Těžký vztah (Jakub)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Jakub

Těžký vztah (Jakub)

Nový příspěvek od Jakub »

Těžký vztah – dotaz v poradně
Jakub píše:Dobrý den, mám přítelkyni , které je 19 let a když jí bylo 10 tak byla znásilněna, nikomu nic neřekla a dusila to v sobě až to její rodiče poznali, bohužel se pachatel už nenašel, ona sice celou tu dobu chodí k psychologovi, ale zanechalo to na ní obrovské následky a i já se tím velmi trápím, vztah s ní je strašně težký, ale i přesto všechno jí miluji, jen nevím, jestli to zvládnu, má těžké noční můry, v ničem mi nevěří a mívá záchvaty vzteku, přitom celkově je to moc hodná, krásná a chytrá holka, strašně mě bolí , že jí bylo tak ublíženo a i kdyby tenhle můj článek si přečetl alespoň jeden pedofil a uvědomil si jak někomu může skazit život, tak budu mít pocit , že jsem proti tomu něco udělal. Némáte pro mně nějakou radu ? Myslíte, že se z toho člověk může někdy dostat? Děkuji , velmi mě to trápí.
Petr Kasz odpovídá:

Milý Jakube,
je mi velmi líto, s čím se Vaše přítelkyně musí potýkat. Nicméně než odpoví odborník, dovolím si krátce zareagovat: Vzhledem k tomu, že se pachatele nepodařilo dohledat, nelze tvrdit, zda je či není pedofil, 90% případů pohlavního zneužívání dětí nemají na svědomí pedofilové. Píšete o znásilnění, tedy o použití násilí, to je obecně pro pedofily netypické, i když samozřejmě i pedofil může někoho znásilnit.

Jsem pedofil a velmi dobře si uvědomuji, jaké následky může moje chování mít, a tím nemám na mysli jen negativní následky, ale i pozitivní následky. Jako učitel na základní škole mohu mnoha dětem pomoci naučit předměty, které učím, a dobře je připravit na střední školu. I to si velmi dobře uvědomuji. Lidé by se měli naučit rozlišovat mezi tím, kdo zneužívá děti, a mezi pojmem pedofil, který označuje člověka, jež cítí erotickou přitažlivost k dětem, což ještě samozřejmě neznamená, že bude děti znásilňovat nebo jim jinak ubližovat.

Vaší přítelkyni přeji mnoho štěstí a snad jak psycholog, tak i Vy jí nakonec pomůžete se negativních psychických následků do budoucna alespoň částečně zbavit.

S pozdravem
Petr Kasz, heterosexuální pedofil a administrátor http://www.pedofilie-info.cz