Problém se sebepřijetím (Kiko)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Kiko

Problém se sebepřijetím (Kiko)

Nový příspěvek od Kiko »

Problém se sebepřijetím - dotaz v poradně
Kiko píše:Čo mám delat ? Sem pedofil (16) nechcem nikomu o tom povedať lebo sa bojím že o všetkých kamarátov prísť.s om dosť zúfali, ked sa má spýtajú či nemám babu, tak to na poriadne naštve. Poradíte prosím či mám robiť ???
Jakub alias Myš odpovídá:

Milý Kiko,

procházíš složitým obdobím vnitřního přijetí sebe sama. Nikomu o tom povídat nemusíš, chápu, že by to pro tebe mohlo být stresující a pozitivní reakci ti nikdo nezaručí. V první řadě bych ti doporučil nejdříve získat vnitří stabilitu přijmout sebe sama, jen tak pak dokážeš ustát případné negativní reakce okolí. Svěření bych ti doporučil pouze pokud cítíš, že máš někoho tak blízkého a otevřeného, že by tě dokázal pochopit a podpořit.

O přijmutí sebe sama se dá lehce mluvit, ale pro velkou část pedofilů byl proces sebepřijetí velmi složitou a náročnou částí života, která někdy trvala dlouhou dobu. Není na to žádný vzorec, nicméně je třeba si uvědomit, že tvá hodnota jako člověka nijak neklesá na základě toho, kdo nebo co se ti líbí. Být jiný neznamená být horší, být jiný znamená překonávat překážky, které jsou pro ostatní lidi nepředstavitelé. Ti ostatní mají ale zase překážky své.

Jedna z těch překážek je i jistá nenaplněnost vztahů, alespoň na sexuální úrovni. Občas můžeš slyšet slovo pedofil jako synonymum pro zneužití dítěte. To je sice daleko od pravdy, ale je třeba mít celý život dost sebekontroly a zneužití se vyvarovat. I pedofil však někdy dokáže mít vztah s osobou nad 15 let, takže neházej flintu do žita :)

Jsi vítá i u nás a fóru, komunikace s lidmi, kteří obdobím sebepřijetí procházejí nebo již prošli a možnost otevřeně se bavit o věcech, o kterých bys se jinak neotveřel, může být velmi nápomocná.

Za tým ČEPEK zdraví
Jakub Myš


MUDr. Brzek odpovídá:

Milý příteli, pokud jste si jistý Vaší orientací, není to žádné neštěstí, jen se musíte s tím naučit zacházet a žít. Rozhodně se musíte vyvarovat toho, abyste zneužil dítě. Abyste to dokázal, je nutné konzultovat nějakého sexuologa. Píšete slovensky, tedy předpokládám, že žijete na Slovensku. Pak bych Vám doporučil psychologa sexuologicky orientovaného PhDr. Roberta Mathé v Bratislavě. Pokud byste ale žil v ČR, mohu Vám nabídnout kontakt do mé ordinace na Sexuologickém ústavu v Praze, Ke Karlovu 11, Praha 2. Ordinuji každou středu, nejlépe se dostavit ráno před 1/2 8. hodinou, ale den předtím se zeptejte sestry, zda skutečně budu, na tel. +420 22496 5247.

Být pedofil neznamená, že nemáte žádnou možnost pohlavního života. Jednak je možno žít ve fantaziích, tam ale varuji před dětskou pornorafií na internetu, protože její užívání je trestné. Nicméně většina pedofilů dokáže vést uspokojivý pohlavní život i s některou vhodnou dospělou ženou. Není to sice pro něj to nejatraktivnějšíé, ale poskytně to pohlavní vybití, a hlavně, je to příležitost jak dát a přijmout lásku, což že podstataná součást sexuality, i když s nepreferovaným objektem to je méně slastné.

V každém případě ale je třeba nechat se v životě provázet sexuologem, který má k pedofilům kladný postoj, abyste se vyvaroval porušení zákona.

S pozdravy
MUDr. Antonín Brzek, email: [email protected]