních údajů odsouzených a šancí je léčit. Moderátor si pozval do studia psychologa Jeronýma Klimeše a sexuologa a psychiatra Ondřeje Trojana.

K přehrání: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3969534
Ke stažení: http://media.rozhlas.cz/_download/3969534.mp3
Článek: Pedofilové potřebují léčbu, ne lynč, varuje před veřejným registrem sexuálních násilníků sexuolog

V éteru se ještě bude vysílat opakování dnes v 19:34 na Českém rozhlasu Plus.

Byla to zajímavá diskuse. Klimeš i Trojan se shodli na tom, že veřejný registr ne, ale dalo by se uvažovat o registru, který by fungoval podobně, jako dnešní trestní rejstřík: výpis z rejstříku může získat jen stát nebo ten, koho se zápis v rejstříku týká. Nemůže ho získat např. potenciální zaměstnavatel - nicméně ten nepřijme uchazeče, který mu svůj výpis z rejstříku sám dobrovolně nepřinese. Takže člověk, který ví, že má v rejstříku problematický zápis, nebude riskovat ostudu a o práci se vůbec ucházet nebude. Rozdíl mezi trestním rejstříkem a rejstříkem sexuálních delikventů by byl ten, že zápisy v rejstříku sexuálních delikventů by se nezahlazovaly; Klimeš má totiž pocit, že se zápisy sexuálních trestných činů z trestního rejstříku vymazávají zbytečně brzy a že po světě běhá příliš mnoho sexuálních delikventů s čistým trestním rejstříkem. Nově by vedle trestního rejstříku existoval ještě registr sexuálních delikventů a ten by tito lidé čistý neměli.

Takový neveřejný registr by samozřejmě byl menší zlo než veřejný registr jako v USA. Ale de facto by se tím zavedl systém "jednou a dost" a ten by byl zbytečně krutý pro mnoho pedofilů, kteří se ze svého selhání dokáží poučit (diskutovali jsme o tom např. zde). Další problém by byl v tom, že pak už by byl systém připravený na to, aby se několika tahy pera změnila pravidla a do rejstříku by mohl nahlížet kdokoliv.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6124
Dal: 1328 poděkování
Dostal: 3101 poděkování

Re: ČRo Plus, 11.1.2018, 19:34: Pro a proti — Registr

Nový příspěvek od Kasz »

Je to i na Youtube:

Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