Islám z pohledu jednoho pedofila (idnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 523
Dal: 554 poděkování
Dostal: 717 poděkování

Islám z pohledu jednoho pedofila (idnes.cz)

Nový příspěvek od Daniel »

Na svém blogu na idnes.cz jsem zveřejnil několik dalších článků. Dávám k přečtení i sem:

K myšlence napsat tento příspěvek mne přivedlo shlédnutí přednášky Martina Konvičky „Islám jako psychosexuální patologie“. V přednášce se hovoří mimo jiné o konverzích k Islámu a jsou zmiňovány některé skupiny lidí, pro které Islám z různých důvodů může být přitažlivý. V závěru přednášky jsou také zmíněni (a nutno přiznat, že poměrně smířlivě) pedofilové.

Od té doby jsem v různých diskuzních fórech zahlédl několik (tentokrát méně smířlivých) příspěvků psaných ve stylu, že ti pedofilní úchylové se už nemohou dočkat, až u nás bude zavedeno islámské právo a oni budou moci beztrestně prznit malé děti. Nepopírám, že pro některé pedofily může být podobná představa lákavá. Rozhodně to ale neplatí pro všechny. Rád bych zde napsal tři důvody, proč pro mne osobně Islám přitažlivý není.

Prvním důvodem je, že souhlasím s tím, že Islám si označení psychosexuální patologie zaslouží. A za úplně největší sexuální pakárnu z celého Islámu pokládám jistou fatvu zakazující hudbu a hudební nástroje. Neznám podrobnosti a nevím, zda se tento zákaz týká všech větví a škol Islámu. Vycházím ze svědectví českých ex-muslimek. Neexistuje zapsat dítě na jakýkoliv kreativní kroužek, ať už se jedná o hudbu, zpěv, tanec, malování či jiný druh umění. Holky jdou na domácí práce, kluci na bojové sporty.

Mimochodem, také z toho máte tak špatný pocit, jako já? Také si při pohledu na Islám říkáte, že je to fantastický memetický stroj? Sice obludný a krutý, ale přesto fantastický. Také si říkáte, že autoři komunismu a nacizmu byli (přes své nesporné „úspěchy“) ve srovnání s Mohamedem žabaři? Také se nedivíte některým konvertitům, kteří podvědomě cítí slabost naší civilizace, že si přejí žít a vychovávat svoje děti na straně vítězů, nikoliv na straně poražených?

Ale zpátky k sexualitě. Předpokládám, že mnoha čtenářům není jasná souvislost s hudbou. Pokusím se vysvětlit. V jisté fázi mého života jsem si musel přiznat, že intimní život s dospělou ženou mi nemůže přinést plné sexuální uspokojení. Možná může naplnit mé sexuální touhy až na 95,5%, ale těch zbylých 4,5% budu vždy vnímat jako deficit. Viděno z odstupu, nejedná se o žádnou tragédii. Kolik lidí není schopno nebo ochotno žít v dlouhodobém vztahu, kolik lidí nemá vůbec žádný sexuální život, kolik lidí na naší planetě žije v bídě a nemá naplněné ani základní životní potřeby. Přesto přiznání si této elementární skutečnosti byla jedna z nejtěžších věcí, které jsem v životě musel udělat. A paradoxně právě v okamžiku, kdy jsem se smířil s tím, že mé sexuální touhy nebudou nikdy zcela naplněny, jsem začal zjišťovat, že v mém životě existují činnosti, kterou se sexualitou zdánlivě nesouvisí, ale přesto mi přinášejí sexuální uspokojení.

Jednou z těchto činností je psaní písniček. Obzvlášť pokud se jedná o písničky pro děti. Nejsem žádný skladatel a nemám ani příliš velký talent pro psaní textů, prakticky stále však nosím po kapsách lístečky, na které si zapisuji nápady a občas se mi podaří něco z toho poskládat. A co je zvláštní, pokud zrovna prožívám sexuální napětí či frustraci, tak už jen samotné přemýšlení nad písničkou mne tohoto napětí zbavuje. Přiznávám se, že mi to samotnému připadlo divné, a tak jsem se rozhodl svěřit se s tím svému sexuologovi. Ten mi s naprostou samozřejmostí odpověděl, že se tomu říká sublimace. Toto slovo jsem do té doby znal jen jako pojem z fyziky, označující změnu pevného skupenství hmoty na plynné. Teď jsem se dozvěděl, že je to i pojem z psychologie. Zjednodušeně řečeno se jedná o způsob řešení vnitřního konfliktu, kdy jsou nežádoucí touhy a emoce převedeny na jinou společensky přijatelnou činnost, přičemž tato činnost nese stopy původní touhy. Když jsem se pak začetl do sexuologických publikací, narazil jsem na pojem sublimace právě ve spojitosti s pedofilií a s kreativními činnostmi souvisejícími s dětmi.

Když jsem pak začal sublimaci sexuální touhy provádět vědomě a cíleně, ke svému překvapení jsem zjistil, že moje potřeba sexuálního uvolnění prakticky skokově poklesla na desetinu. A současně mi přestalo činit problém obejít se v případě potřeby delší dobu bez jakýchkoliv sexuálních aktivit. O to více mne pak ve výše zmíněné přednášce zaujala hypotéza evolučních biologů, podle které se lidský mozek mohl původně vyvinout jako sexuálně selektovaný orgán. Necítím se kompetentní tuto hypotézu hodnotit, pokud by tomu ale tak bylo, pokud by vývoj lidského myšlení a kreativity byl se sexualitou úzce propojen, pak by to o podstatě sublimace mohlo hodně vypovídat.

Tady bych rád dementoval dvě tvrzení, na které jsem už několikrát narazil. Tím prvním tvrzením je, že pedofil na rozdíl od homosexuála nemůže legálně realizovat svoje sexuální touhy. Na základě vlastních zkušeností si troufám tvrdit, že může. Jenom k tomu vede delší cesta a slovům je potřeba přiřadit trochu jiný význam, něž jaký jim dává většina populace.

