V kolika letech se člověk stává pedofilem? (BlackyIwky)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
BlackyIwky

V kolika letech se člověk stává pedofilem? (BlackyIwky)

Nový příspěvek od BlackyIwky »

V kolika letech se člověk stává pedofilem? - dotaz v poradně
BlackyIwky píše:Zdravím nedávno jsme vedli s přáteli debatu ohledně toho zda člověk může být pedofil i v mladších letech. Bylo mi totiž řečeno, že pedofil může být pouze člověk 18+ kterého přitahují dívky nebo chlapci pod 15 let. Já si myslím že na věku nezáleží, že i když je člověku třeba 15 může být pedofilem.

Byla bych ráda kdyby jste mi někdo odpověděl co nejdříve…zajímá mě totiž zda mám pravdu já nebo moji přátelé…

Předem děkuji
Kuba Myš odpovídá:

Hezký den,

vzhledem k tomu, že většina odborníků považuje pedofilie za vrozenou sexuální preferenci, nelze říci, v kolika letech se člověk stává pedofilem. Prostě se tak narodí. Individuální je šak věk, ve kterém si to pedofil uvědomí. I na ČEPEKu jsou pedofilové, kterým 18 let ještě není.

Je pravda, že s diagnózou pedofilie může být spojen věk dotyčného nezbytný pro vlastní lékařskou diagnózu. Jeden ze dvou hlavních manuálů pro určování nemocí DSM-IV říká, že pro deagnostiku pedofilie je nezbytné, aby dotyčnému bylo alespoň 16 let a preferovaný věk dětí alespoň o 5 let nižší, než věk dotyčného. Nicméně druhý manuál – MKN, už takovou podmínku nemá.

S pozdravem

Kuba Myš