NÚDZ vyzývá k účasti na výzkumu

Postoj homosexuálů k festivalu Prague Pride (idnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Plyšáček
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Dal: 616 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Postoj homosexuálů k festivalu Prague Pride (idnes.cz)

Nový příspěvek od Plyšáček »

Prague Pride má dvě tváře. Média ukazují jen tu bláznivou, říká sociolog (idnes.cz)

Postoj homosexuálů k právě probíhajícímu festivalu Prague Pride je velmi různorodý. Jedni se ho účastní kvůli politickým otázkám, druzí, protože je to velká party, a někteří se od něj naopak distancují, říká v rozhovoru pro iDNES.cz sociolog Zdeněk Sloboda. Média mají prý tendenci zobrazovat pouze kontroverzní stránku festivalu.

Před několika lety se průvodu Prague Pride zúčastnila i skupinka pedofilů s transparenty. Není to překročení určitého tabu, které by mělo zůstat tabu?
Prague Pride loni pedofilním lidem zakázal jít v průvodu právě proto, aby festival nestigmatizovali. Téma pedofilie je velice problematické. A stigmatizuje celkově obraz sexuálních menšin.
Můj osobní názor je, že by pedofilové neměli být stigmatizovaní apriorně, ale až ve chvíli, kdy něco provedou, nebo pokud existují indicie, že by něco mohli způsobit. Ve chvíli, kdy si svoji situaci uvědomují, mluví o ní a snaží se předcházet sociálně problematickým jevům, neměli bychom je za to trestat.
Je také nutné si uvědomit, že drtivá většina pedofilů se umí kontrolovat a dětem nijak neubližuje. Pachateli sexuálního zneužívání dětí jsou ve většině případů nepedofilní heterosexuální muži.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se hrubě provinil proti základním principům Československé pedofilní komunity (viz rozhodnutí administrátorského týmu). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá prohlášení nebo příspěvky tohoto uživatele v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Postoj homosexuálů k festivalu Prague Pride (idnes.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

"Pokud existuje indicie, že by něco mohli způsobit" tak už je normální je "stigmatizovat"?
To by mně zajímalo jak si pan sociolog takové "indicie" představuje...