Tím druhým tvrzením je, že přichází „úžasný“ Islám a nabízí mi něco, co mi naše „zlá pedofobní“ společnost až do této chvíle upírala. Je to mnohem obludnější. Islám přichází, bere mi hudbu a spolu s ní i sexuální uspokojení. Bere mi vše, co je krásné, tvořivé, obohacující a místo toho mi milostivě nabízí ….. moment, co že mi to Islám vlastně nabízí? Možnost legálně provozovat sexuální aktivity s devítiletými holčičkami? Omlouvám se, jestli to, co teď napíši, vyvolá v někom silnou negativní emocionální reakci, ale napíši to pravdivě: Devítiletá holka není z pohledu mých sexuálních preferencí žádné terno. Je sice pořád ještě krásná, ale současně už za zenitem. Na to, abych v ní viděl mimořádně přitažlivý objekt svojí sexuální touhy, začíná být stará. A na to, abych v ní viděl rovnocennou partnerku, tedy někoho, kdo při mně bude stát a v případě potřeby mne podpírat, nebo mi naopak oponovat, tak na to je zase tragicky mladá.

Pokud bych tedy uvažoval o konverzi k Islámu, tak potom i kdyby mé úvahy byly čistě pragmatické a egoistické, stejně by mi nezbývalo než konstatovat, že za to, oč bych byl konverzí k Islámu ochuzen, mi Islám nenabízí žádnou uspokojivou náhradu.

Můj pohled na svět kolem mne samozřejmě nikdy není čistě pragmatický. Velmi jej ovlivňují emoce a vztahy k blízkým lidem. Ale o tom až příště.

Daniel
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 523
Dal: 554 poděkování
Dostal: 717 poděkování

Islám z pohledu jednoho pedofila (idnes.cz)

Nový příspěvek od Daniel »


Dnes bych se rád rozepsal o druhém důvodu, proč pro mne islám není přitažlivý. Tím důvodem je, že mám rád děti. Uznávám, že od pedofila může tato věta znít podivně. Nicméně je to tak.

Jsem jedním z těch pedofilů, kterým bylo dopřáno mít rodinu a vychovávat vlastní děti. Bylo mi dopřáno být svědkem prvních úsměvů, prvních dětských krůčků, prvních slovíček a první cesty do školy. Ale stejně tak mi bylo dopřáno strávit několik nocí po sobě konejšením dítěte, kterému zrovna rostly dvě stoličky, nebo čtyřikrát za noc odnášet brečící dítě do koupelny a tam mu převlékat pozvracené pyžamo. Všichni, kteří mají podobné zážitky, mi zcela jistě dají za pravdu, že tyto životní zkušenosti jsou nepřenositelné a že váš pohled na děti jednou provždy změní.

Ale nejde jenom o moje děti. Mám za to, že většina lidí mívá sexuální myšlenky a fantazie. A ano, přiznávám se, pokud mám sexuální fantazie, a pokud se netýkají mojí manželky, figurují v nich prepubertální holčičky. Ale pak stačí, aby se na mne hezká sedmiletá holčička usmála a řekla mi, že ta písnička, co jsem napsal pro její plyšovou opičku, je „moc, moc, moc, moc, moc, moc, moc a moc hezká“. A ten jeden pohled do rozzářených dětských očí stačí k tomu, aby i pedofilovi došlo, jak moc jsou ty jeho sexuální fantazie nesmyslné, a že s životní realitou nemají vůbec, ale vůbec nic společného. A že udělat cokoliv, co by uhasilo ty světélka v dětských očích, by byl neskutečný zločin. A opět, je to nepřenositelná zkušenost. Kdo ví, o čem mluvím, tomu to nemusím vysvětlovat. Kdo neví, tomu to vysvětlit nelze.

Mohl bych tady jmenovat hodně důvodů, proč je pro mne islám odpudivý, a rozepisovat se o tom, jaká je v islámu hodnota lidského života, žen a dětí. Dovolím si ale tohle všechno přeskočit a poněkud nesportovně přejít rovnou k události, která ve mne vyvolala jednu z nejsilnějších emocionálních reakcí za několik posledních let. Byl to okamžik, kdy jsem si přečetl oficiální ceník otrokyň v Islámském státu. Ceník byl odstupňovaný podle věku, přičemž nejdražší a tudíž i nejžádanější byly ty devítileté. V přepočtu necelé čtyři tisíce korun za kus. No nekupte to! A aby toho nebylo málo, tak mojí dceři bylo právě devět let.

Kdyby se mě někdo ten den zeptal, co si myslím o islámu a o muslimech, vyslechnul by si ode mne mnohem horší návrhy, než je masokostní moučka.

Na tomto místě bych chtěl všechny muslimy ubezpečit, že k nim nechovám nenávist. Ty emoce zase poměrně rychle vyprchaly. Jsem přesvědčený o tom, že naprostá většina lidí na této planetě chce to samé, co já: v klidu žít a radovat se ze života. Stejně tak jsem přesvědčený o tom, že většina lidí, kteří měli možnost se s ceníkem seznámit, měli (bez ohledu na své náboženské přesvědčení) podobné pocity jako já. Stejně tak je mi známo, že Islámský stát je extrém a že to nakonec jsou okolní státy, a tedy většinou opět muslimové, na jejichž bedrech leží úkol se s touto obludností vypořádat. A těší mne, že se jim to se vzdušnou pomocí Rusů a Američanů daří.

A ani moje osobní zkušenosti zatím nejsou negativní. Před lety jsem měl příležitost potkávat se s muslimy z různých částí Asie. Některých jsem se ptal na islám a na to, jak v praxi funguje islámská komunita. Od některých jsem dostal otázky na to, čemu věřím já, a nad některými rozdíly v praktikování naší víry jsme se vzájemně srdečně zasmáli. Životní zkušenosti mi říkají, že lidé, kteří jsou schopni smát se sami sobě, jsou většinou v pohodě.

Přesto ale chci požádat o jednu věc. Nepokoušejte se mne, prosím, přesvědčit o tom, že ta devítiletá věková hranice nemá nic společného s Mohamedem.

