Jmenuji se Sam / Ja som Sam / I Am Sam (2001, film)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2006 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2006 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Jmenuji se Sam / Ja som Sam / I Am Sam (2001, film)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Jmenuji se Sam / Ja som Sam / I Am Sam

Sam Dawson (Sean Penn, za tuto roli nominován na Oscara) je starostlivý otec, který miluje svoji dceru Lucy (Dakota Fanning) a cítí se být tím nejšťastnějším chlapem pod sluncem. Problém je v tom, že jeho mentální vývoj se kdysi zastavil zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Až dosud se Samovi dařilo s pomocí přátel překonávat všechna úskalí otcovství. Teď ale do hry vstupuje agilní sociální pracovník a tak Samovi hrozí, že mu Lucy bude odebrána, protože ho začíná mentálně převyšovat. Samova případu se ujímá Rita Harrisonová (Michelle Pfeiffer), zkušená právnička, které se však kvůli pracovnímu vytížení značně odcizil její syn. Společně se snaží přesvědčit systém, že si Sam zaslouží být otcem se vším všudy a zároveň se oba dozvídají co vlastně pravá rodičovská láska obnáší...

ČSFD

7letá Dakota Fanning (jako její mladší verze se mihne i 3letá Elle Fanning).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
csfd.cz - zajímavosti píše:Když Dakota Fanning získala roli Lucy, byla tak šťastná, že několik hodin údajně skákala po své posteli a smála se.

Když měla Dakota Fanning natáčet smutné scény, myslela na to, jak jí umírá její rybička Flounder.
► Ukázat spoiler
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Jmenuji se Sam / Ja som Sam / I Am Sam (2001, film)

Nový příspěvek od Kuba »

Docela snesitelný film. :) A ze strany Dakoty podle mě i jeden z jejích nejlepších hereckých výkonů.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 991
Dal: 114 poděkování
Dostal: 311 poděkování

Re: Jmenuji se Sam / Ja som Sam / I Am Sam (2001, film)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Zajmavé. Škoda, že mi nevychází směna. :/
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Jmenuji se Sam / Ja som Sam / I Am Sam (2001, film)

Nový příspěvek od Kuba »

Od čeho je P2P? :D

Osobně stejně nemohu vystát dabing ani televizní reklamy.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
podivin
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1633
Dal: 1923 poděkování
Dostal: 791 poděkování

Re: Jmenuji se Sam / Ja som Sam / I Am Sam (2001, film)

Nový příspěvek od podivin »

Dakota samozřejmě *heart* , o tom diskutovat nemusíme. Sean Penn zahrál Sama jako mentálně zaostalého perfektně. Ale bylo to až tak reálné, že bych si opravdu nedokázal představit, jak by se dokázal starat o novorozeně, řekněme někdy do 3 let, kdy už dítě začíná něco dělat samo. Myslím, že dost psychicky zdravých chlapů by měla co dělat, aby se dokázali postarat o dítě, v americe tuplem - buď je to busy manager s dostatečným příjmem, pak ale nebude mít na dítě čas a zřejmě ani náladu (vidět to bylo u Michelle Pfeiffer jako elitní právničky) nebo je to nějaký obyč chlápek se mzdou tak akorát, aby sám vyžil (sice by s ní mohl být odpoledne po práci, ale co během práce? platit hlídačku? z čeho?). A jak to vypadá, USA není sociální stát jako jsou státy v EU, kde se člověk na 4 roky hodí na mateřskou s jistým příjmem.

Takže herecky supr, ale ten děj byl šílenej. Navíc Pfeiffer, aby se jako vytáhla před ostatníma, tak do toho šla "pro bono", zadarmo (jasně, určitě). A jako takhle mentálně zaostalej u soudu??? To musel být hooooodně trpělivej soudce, že ten soud rovnou nezměnil na odebrání svéprávnosti tomu Samovi. Ona měla co dělat i Michelle, aby to s ním vydržela.

Víc se mi líbil film "Usagi droppu / Bunny Drop". Ten byl reálnější pro mne.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí