Nejistota (ogarek)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
ogarek

Nejistota (ogarek)

Nový příspěvek od ogarek »

Nejistota - dotaz v poradně
ogarek píše:Dobrý den, je mi 21 roku a zhruba před rokem jsem prošel coming outem že jsem homosexuál. Líbí se mi spoustu kluku v mém věku. Momentálně řeším takový problém, a to ten že mě někdy vzrušuje pohled na někeré mladší kluky13, 14 let a více ve spodním prádle či plavkách když jě někde zahlédnu na internetu. Dětské porno mě jinak vubec nevzrušuje ani neláká, a ani ho nevyhledávám, stejně tak jako nějaký kontakt s nimi. Už od 16ti let jsem začal trpět depresemi ze šikany na učilišti a do ted stále beru antidepresiva. Ve 20ti letech jsem se psychicky zhroutil z toho že jsem nevěděl kam se zařadit a jak to vezme okolí. Rodina to vzala v pohodě, tudíš jsem se stím smířil také celkem v pohodě. Ale ted mám tento problém ze kterého mi začínají deprese. Prosím vás proto o nějakou radu, jestli mužu být pedofil? nebo něco takového, mám vtom ted strašný zmatek.
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

není důležité, jak se označkujete. Zda pedofil, nebo efebofil – tedy zaměřený na dospívající, nebo androfilní homosexuál zaměřený na velmi mladé dospělé muže. Důležité je, zda jste schopen milovat takové muže nebo chlapce, kteří nejsou zapovězeni zákonem. Tedy starší 15 let. Jestliže se Vám někdy bude líbit i chlapec pod zákonem, pokud budete schopen se ovládnout a nic si s ním nezačínat, je vše v pořádku. Nějakého označení „pedofil“ se nelekejte, jsou to lidé jako ti druzí. Důležité je, zda se dokáží vyvarovat přestupování zákona.

Budete-li mít v hlavě nějaký zmatek v hlavě, nabízím kontakt na [email protected]

MUDr. Antonín Brzek,
Sexuologický ústav
Ke Karlovu 11
128 00 Praha 2