Dívka v červeném kabátku (Kate Hamer)

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Allein
Administrátor
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 256
Dal: 434 poděkování
Dostal: 445 poděkování

Dívka v červeném kabátku (Kate Hamer)

Nový příspěvek od Allein »

Název: Dívka v červeném kabátku (The Girl In The Red Coat)
Autor: Kate Hamer
Žánr: Thriller, na zamyšlení

Obrázek

Kniha je na trhu poměrně nová. Příběh vypovídá o malé osmileté Carmel, která se ztratí své matce na jednom dětském festivalu. Na něm v nestřežené chvíli potká starého muže Dennise, jenž ji přesvědčí, že je její dědeček, kterého nikdy nepoznala, a že její maminka měla strašnou nehodu a je v nemocnici. Následně odvede Carmel do míst, kde bydlí. Po několika dnech jí namluví, že její maminka podlehla v nemocnici zraněním a její táta s novou přítelkyní ji nechávají na starosti jemu. Carmel čeká neskutečné putování napříč světem až na jiný kontinent, kde ji náboženský fanatik Dennis přesvědčuje, že ve svých rukou má moc léčit lidi. Carmelina matka je mezi tím stále doma, po Carmel je vyhlášeno mezistátní pátrání, bohužel jako by se po ní zem slehla. Postupem času už přesvědčení, že se kdy najde, v očích většiny lidí mizí.

Kniha velmi precizně popisuje pohledy obou postav. Děj se částečně vyskytuje z pohledu Carmel, částečně z pohledu její matky. Autorka si dala velmi záležet na tom, aby šel poznat rozdíl v pohledu dítěte a v pohledu dospělého člověka. Velmi se tam rozebírají jejich pocity, jak pocity dívky, která se najednou ocitne s cizím člověkem a s vizí mrtvé matky ve velkém světě, tak pocity matky, jež přijde o své jediné milované dítě, ale nechce se vzdát naděje na nalezení. Pocity beznaděje, strachu, lítosti, smutku, ale i smíření jsou popsány opravdu výborně. Kniha se proto velmi dobře čte a člověk se může vžít do kůže postav.

Příběh je vhodný na odreagování, zároveň je třeba vzhledem k poměrně smutnému tématu očekávat, že můžou přijít i těžší smutné chvíle. U mě to fungovalo tak, že s každou novou kapitolou u mě narůstal určitý stísněný pocit, ale to spíš tím, že jsem se možná do postav vžila až moc.

Každopádně doporučuji k přečtení. Ačkoliv mnohé recenze na netu působí tak, že se jedná o detektivku, tak tomu takto vůbec není. :)