Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

90% nepedofilních útoků - zdroj?

Reakce a podněty z řad veřejnosti - máte-li názor, myšlenku či nápad, který se týká našeho webu, nezdráhejte se ozvat!
Uživatelský avatar
johny

90% nepedofilních útoků - zdroj?

Nový příspěvek od johny »

Zdravím,

přes film jsem se dostal i na tyto webovky a (úmyslně přeskočím další věci, ať se to nevětví) u obojího mě zaujalo číslo 90% jako dost vlastně šokující pro mainstreamově (a tedy i mnou) chápaný význam slova pedofil.
Zmíněné je to například i tady na webu:
Pokud někdo zneužije dítě, nemusí se nutně jednak o pedofila, ba právě naopak, podle četných výzkumů a studií až 90 procent pachatelů pohlavního zneužívání nepreferují děti a nejsou tedy pedofilové. Jedná se o lidi, kteří zvolí dítě jako tzv. náhradní objekt, přestože pro ně děti na rozdíl od pedofilů nejsou nejpřitažlivější. Více informací v článku Kdo je pedofil.
V článku "Kdo je pedofil" však už nic víc k tématu není.
Než si začnu případně měnit svůj názor na význam slova pedofil, potřeboval bych to stavět na nějakých ověřitelných a hodnověrných zdrojích, spíš než "psali tuhle na webu".
Mohli byste k tomu prosím přilinkovat ty četný výzkumy a studie?

Díky,

Johny
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Jsem i na Toxu - své ID poskytnu na požádání přes SZ nebo email.
Příspěvky: 1220
Dal: 864 poděkování
Dostal: 1486 poděkování

Re: 90% nepedofilních útoků - zdroj?

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Pouze desetina těch, kdo zneužijí dítě, jsou pedofilové (iDnes.cz):

Pouze desetina pachatelů, kteří jsou souzeni za sexuální zneužití dítěte, trpí pedofilní sexuální poruchou. Devět desetin zneužití se dopouštějí lidé s poruchou osobnosti, agresivní nebo závislí na alkoholu.

Až 90 procent případů zneužívání dětí nezpůsobují pedofilové (Novinky.cz):

Sexuální porucha pedofilie, která se vyznačuje erotickým zájmem o děti, nemusí nutně vést k pohlavnímu zneužití. Podle sexuologa Petra Weisse pouze desetina pachatelů, kteří jsou souzeni za sexuální zneužití dítěte, trpí skutečně pedofilní sexuální poruchou. Až 90 procent zneužití se dopouštějí lidé s poruchou osobnosti, agresivní nebo závislí na alkoholu.

Weiss: Pedofilové jsou nejlepší učitelé (Lidovky.cz):

To riskujete pokaždé, protože 9 z 10 zneužívačů dětí nejsou pedofilové. I pro ty, kteří nejsou pedofilové, je dítě v tu chvíli přístupnější a snáze dosažitelný objekt než dospělá žena. Ti lidé jsou narušeni spíš osobnostně, ale ne sexuálně.

Víc jsem toho takto narychlo nenašel. :)
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 559
Dal: 539 poděkování
Dostal: 310 poděkování

Re: 90% nepedofilních útoků - zdroj?

Nový příspěvek od Filip »

Ahoj. :)
Tých 90% je len odhad, s ktorým prišiel pán profesor Weiss. Avšak aj iní sexuológovia tvrdia, že percentuálne zastúpenie pedofilov, medzi tými čo zneužívajú deti je veľmi malé. Hoci doteraz nebola urobená presná štúdia, ide iba o odhad sexuológov, tento odhad vychádza z ich klinickej praxe a zo súdnoznaleckých posudkov. Jednoducho povedané, ak niekto zneužije dieťa a ide pred súd, je vyšetrovaná jeho sexualita, či náhodou nemá nejakú deviáciu, ako je napr. pedofília. U drvivej väčšiny páchateľov pedofília zistená nie je, dokonca ani iná deviácia, ako napr. sadizmus. Čiže väčšina páchateľov netrpí sexuálnou deviáciou.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7858
Dal: 1040 poděkování
Dostal: 1190 poděkování

Re: 90% nepedofilních útoků - zdroj?

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Devadesát či více procent uvádějí tito odborníci:

Alena Kolářová, policejní vyšetřovatelka: http://zpravy.idnes.cz/ozvete-se-vzkazuji-vysetrovatele-obetem-sexualnich-deviantu-p6t-/krimi.asp?c=A090218_011257_krimi_nel
Zora Dušková, ředitelka Dětského krizového centra: http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/tiskove-konference/tiskova-konference-k-zahajeni-kampane-stop-sexualnimu-nasili-na-detech--4--listopadu-2011-89076

Ale nebudu samozřejmě zastírat ani oponentní názory:

Sexuolog Jaroslav Zvěřina tvrdí, že to není 90 %, ale 25 %: http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=19735#p19735
Náš člen Host zpochybňuje způsob určování, kdo je pedofil: http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=16&t=3428

Ještě bych doporučil nepoužívat pro každý sexuální delikt na dítěti slovo "útok", jak to děláš v nadpisu. Nejde o to, že bych sexuální zneužívání dětí chtěl zlehčovat a označovat ho co nejmírnějšími slovy. Ale když se často používá příliš tvrdé slovo "útok", může se leckterý pedofil domnívat, že když na dítě neútočí, tedy když nepoužívá žádné násilí a vše se děje dobrovolně či dokonce z iniciativy dítěte, pak to není zneužití a dítěti to nemůže ublížit. Takový pedofil pak podlehne falešné jistotě, že stačí dítě k ničemu nenutit a pak nic špatného nehrozí. To ale není pravda.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 559
Dal: 539 poděkování
Dostal: 310 poděkování

Re: 90% nepedofilních útoků - zdroj?

Nový příspěvek od Filip »

Ono je úplne irelevantné, či percentuálny podiel pedofilov, pri sexuálnom zneužívaní detí je 5, 10 či 80%. Bohužiaľ mi z objektívnych príčin nevieme zistiť precentuálny pomer medzi pedofilmi čo zneužívajú a tými čo nezneužívajú deti. Hoci aj tu sexuológovia predpokladá, že väčšina pedofilov deti nezneužíva.