A tady se dostávám k tomu, co mi na celé věci připadá nejšílenější. Mnozí bojovníci Islámského státu sami přiznali, že mají malé vědomosti o islámu a že nečetli Korán. Jenže oni ho číst ani nepotřebují. Stačí jim vědět, že Alláh je Bůh a Mohamed je jeho prorok, a že Prorok vedl války, zabíjel nepřátele, vlastnil otroky a souložil s devítiletou dívenkou. A tohle stačí k ospravedlnění všech jejich činů. Dokonce i k tomu, aby podřezávali hlavy svým méně radikálním souvěrcům.

A poté, co jsem mohl vidět záběry na davy lidí v ulicích měst oslavujících teroristické útoky, či radujících se ze zkázy raketoplánu s Izraelským astronautem na palubě, poté, co jsem mohl sledovat, jakých úspěchů a územních zisků se Islámskému státu podařilo dosáhnout, tak mám ještě jednu prosbu. Nepokoušejte se mne, prosím, přesvědčit o tom, že tohle všechno je záležitostí několika málo vyšinutých jedinců.

Jistě byste mi teď mohli napsat, že i jiné civilizace vedly války, a že všude na zemi se lidé dopouštějí násilí, a to včetně násilí na dětech. A že i křesťanská církev má za sebou události a skandály, o nichž by bylo lepší nemluvit. Jenže tady vidím jeden podstatný rozdíl. Když to řeknu hnusně, tak i ten kněz, co v zákristii przní malé chlapečky, dobře ví, že dělá něco špatného. A když už nic jiného, tak se to alespoň snaží ututlat. Tím neříkám, že schvaluji tutlání, jen že to hodnotím jako projev kapitulace před vlastním svědomím.

A já se ptám, co je to za ideologii, že je schopna dopouštět se v takovém rozsahu násilí na dětech a ještě se tím veřejně chlubit?

Celé tohle povídání si dovolím zakončit výkřikem do tmy. Činím tak v naději, že ho snad přeci jen někdo zaslechne. Politikové, soudci, státní zástupci, policisté, vy všichni, kteří máte v rukou moc a právo. Nedopusťte, prosím, aby se kult osobnosti Mohameda stal v naší zemi normou. Nedopusťte, prosím, aby právo šária bylo v naší zemi tolerováno. Nedopusťte, prosím, dhimizaci naší společnosti, ať už otevřenou, nebo skrytou, tak jako se tomu děje ve Švédsku, v Německu, nebo v Itálii. A jestli ani to, že právě pedofil vás prosí o takovou věc, vám nestačí, pak už opravdu nevím.

Daniel
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 523
Dal: 554 poděkování
Dostal: 717 poděkování

Islám z pohledu jednoho pedofila (idnes.cz)

Nový příspěvek od Daniel »


Nakonec se dostávám ke třetímu důvodu, proč pro mne islám není přitažlivý. Tímto důvodem je islámské pojetí posmrtného života a islámská představa nebe. Pro pedofila totiž není ani trochu sexy. No, ono vlastně sexy není ani křesťanské nebe, ovšem v dosti rozdílném významu.
Varování: Následující text obsahuje citace posvátných knih dvou světových náboženství doplněných komentářem laického čtenáře bez teologického vzdělání, neznalého původních jazyků a všech historických souvislostí. Čtení následujícího textu může v některých dotčených jedincích bez smyslu pro humor vyvolat negativní emocionální reakci doprovázenou nutkáním uvádět věci na pravou míru a lidi na pravou víru. Dostaví-li se uvedené příznaky, zanechte prosím čtení a přejděte na jinou činnost. Děkujeme, že jste věnovali pozornost našemu varování.

A vás ostatní prosím, abyste dnešní příspěvek nebrali úplně vážně. Nuže pojďme otevřít stránky posvátných knih. Jako první je na řadě Bible. Ta je, co se týče líčení praktických poměrů života v nebi, poměrně skoupá na informace a spíše se soustředí na výčet věcí, které v nebi nebudou: slzy, smrt, nářek, bolest, hřích, noc, slunce a měsíc. O nebi pak víme jen to, že v něm bude Bůh, který sám bude zdrojem světla, andělé a lidé, kteří se sklonili před Bohem a přijali z jeho rukou odpuštění. Z nám známých činností bude v nebi existovat zpěv.

V celé Bibli je pak jenom jedno místo, které by se vyjadřovalo k lidské sexualitě v posmrtném životě:

Matouš 22:23-32 píše:Tentýž den k němu přišli saduceové (kteří tvrdí, že není žádné vzkříšení) a zeptali se ho: "Mistře, Mojžíš řekl, že když ženatý muž zemře bezdětný, má si jeho ženu vzít jeho bratr, aby svému bratru zplodil potomka. U nás bylo sedm bratrů. První se oženil, ale zemřel bez potomků, a tak zanechal svou ženu svému bratru. Totéž se stalo i s druhým a třetím bratrem až po sedmého. Nakonec pak zemřela i ta žena. Kdo z těch sedmi ji tedy bude mít za manželku, až přijde vzkříšení? Měli ji přece všichni!" Ježíš jim řekl: "Mýlíte se, protože neznáte Písma ani Boží moc. Po vzkříšení se lidé nežení ani nevdávají, ale jsou jako andělé v nebi. Ale pokud jde o vzkříšení z mrtvých - copak jste nečetli, jak vám Bůh řekl: `Já jsem Bůh Abrahamův, Bůh Izákův a Bůh Jákobův'? On není Bohem mrtvých, ale živých!".

