Kastrace (Seigold)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Seigold

Kastrace (Seigold)

Nový příspěvek od Seigold »

Kastrace - dotaz v poradně
Seigold píše:Jsem homosexuální pedofil pravomocně odsouzen za pohlavní zneužívání, v podmínce. Mám nařízenou ambulantní lečbu a užívám antiandrogeny. Je mi 53 let, a pozoruji na sobě vedlejší účinky léčiv (růst prsou, horší jaterní testy, změny nálad, únava). Proto jsem rozhodnut podstoupit testikulární pulpektomii, abych se vyhnul těmto účinkům. Jsem si vědom vedlejších účinků kastrace, ale jsou pro mne přijatelnější než současný stav Můj sexuolog s tím souhlasí, jen neví v jakém stavu je v současnosti legislativní úprava Zákona o specifických zdravotních službách. Proto prosím o radu, jak postupovat, abych dospěl k souhlasu MZ k provedení výše uvedené operace. Děkuji
seigold
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

neřešte problém za Vašeho sexuologa.
Nejlépe bude, když se obrátí na kolegu MUDr. Ivo Procházku na Sexuologickém ústavu v Praze, Ke Karlovu 11, 128 00 Praha 2, nebo na email : [email protected]. Ten je v kontaktu s ministerstvem a je tedy o legislativních možnostech nejlépe informován.

S pozdravy
MUDr. Antonín Brzek