V případě nefunkčního webu zveřejňujeme informace na našem Twitteruhttps://twitter.com/SpolekCEPEK

Historie české sexuologie (Humanista)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Humanista

Historie české sexuologie (Humanista)

Nový příspěvek od Humanista »

Historie české sexuologie - dotaz v poradně
Humanista píše:Mám dotaz ohledně historie české sexuologie. Jaké možnosti měli pedofilové v 60. až 80. letech 20. století pro vyrovnání se se svou odchylkou? Existovaly již v této době nějaké poradny či ordinace, které zájemcům byly schopny relevantně pomoci ve vypořádání se se svým zaměřením?
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Již krátce po 2. světové válce byl v Praze zřízen sexuologický ústav, od 70. let pak vznikala sexuologické oddělení při tehdejších KUNZ. Takže v každém tehdejším kraji byl nejméně jeden sexuolog, na kterého se mohli nositelé parafílií, včetně pedofilů, obracet. Samozřejmě osobní vztah k devaintům se lišil u jednotlivých sexuologů, někteří byli k paciantům vstřícnější, jiní nedůvěřiví, ale všichni se jim snažili nějak pomoci projít životem bez konfliktu se zákonem. Nejaké zařízení mimo zdravotnictví, jako je dnešní poradna, samozřejmě za bolševika nebylo.

MUDr. Antonín Brzek