Sexualita je tedy vylíčena jako něco, čeho na věčnosti už nebude zapotřebí, neboť bude nahrazena něčím jiným. Budeme totiž … jako andělé? Těžko říci, co si pod tím přestavit vzhledem k tomu, že za celý svůj život jsem zatím žádného anděla nepotkal. Tedy pokud nepočítám manželku :)

Islám se naproti tomu k praktickým aspektům života v nebi vyjadřuje poměrně konkrétně a poměrně konkrétně se vyjadřuje také k sexualitě:

Korán 56:28 píše:Ti budou mezi lotosovými stromy bezostnými a mimózami plody ověšenými, pod stínem protaženým u vody tekoucí, s ovocem v hojnosti, nevyčerpatelným, nezakázaným, na kobercích zdvižených. Dívky ty jsme zvláštním stvořením stvořili a pannami jsme je učinili láskyplnými, věku stejného.
Korán 78:31 píše:Pro bohabojné však je místo blažené, zahrady a sady révy vinné, dívky s plnými ňadry, věkem s nimi stejné, a poháry po okraj naplněné.
Korán 76:13 píše:Tam na poduškách odpočívat budou a nespatří tam ani slunce žár, ani mráz spalující a blízko nad nimi budou stromů stíny a nízko budou se sklánět plody visící a mezi nimi kolovat budou nádoby stříbrné a poháry křišťálové z křišťálu stříbrného, mírou vhodnou naplněné. Napájeni budou z číší, v nichž zázvor je přimíchán, z pramene rajského, jenž Salsabíl je nazýván. Mezi nimi obcházet budou chlapci mládí věčného; při pohledu na ně bys myslil, že jsou to perly rozsypané. A když tam pohlédneš, uzříš slasti rozličné a panství rozlehlé.

Rozumím tomu, že pouštnímu beduínovi sedmého století je nebe vylíčeno jako rozlehlá oáza s dostatkem tekoucí vody, mnoha stromy s dobrými plody a hojností všeho, co si člověk může přát. To nezní špatně. Ale že sexualita zůstane zachována a že bych měl strávit věčnost ve společnosti dospělých panen s plnými ňadry? Zvláštní, vždycky jsem si myslel, že se do nebe chodí za odměnu, nikoliv za trest.

A že budou v nebi (tedy pokud jsem to správně pochopil) k dispozici také mladí kluci? Tak to situaci nezachrání. Já jsem totiž na ty holčičky. Nemám nejmenší tušení, co bych s těmi chlapci věčného mládí dělal.

Pokud bych měl (teď už trochu vážně) říci něco závěrem, pak musím konstatovat, že islám je pro mne odpudivý jako pro pedofila, je pro mne odpudivý jako pro otce a je pro mne odpudivý jako pro člověka, který věří v existenci posmrtného života. A důvod této odpudivosti je pokaždé stejný. Je jím islámské pojetí lidské sexuality, které se mně osobně jeví jako značně úchylné.

Čímž se neplánovaně vracím na začátek tohoto mini-seriálu, k přednášce docenta Martina Konvičky "Islám, jako psychosexuální patologie". Přednášející v něm vyslovuje hypotézu, že atraktivita nebo odpudivost islámu souvisí u každého člověka s jeho pojetím lidské sexuality. Nezbývá mi, než uznat, že v mém případě tato hypotéza platí stoprocentně.

Daniel


Dovětek: Přečetl jsem si po sobě článek a přitom jsem si uvědomil, že není zas tak úplně pravda to, co jsem napsal o chlapcích věčného mládí v islámském nebi, a že bych naopak naprosto přesně věděl, co bych s nimi dělal: Vyrazil bych si s nimi do mimózových hájů hrát na indiány! A ty dospělé panny s plnými ňadry bych zaúkoloval, ať mezitím připraví klukům nějakou dobrou svačinu :D
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 892
Dal: 145 poděkování
Dostal: 817 poděkování

Re: Islám z pohledu jednoho pedofila (idnes.cz)

Nový příspěvek od Myš »

Přijde mi pozoruhodné, že ti ještě nikdo neodpověděl. Mě samotného to napadlo už nejméně třikrát. Ale je to téma argumentačně náročné a poněkud výbušné, tedy ani mě se dlouho nechtělo.

Mě přijde nepochopitelné, že byť částečně stavíš svůj pohled na islám na základě fatvy... Takže postupně. Českých ex-muslimek není málo. Samozřejmě že nejvíce známé případy budou ty nejvíce extrémní ze silně ortodoxních zemí, kde jsou nejsilnější ty nejméně liberální směry islámu... Ty knihy jsem nečetl, jistě to není lehké čtení, nemůžu he hodnotit ale zakládat si na nich a na jedné fatvě pohled na islám je podobné, jako si stavět pohled na křesťanství na základě výpovědi členů sekt (nebo jen více ortodoxních církví), které berou doslova některé z biblických veršů, jež jsou mnohdy podobně drakonické a násilné, jako ty v Bibli.

Mám, poobně jako ty, štěstí na mnoho zajímavých setkání a mnoho zajímavých cest. Přesto si z nich odnáším něco trochu jiného. Domov se mnou aktuálně sdílí člověk z jiného koutu Evropy, jenž vyrůstal v ortodoxní evangelické církvi (načež se z toho léčil na psychiatrii), během života v zahraničí se mou nejbližší kamarádkou stala dívka z Pákistánu, na svých cestách jsem zabrouzdal do Maroka či Palestiny a spal jsem tam z většiny na gauči nebo na zemi u místních, které jsem po cestě potkal.

Přemýšlím, v čem mámem jiné myšlenkové pochody. Zajímavý rozdíl podle mě je, že v tobě žila výpověď sexuálních otrokyň, do míry, že
"kdyby se mě někdo ten den zeptal, co si myslím o islámu a o muslimech, vyslechnul by si ode mne mnohem horší návrhy, než je masokostní moučka."
Takovou reakci u sebe neznám. Když slyším o útrapách muslimských Rohingů, v Barmě čelících pronásledování a raziemi majoritních buddhistů, umírajích ve vyhnanství na choleru a záškrt, neříkám si že "z buddhistů měla být masokostní moučka". Na základě čtení o lidských právech a křesťanských milicích v Etiopii bych si z fleku mohl myslet něco podobného o křesťanech. No, nemyslím si to o nikom..

