Podpořte povědomí o pedofilech a pedofilii vyplněním dotazníku k diplomové práci studentky Policejní akademie ČR → https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?t=9647

Pokoj (Emma Donoghue)

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Allein
Administrátor
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 251
Dal: 436 poděkování
Dostal: 431 poděkování

Pokoj (Emma Donoghue)

Nový příspěvek od Allein »

Název: Pokoj (Room)
Autor: Emma Donoghue
Žánr: Thriller, psychologické

Obrázek

Hlavní postavou je pětiletý Jack, který v jednom jediném pokoji strávil celý svůj dosavadní život. Jeho matku kdysi unesl šílený psychopat, který ji zavřel ve speciálně upraveném příbytku, odkud mu již dlouhé roky nedokáže utéct. Dokonce sní zplodil i syna - Jacka. Jack má z Čerta (jak násilníkovi říká) strach. Nerozumí, že něco je i mimo pokoj, protože pro něj je to celý svět. Jeho matka se však hodlá dostat ven - a s pomocí Jacka toho chce docílit. Ale co když se to nepovede? A co když se to povede? V takovém případě čeká na Jacka celý velký svět plný mnoha otázek. Jak bude reagovat společnost, rodina, přátelé, média? Ať už to dopadne jakkoliv, ani Jacka a ani jeho matku nečeká nic moc pěkného.

Celá kniha je napsána z pohledu pětiletého Jacka. Autorka si dala opravdu záležet na tom, aby byla znát psychika a myšlení opravdu malého dítěte, jeho zkreslený pohled a i typické uvěřitelné myšlenky, pocity. Pocity dítěte, které nezná nic jiného než jeden pokoj, ale venku na něj čeká celý svět. :)

Doporučuji k přečtení, je to trochu smutnější, ale rozhodně dobré už jen pro ten zajímavý dětský pohled vnímání nových i děsivých věcí.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1176 poděkování

Re: Pokoj (Emma Donoghue)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Kniha je i zfilmována.