Les amitiés particulières (1964, film) & La ville dont le prince est un enfant (1997, film)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2006 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2006 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
gannd
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Žiju abych sloužil
Příspěvky: 28
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Les amitiés particulières (1964, film) & La ville dont le prince est un enfant (1997, film)

Nový příspěvek od gannd »

Les amitiés particulières

Dospívající Georges se stává žákem církevní školy. Je vynikajícím a horlivým žákem. Již ve svém mladém věku se zajímá o estetiku a umění. Při jednom školním církevním obřadu mu padne do oka žák o mnoho let mladší – Alexandre Motier. George je přímo uchvácen jeho andělskou krásou. Od této chvíle nedokáže myslet na nic jiného než právě na něj. Aby mu dal George najevo svou náklonnost, napíše mu verše z jedné básně a nenápadně, tak aby si toho ostatní nevšimli, mu je předá. Oba se začnou tajně scházet, jak jim to jen přísné předpisy školy dovolí. Své přátelství dokonce zpečetí krví. Jejich vztah však nelze natrvalo utajit. Kněží se snaží jejich platonické přátelství za každou cenu překazit. Donutí George, aby jim vydal všechny dopisy, které od svého mladšího přítele dostal. Když se to Alexandre dozví, je zdrcen natolik, že při cestě vlakem domů roztrhá a oknem vyhodí všechny dopisy, které od George dostal. Bohužel to však není poslední čin, ke kterému se Alexandre odhodlá.

ČSFD

Obrázek Obrázek


La ville dont le prince est un enfant

ČSFD

Obrázek Obrázek

Holčičkáře moc nepotěším, ale klučičkáře asi jo, pokud ty filmy dokáží najít...
Jsou to jen filmy o nezvyklém přátelství, ale pojaté velice "francouzsky" romanticky, z katolických chlapeckých škol.
Naposledy upravil(a) Gabriel Svoboda dne středa 19. 6. 2013, 10:19:26, celkem upraveno 2 x.