Sice v následujícím textu hned píšeš, že tyto emoce hnedle vyprchaly, přece mám potřebu to okomentovat, protože mi podobná myšlenka přijde nějakým způsobem vypovídající. Jsem totiž značně nejistý, jestli bys měl podobně emotivní reakci ve vztahu k celému nábořenství, kdybys četl o umírajících dětech zmíněných Rohingů nebo o aktech křesťano-animistů z kmene Murle, kteří svými metodami nejsou k ISILu příliš daleko. Myslím, že spíše ne. Také mě ta citace a text trochu vadí z hlediska toho, že je nekritická a jakoby chápající k projevů nenávisti pana Konvičky, který tvojí myšlenku vyřkl nahlas, ani ne tak v zápalu emocí jako z přesvědčení...

Přes tento můstek se pak můžem dostat k přesvědčení, že islám je nějakým hnacím motorem všech těch zvěrstev, co ISIL dělá, že tě nikdo nepřesvědčí, že to je otázkou několika mála jednotlivců.
Jistě byste mi teď mohli napsat, že i jiné civilizace vedly války, a že všude na zemi se lidé dopouštějí násilí, a to včetně násilí na dětech. A že i křesťanská církev má za sebou události a skandály, o nichž by bylo lepší nemluvit. Jenže tady vidím jeden podstatný rozdíl. Když to řeknu hnusně, tak i ten kněz, co v zákristii przní malé chlapečky, dobře ví, že dělá něco špatného. A když už nic jiného, tak se to alespoň snaží ututlat. Tím neříkám, že schvaluji tutlání, jen že to hodnotím jako projev kapitulace před vlastním svědomím.

A já se ptám, co je to za ideologii, že je schopna dopouštět se v takovém rozsahu násilí na dětech a ještě se tím veřejně chlubit?

(...)Nepokoušejte se mne, prosím, přesvědčit o tom, že tohle všechno je záležitostí několika málo vyšinutých jedinců.
Prvně - srovnání problémů křesťanské církve s konáním ISILU je mimo - musel bys ho srovnat s konáním srovnatelné církevní organizace. To už je trochu obtížnější, že? Nebo bys musel srovnat ISIL s podobnou milicí volně založené na podivné interpretaci křesťanství. Náš západní, většinově křesťanský svět už překonal třeba Ku-Klux Klan a křesťanský terorismus už je dnes skutečně otázkou jen pár pomatených jednotlivců, nicméně zmínění milicionáři kmene Murle nebo milice bojující proti muslimům v Indickém Nagalandu už nějaké srovnání snesou, byť míra je, vzhledem k regionálním poměrům a toho, kolik křesťanů žije v "1. a 2. světě" a kolik muslimů žije v o poznání násilnějším "3. světě", samozřejmě rozdílná.

Tyto milice samozřejmě také nemají problém se svými výkony chlubit, naopak nejúspěšnější bojovníci a nejúspěšnější únosci jsou honorováni. Tyto milice však neumí a ani nechtějí prorazit do mediálního světa, protože často nepřekonaly lokálně-etnickou strukturu, není jich tedy na počet tolik a jsou plně zaujati místními bojůvkami.

