Kombinace sexuální orientace a dědičnost (Humanista)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Humanista

Kombinace sexuální orientace a dědičnost (Humanista)

Nový příspěvek od Humanista »

Kombinace sexuální orientace a dědičnost - dotaz v poradně
Humanista píše:Je možné, aby homosexuální pedofil s orientací na chlapce ve věku okolo 14 – 15 let žil mnoho desetiletí v rodinném heterosexuálním rodinném vztahu, z něhož vzešly i děti? Jinými slovy, předpokládáte, že kombinace homosexuální pedofilie a manželského heterosexuálního vztahu s dospělou ženou je možná – či lze předpokládat spíše formálnost takového manželství?

Lze v takovéto kombinaci bisexuality předpokládat i sklon k heterosexuální pedofilii a zároveň k náklonnosti k dospělejším mužům? Je pedofilie dědičná na případné pedofilovy potomky?
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Dobrý den,

ano, pedofilové jsou nezřídka ženatí a mají děti. Nemusí, a většinou asi nejde o formální svazek. Ona sexualita s nepreferovaným objektem je často možná.

Samozřejmě jsou jedinci, kteří nejsou stoprocentně vyhraněni a tak třeba na 2. místě může být přitažlivý i muž, který už není dítětem, přestože nejpreferovanějším objektem může zůstávat dítě. Nezřídka jsou pedofilové bisexuální, t.j. nerozlišují mezi dívkami a chlapci. Jiné ale jsou co do pohlaví jasně vyhranění.

Poukud jde o dědičnost, nic není známo, že by se pedofilie dědila.

S pozdravy
MUDr. Antonín Brzek