ČRo Plus, 9.5.2016, 19:34: Pro a proti — Šíření HIV

AUDIOPOŘADY slouží ke sdílení odkazů na rozhlasové pořady, podcasty a jiné zvukové pořady, které jsou pro komunitu ČEPEK relevantní.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na rozhlasové pořady, a to včetně těch, v nichž vystupují osoby mladší 18 let.
  2. Jestliže je v popisu rozhlasového pořadu uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (tedy narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné její jméno zkrátit na křestní jméno a první písmeno příjmení.
  3. Do sekce by se neměly vkládat odkazy na jiná audiovizuální díla než rozhlasové pořady. Je-li vložení odkazu na jiné audiovizuální dílo relevantní v rámci diskuze, může zobrazovat pouze osoby v současnosti starší 18 let (tedy narozené do roku 2003 včetně).
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1176 poděkování

ČRo Plus, 9.5.2016, 19:34: Pro a proti — Šíření HIV

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Tvrdé jádro HIV pozitivních? Spíš VIP pozitivní, protože se tak chovají, tvrdí epidemioložka

V posledních letech přibývá v naší zemi nově nakažených virem HIV, dokonce se mluví o epidemii. Kritici upozorňují, že se polevilo v prevenci, jde na ní málo peněz a zainteresování nelibě nesou, že úřad přikročily k trestnímu stíhání některých nakažených. Proč kriminalizovat HIV pozitivní? A má Česko smysluplnou strategii, jak s nemocí bojovat?

60 % šíření HIV mají na svědomí lidé, kteří nevědí, že jsou HIV pozitivní, přičemž se bojí jít k lékaři, aby nebyli obviněni z šíření nakažlivé lidské nemoci. Je otázka, jestli by nebylo lepší, kdyby to ti lidé o sobě věděli a kdyby se nemuseli bát navštívit lékaře. Nepřipomíná vám to něco? :) Samozřejmě to z mnoha důvodů není přesná paralela, ale je zajímavé, jak se některá dilemata táhnou napříč různými obory sexuality.

O kriminalizaci šíření HIV v pořadu Pro a proti diskutovali sexuolog Ivo Procházka a ředitelka protiepidemického odboru pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová, pořad moderovala naše známá Lucie Vopálenská. O pedofilii samozřejmě nepadla ani zmínka, dávám to sem jen pro zájemce.

K poslechu: 9.5.2016 v 19:34 na Českém rozhlasu Plus
K přehrání: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3624248
Ke stažení: http://media.rozhlas.cz/_download/3624248.mp3