Rozhodně tě nechci přesvědčovat, že tyto činy jsou otázkou pár zfanatizovaných jednotlivců. Rozhodně ne. Chci ti jen ukázat, že zfanatizovanost vůbec nezávisí na tom, jaká je víra lidí hnutí tvořící, masová hnutí popírající něčí práva, ať je to islámský fundamentalismus, nacismus, stalinismus, maoismus nebo cokoli podobného. A jak píšou historici a sociologové na toto téma orientovaní, tak vzestup těchto ideologií je poměrně podobný - země/region/národ v krizi, napětí, dobrý vůdce s propracovanou ideologií precizně navázanou na emoce lidí, obecně přijatelný oponent, legalizace násilí proti oponentovi a jeho dehumanizace a už to frčí...
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Islám z pohledu jednoho pedofila (idnes.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Myš píše:Mě přijde nepochopitelné, že byť částečně stavíš svůj pohled na islám na základě fatvy...
Jde o fatvu zakazující hudbu. Věřím, že kdyby jediný problém s islámem byl, že jeden jeho proud zakazuje hudbu, dokonce kdyby se na zákazu hudby shodovaly všechy proudy islámu, ale jinak by s islámem žádný problém nebyl, pak by nad tím Daniel možná pozdvihl obočí, ale rozhodně by kvůli tomu nepsal sérii článků o islámu.
Myš píše:Sice v následujícím textu hned píšeš, že tyto emoce hnedle vyprchaly, přece mám potřebu to okomentovat, protože mi podobná myšlenka přijde nějakým způsobem vypovídající. Jsem totiž značně nejistý, jestli bys měl podobně emotivní reakci ve vztahu k celému nábořenství, kdybys četl o umírajících dětech zmíněných Rohingů nebo o aktech křesťano-animistů z kmene Murle, kteří svými metodami nejsou k ISILu příliš daleko.
Emotivní reakce nejsou racionální. Často na mě přijdou emoce, které nenávidím a o kterých vím, že nemají žádný racionální základ (nebo je ten racionální základ tak nepatrný, že moje emocionální reakce je o několik řádů přestřelená), ale přesto ty emoce mám a neumím se jich zbavit. Důležité je se takovými emocemi neřídit, ale nelze je vůbec nemít.
Myš píše:Také mě ta citace a text trochu vadí z hlediska toho, že je nekritická a jakoby chápající k projevů nenávisti pana Konvičky, který tvojí myšlenku vyřkl nahlas, ani ne tak v zápalu emocí jako z přesvědčení...
Konvička to samozřejmě řekl v zápalu emocí. Nebo si myslíš, že všechny výroky "já tě zabiju" či "roztrhnu tě jak hada" jsou myšleny vážně?
Myš píše:Prvně - srovnání problémů křesťanské církve s konáním ISILU je mimo - musel bys ho srovnat s konáním srovnatelné církevní organizace. To už je trochu obtížnější, že?
To podle mě vůbec není obtížné. I poklidně se tvářící muslimské obce produkují myšlenky a činy, které by u nás měly být naprosto nepřijatelné.
Myš píše:Nebo bys musel srovnat ISIL s podobnou milicí volně založené na podivné interpretaci křesťanství.
Jenže u islámu ta interpretace není podivná. Na rozdíl od tebe i od Daniela nemám tak bohaté zkušenosti s muslimy a rád bych je měl, ale těch několik málo diskusí s muslimy, které jsem měl, mě prostě nepřesvědčily, že jde pouze o podivnou interpretaci islámu a nikoli o jedinou možnou interpretaci islámu. V každém Mohamedově životopisu se přece dočteme, že to byl masový vrah, a žádný muslim mi nebyl schopen vysvětlit, kdy a jak tyto vraždy přestaly být dovoleny, když ještě za Mohamedových časů dovoleny byly. Setkal jsem se pouze s muslimy, kteří Mohamedův životopis pořádně neznali, nebo ho sice znali, ale neuměli Mohamedovo chování vysvětlit a dosud je nenapadlo nad tím uvažovat. Ale nikdy jsem se nedočkal skutečného přijatelného vysvětlení, ze kterého by vyplývalo, že islám není násilné náboženství. Jestli znáte muslima, který by mi takové vysvětlení uměl dát, tak ho za mnou prosím pošlete. Ale do té doby jsem nucen si myslet, že když někdo dává masovému vrahovi označení "prorok" a spoustu jiných lichotivých přívlastků, tak s jeho činy souhlasí.
Myš píše:Ty knihy jsem nečetl, jistě to není lehké čtení, nemůžu he hodnotit ale zakládat si na nich a na jedné fatvě pohled na islám je podobné, jako si stavět pohled na křesťanství na základě výpovědi členů sekt (nebo jen více ortodoxních církví), které berou doslova některé z biblických veršů, jež jsou mnohdy podobně drakonické a násilné, jako ty v Bibli.
Ano, v Bibli takové verše jsou, konkrétně ve Starém zákoně. A proto ti křesťané, pro které je Starý zákon dosud platný, jsou mi stejně odporní, jako jsou mi odporní muslimové, judaisté, komunisté, nacisté a jiní vyznavači násilnických ideologií. Ale u křesťanství - na rozdíl od islámu - existuje i jiná a zcela racionální interpretace Bible, tedy že Starý zákon byl zrušen Novým zákonem a nyní je Starý zákon pouze historickým dokumentem, který má osvětlit kontext, ve kterém vznikl Nový zákon. V Novém zákoně násilnické verše nejsou a Ježíš žádné násilí proti lidem nepáchá.
Myš píše:A jak píšou historici a sociologové na toto téma orientovaní, tak vzestup těchto ideologií je poměrně podobný - země/region/národ v krizi, napětí, dobrý vůdce s propracovanou ideologií precizně navázanou na emoce lidí, obecně přijatelný oponent, legalizace násilí proti oponentovi a jeho dehumanizace a už to frčí...
Ano, to je přesný popis toho, co teď probíhá v islámu a tím oponentem jsou v první řadě židé, homosexuálové a jiné menšiny, následně i pejskaři, pivaři a vůbec většina lidí vyrostlých v západní kultuře (pokud v té době už také nebudou menšinou).
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 892
Dal: 145 poděkování
Dostal: 817 poděkování

Re: Islám z pohledu jednoho pedofila (idnes.cz)

Nový příspěvek od Myš »

Emotivní reakce nejsou racionální. Často na mě přijdou emoce, které nenávidím a o kterých vím, že nemají žádný racionální základ (nebo je ten racionální základ tak nepatrný, že moje emocionální reakce je o několik řádů přestřelená), ale přesto ty emoce mám a neumím se jich zbavit. Důležité je se takovými emocemi neřídit, ale nelze je vůbec nemít.
Reaguj k věci. Vůbec netvrdím, že ty emoce jsou špatné nebo že je třeba je nemít. Chápu je. Jen mi přijde něco vypovídající, že takový výraz použijeme zrovna směrem k obecně docela nenáviděnému náboženství, které nám není moc známé. Zatímco k muslimům by to v emocích prohlásil kdekdo, kdežto třeba k těm buddhistům asi ne. Ke komu směřujeme naše emoce ve chvíli, kdy nemyslíme racionálně, o nás jednoduše něco říká.
Konvička to samozřejmě řekl v zápalu emocí. Nebo si myslíš, že všechny výroky "já tě zabiju" či "roztrhnu tě jak hada" jsou myšleny vážně?
Gabrieli, Koncvička na FB napsal „A jako vítězové voleb vás, milí muslimové, nameleme do masokostní moučky.“ Přijde ti to napsané v intenzivním zápalu emocí? Mě teda ne... A pokud ti to tak v přijde, je v pohodě, že na FB takhle své emoce ventiluje veřejně známý akademik?
To podle mě vůbec není obtížné. I poklidně se tvářící muslimské obce produkují myšlenky a činy, které by u nás měly být naprosto nepřijatelné.
A taky se jimi veřejně chlubí? Ten celý příměr je o tom, že zatímco křesťanská instituce své zločiny (jako zneužívání) tutlá, a tedy je jí jasné, že nekoná dobře, muslimové své zjevné zločiny netutlají, naopak se chlubí.
Jenže u islámu ta interpretace není podivná. Na rozdíl od tebe i od Daniela nemám tak bohaté zkušenosti s muslimy a rád bych je měl, ale těch několik málo diskusí s muslimy, které jsem měl, mě prostě nepřesvědčily, že jde pouze o podivnou interpretaci islámu a nikoli o jedinou možnou interpretaci islámu
Předně, nic jako jediný možná interpretace neexistuje. Nikdo se na něm nikdy neshodne v jakémkoli náboženství, protože se nám při čtení nejen posvátných textů v hlavě odehraje něco jiného. Kdyby mělo křesťanství jedinou možnou interpretaci, nemohlo by dojít ke schizmatu.

