Myslím, že je přítel pedofil (Pavla)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Pavla

Myslím, že je přítel pedofil (Pavla)

Nový příspěvek od Pavla »

Myslím, že přítel je pedofil - dotaz v poradně
Pavla píše:Dobrý den, nevím kde začít , ale nejspíš uprostřed. Mám přítele, 40 let dosud svobodný, vztahy žádné, sex se žádnou dospělou ženou, až se mnou. Svěřil se mi na začátku vztahu, když mu bylo 13-14let že byl strašně nadržený a nedokázal se ovládnout a tak poznal jednu mladší, styk bez perforace, pouze mezi stehna, měl nejspíš výčitky , proto se Svěřil, viděl moji reakci, já sama mám dvě holčičky 9 a 4 let, a představa že by zažily to co já, když mi bylo 7, mě doslova vyděsila, a zachovala jsem se strašně. Je hodně citlivý, když vidí v TV že někdo ublíží dítěti pláče atd, na vánoce mé dceři dal dárek, parfém, ženskou vůni, vidí ji jako ženu, já si myslím že 9 létě dítě žena není ani náhodou i když vyspělejší je, když jsem byla u něj po vánocích, viděla jsem na jeho notebooků napsané jméno mé dcery, zeptala jsem se ho proč to tam má řekl jen tak, pamatuje si datum jejího narození, moje není schopen, par dni na to její jméno tam už nebylo a po x měsících se znovu objevilo a já začala číst něco o pedofilech, a začala ho pozorovat pak se na to zeptala jeho rovnou, a odpověď jsem dostala tu, že nemám blaznit že by mým dcerám neublížil že by měly z toho trauma na celý život .Vždycky po sexu se mnou se mi stranil na druhy den, měl výčitky z toho , a i na oblečení vidíte že srotuje a není mu že sexu dobře. Musím říct že kontaktu s mými dětmi se vždycky vyhýbal, pokud spal u mě, nikdy nebyly doma, ale pokud už na můj popud došlo ke styku vždy se věnoval té starší, její slova hltal, tu mladší nosil na rukách, hladil ji neustále po nožičkách, po zádech, ale pokud byla na blízku ta starší, mladší odložil a svoji pozornost věnoval té 9 lete a nereagoval ani na mě. Nyní z něj vypadlo že když byl v té pubertě že ne jednu ale dvě dívky zneužil, a já vím že něco skrývá celá jeho rodina, je to jak pandorina skříňka, a já mám jen samé otázky, vím že se byl někde léčit, nevím na co, kvůli čemu, ale vím že mu život začal kolem 25 let až, co se týče žen a vztahu všeobecně, mám ho řada, i jako přítele, ale zároveň vím že dokud jsou mě holky malé, nemůžu být s ním, musím je chránit i když mám jen podezření, myslíte že je vážně pedofilní? Všechny příznaky tomu nasvědčují já ho neodsuzuju, vím že za to nemůže… Děkuji za vás názor.
MUDr. Danica Caisová odpovídá:

Vážená pisateľka,

odpoveď na Vašu otázku je viacej menej jasná vám aj mne. Muž, ktorého máte rada je s najväčšou pravdepodobnosťou pedofilne orientovaný.Samozrejme, že to môže byť človek veľmi milý, hodnotný, zodpovedný. Iba jeho sexualita je iná ako väčšinová. Do akej miery je mu jeho sexualita jasná neviem posúdiť. Avšak podľa toho, čo píšete sa najmä veľmi bojí odsúdenia a zavrhnutia. Veľmi sa snaží mať aj s vami sex, ale je pasívny. Sama vidíte aký je iný, keď je v kontakte s vašimi deťmi , celý ožije, rozkvitne. Pedofilne orientovaný muž primárne netúži po pohlavnom styku s dieťaťom, veľmi si praje aby dokázal dieťa urobiť šťastným, aby mohol na dieťa výchovne pôsobiť, aby mohol byť čo najviacej v jeho prítomnosti. Dieťa miluje, nechce mu ublížiť. Avšak tak ako u muža väčšinovej sexuality ho jeho systém posúva ďalej do túžby spojenia so ženou aj pedofilný muž musí vedieť, že ač nechce môže sa mu stať, že súc veľmi vzrušený poruší zábrany a dieťaťa sa dotkne povedzme na genitáliách. Je veľmi dobre, že Ste opatrná, že mu nedovolíte, aby ostal s deťmi sám, on sa za seba zaručiť nemôže.
Chcem Vám ešte napísať, že vzťah dvoch ľudí je mnohovrstvový, a sex predstavuje iba jednu vrstvu. Porozumenie, spoločné záľuby, svetonázor, predstavujú veľmi silný tmel, ktorý drží vzťah spolu.

s úctou
danica caisová