Nicméně jestli tě chápu dobře, nejsi přesvědčen, že existuje jiný výklad islámu, než mají z ISILu (respektivě někteří angažovaní duchovní s ním spojení, kteří tento výklad tvoří). To mě zaráží a zatím jsem se tím nesetkal. Ti muslimové, se kterémi ses sešel, si islám nevykládali jinak, než teroristé z ISILu? Ta většina muslimů, kteří proti ISILu bojují a považují za zločince, se opírá o stejný výklad?

Je naštěstí velmi jednoduše zjistitelné, že kromě radikálního saláfismu/wahhábismu existuje mnoho dalších výkladů. Sunnité se na to dívají jinak než ší'íté, alawité jinak než saláfisté a súfisté...
Ano, v Bibli takové verše jsou, konkrétně ve Starém zákoně. A proto ti křesťané, pro které je Starý zákon dosud platný, jsou mi stejně odporní, jako jsou mi odporní muslimové, judaisté, komunisté, nacisté a jiní vyznavači násilnických ideologií. Ale u křesťanství - na rozdíl od islámu - existuje i jiná a zcela racionální interpretace Bible, tedy že Starý zákon byl zrušen Novým zákonem a nyní je Starý zákon pouze historickým dokumentem, který má osvětlit kontext, ve kterém vznikl Nový zákon. V Novém zákoně násilnické verše nejsou a Ježíš žádné násilí proti lidem nepáchá.
Gabrieli, je to s tebou těžké. Se člověk snaží argumentovat proti argumentačním faulům (generalizace), a ty to pak celé sesumíruješ tím, že kromě muslimů jsou ti odporní taky judaisté atd. To je bigotnost jak blázen, ale což, odporný ti může být kde kdo...
Ano, to je přesný popis toho, co teď probíhá v islámu a tím oponentem jsou v první řadě židé, homosexuálové a jiné menšiny, následně i pejskaři, pivaři a vůbec většina lidí vyrostlých v západní kultuře (pokud v té době už také nebudou menšinou).
[/quote]

Ano, to je přesný popis, jak probíhal vznik islámského státu i celé jejich ideologie. Generalizace, že to probíhá v celém islámu je opět mimo a ukazuje na naprostou nevůli racionálně diskutovat.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Islám z pohledu jednoho pedofila (idnes.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Myš píše:Gabrieli, Koncvička na FB napsal „A jako vítězové voleb vás, milí muslimové, nameleme do masokostní moučky.“ Přijde ti to napsané v intenzivním zápalu emocí?
Intenzivní zápal emocí se nepozná ze samotného výroku, ale z kontextu, ve kterém byl pronesen. Kontext byl takový, že šlo o vyhrocenou debatu na Facebooku, kde každou minutu přibývalo několik nových příspěvků. V takové situaci mnoha lidem leccos ujede. Ano, v ideálním dokonalém světě by lidé neměli žádné chyby a nic takového by se tedy nestávalo, stejně jako by se nestávalo, že někdo v zápalu emocí řekne "já tě zabiju".
Myš píše:A taky se jimi veřejně chlubí?
Ano, veřejně se jimi chlubí, např. zde: Neislámské vlády je nutno upřímně nenávidět, píší muslimové v knize vydané v Česku (Reflex.cz)
Knihu vydala Muslimská obec v Praze, tedy ta oficiální, státem uznaná, ne nějaký pofidérní spolek reprezentující dva či tři muslimy.
Myš píše:Nicméně jestli tě chápu dobře, nejsi přesvědčen, že existuje jiný výklad islámu, než mají z ISILu (respektivě někteří angažovaní duchovní s ním spojení, kteří tento výklad tvoří). To mě zaráží a zatím jsem se tím nesetkal. Ti muslimové, se kterémi ses sešel, si islám nevykládali jinak, než teroristé z ISILu?
Asi si ho vykládali jinak, ale nebyli schopni svůj výklad zdůvodnit. Jejich texty, proč islám údajně není násilné náboženství, byly argumentačně velmi slabé a při jejich čtení mě okamžitě napadala spousta protiargumentů a otázek, ale na ty už jsem odpověď nedostal, protože autor textu účelově rozebíral pouze to, co se mu hodilo do krámu. Takže pouze výklad Islámského státu dává smysl; ostatní výklady islámu sice existují, ale nejsou to výklady, nýbrž chabé nepodložené výmluvy. Pokud znáš nějakého muslima, který bude ochotný odpovídat na všechny moje otázky a neskončí to po několika minutých odpovědí "já nevím o tom, že by Mohamed někdy někoho zabil" nebo "vlastně o Mohamedových vraždách něco vím, ale nikdy mě nenapadlo, že by to mohlo být něco špatného", tak ho za mnou prosím pošli.

Poznámka - samozřejmě je v pořádku, že ne každý muslim ví o islámu všechno. Já se považuju za křesťana a také nevím o křesťanství vše, respektive ne vše umím vyargumentovat - ale to proto, že některé otázky prostě nepovažuju za podstatné a dokážu se snadno smířit i s opačnou odpovědí, než ke které se momentálně přikláním. Ale pokud nějaký muslim neví a nepovažuje za podstatné, jestli islám dovoluje nebo nedovoluje vyvraždit několik miliard lidí, pak pro mě takový muslim není důvěryhodným člověkem, se kterým bych chtěl soužít jinak než tak, že mezi námi dvěma bude ostře hlídaná státní hranice.
Myš píše:Gabrieli, je to s tebou těžké. Se člověk snaží argumentovat proti argumentačním faulům (generalizace), a ty to pak celé sesumíruješ tím, že kromě muslimů jsou ti odporní taky judaisté atd. To je bigotnost jak blázen, ale což, odporný ti může být kde kdo...
Ano, je mi odporný každý, kdo se dobrovolně přihlásil k násilné ideologii, tedy např. ke schvalování genocidy původních obyvatel Kanaánu (tj. Izraele-Palestiny před příchodem židů), což jsou právě ti judaisté (tedy židé v náboženském, nikoli etnickém smyslu) a křesťané řídící se Starým zákonem.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 892
Dal: 145 poděkování
Dostal: 817 poděkování

Re: Islám z pohledu jednoho pedofila (idnes.cz)

Nový příspěvek od Myš »

V naší diskuzi je nepřekročitelným kamenem za a) odpor ke mnohým skupinám lidí, protože osobně nechovám odpor k lidem, o to spíše nechovám odpor obecně ke skupinám milionů lidí, ale k jejich případnému chování, za b) pak zevšeobecňování typu islám, judaismus, komunismus (...) je nenávistná ideologie spojeného s nepřipouštěním vyjímek a neochoty to reflektovat. Asi s tím, Gabrieli, nehnem. Ale to mi nevadí, reagoval jsem totiž svým prvním příspěvkem na Daniela a domnívám se, že s ním v diskuzi na tyto nepřekročitelné kameny nenarazím, pokud bude mít Daniel čas a chuť reagovat.

Mohl bych sice reagovat na jednotlivosti, ale to mi s vědomím, že o odporu založeném na generalizaci se nelze racionálně bavit, nedává smysl.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Islám z pohledu jednoho pedofila (idnes.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Generalizovat se nemá na základě toho, co člověk nemůže ovlivnit (např. rasa, národnost apod.), ale nevím, proč by se nemohlo generalizovat lidi na základě chování ("každý, kdo udělal X, je Y"). A takové chování, kdy si člověk za svého proroka dobrovolně vybere masového vraha nebo si za svou svatou knihu dobrovolně zvolí oslavu genocidy, je zavrženíhodné. Výjimky připouštím — každý má možnost vysvětlit, proč se takto zachoval. Jakmile narazím na přijatelné vysvětlení, které bude dávat smysl, pak svůj odsudek zúžím a upřesním. Tedy například že ne každý judaista je mi odporný, nýbrž jen ten, který uznává všechny knihy Starého zákona za platné a závazné (pokud ten, který některé knihy Starého zákona neuznává, vysvětlí, jak ke svému postoji došel). Nebo že ne každý komunista je mi odporný, nýbrž jen ten, který nevěděl o zločinech komunismu nebo který o nich ví, ale umí vysvětlit, proč se podle něj už nebudou opakovat. A tak podobně. Na nějaké takové vysvětlení čekám i v případě islámu, ale zatím jsem se ho nedočkal.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 523
Dal: 554 poděkování
Dostal: 717 poděkování

Re: Islám z pohledu jednoho pedofila (idnes.cz)

Nový příspěvek od Daniel »

Myš píše: Přemýšlím, v čem mámem jiné myšlenkové pochody. Zajímavý rozdíl podle mě je, že v tobě žila výpověď sexuálních otrokyň, do míry, že
"kdyby se mě někdo ten den zeptal, co si myslím o islámu a o muslimech, vyslechnul by si ode mne mnohem horší návrhy, než je masokostní moučka."
Takovou reakci u sebe neznám. Když slyším o útrapách muslimských Rohingů, v Barmě čelících pronásledování a raziemi majoritních buddhistů, umírajích ve vyhnanství na choleru a záškrt, neříkám si že "z buddhistů měla být masokostní moučka". Na základě čtení o lidských právech a křesťanských milicích v Etiopii bych si z fleku mohl myslet něco podobného o křesťanech. No, nemyslím si to o nikom..
Ahoj Kubo,

myslím si, že ani u mě by emocionální reakce nebyla tak silná, kdyby se zrovna nesešel zmiňovaný devítiletý věkový limit sexuálních otrokyň s aktuálním věkem mojí dcery. Od toho je už hodně blízko k představě, co by se dělo, kdyby právě naše rodina měla tu smůlu, že by žila na blízkém východě a někdo si z mojí dcery udělal sexuální pomůcku.

Mám za to, že být otcem je nepřenositelná zkušenost. A proto rozumím tomu, že někomu, kdo touto zkušeností neprošel, může podobná reakce připadat cizí či přehnaná. Také myslím, že je zbytečné, aby se někdo pokoušel na moje emoce reagovat, nebo s nimi vést polemiku. Jediný, kdo by na moje emoce reagovat měl, jsem já sám. Potlačovat nebo zcela odmítat svoje emoce totiž pokládám za velkou chybu. Mám za to, že hněv nám byl dán právě proto, aby nás upozorňoval na situace, kdy se děje něco hodně špatného, a aby nás nutil k činům. V tomto konkrétním případě jsem na svoje emoce reagoval tím, že jsem začal finančně podporovat charitativní organizace, které pomáhají uprchlíkům na území Iráku a Sýrie a snaží se napomáhat s obnovou země.

Psal jsem o svých emocích jen a jen proto, že článek vznikl jako polemika s lidmi, kteří jsou z nějakého důvodu přesvědčeni, že Islám je pro pedofily přitažlivý.

Když už si ale kladeš otázku, v čem máme jiné myšlenkové pochody, tak by bylo férové přiznat, že jsem proti Islámu zaujatý a nepokládám ho za "normální" náboženství. Mám za to, že většina náboženství vznikla jako výsledek hledání odpovědí na otázky týkající se naší existence, smyslu života, lidských vztahů a morálky. A až později se na ně nabalovala ideologie sloužící potřebám vládnoucích vrstev. Naproti tomu Islám (viděno z mého pohledu) byl již od počátku (přesněji řečeno od Mohamedova útěku do Medíny) koncipován jako ideologie sloužící ke sjednocení, dobývání a vládnutí a až později se objevovaly odnože usilující o spiritualitu.

Možná bych to mohl formulovat i tak, že kdybych uslyšel výzvu k návratu ke kořenům víry od křesťana, budhisty a muslima, tak pod tou třetí výzvou bych si představil něco diametrálně odlišného. Z mých rozhovorů s muslimy jsem pak navíc nabyl dojmu, že Islám není schopen efektivně fungovat, pokud nemá přímou podporu vládnoucí moci, či alespoň její tichou toleranci.

Pokud by chtěl někdo oponovat, určitě by z toho mohla být zajímavá diskuze, ale otevřeně se přiznávám, že jsem na tom špatně s časem a že bych preferoval věnovat se jiným věcem.
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