Politické názory

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 25
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 653
Dal: 291 poděkování
Dostal: 513 poděkování

Politické názory

Nový příspěvek od Teenbl »

Zdravím všechny,
nejspíš už tu podobné téma někdy v minulosti bylo, ale i přesto nevidím problém po letech založit nové. Vcelku by mě zajímalo, jaké politické názory zde převažují, případně jaké politické strany volíte, či by jste volili, případně zda jste sami politicky aktivní atd. Jednoduše vše, co nějak souvisí s politikou.

Sám za sebe můžu říct, že je trochu komplikované sumarizovat v tomto ohledu mé názory. Rozhodně moc nemusím argumentaci, že volit nemá smysl Jistě ten efekt nemusí být vždy takový, jaký by člověk čekal, ale i tak si stojím a budu stát za tím, že volby mají smysl.
Celkově bych se označil za stoupence liberalismu a i trochu proto nemám v ČR úplně koho volit. Nejsympatičtější jsou mi rozhodně Svobodní a Piráti z větších stran je to těžší, v každé politické straně najdu lidi, kteří jsou mi sympatičtí a kteří ne. Snad teda až na KSČM. Volbu KSČM moc nedokážu pochopit, snad teda až na důchodce, u kterých je daný přístup někdy trochu logický a pochopitelnější.
Hodně se má volba taky odvíjí od toho o jaké jde volby, výše uvedené závěry bych vztahoval především na volby parlamentní a eurovolby u jiných je složitější. U voleb do obecních zastupitelstev bych řekl, že je to spíš o znalosti těch konkrétních kandidátů než o straně, totéž u voleb senátních. Krajské jsou někde mezi, protože tam už těch kandidátů je víc a nemá člověk tak dobrou šanci se v tom orientovat.
Kdybych měl říct, jestli je mi blíž pravice nebo levice, tak určitě pravice, i když aktuální pravicové strany se v minulosti moc jako pravice nechovaly, a tedy jejich volba je i proto pro mě dost problematická.
Celkem zajímavá věc je, že ačkoliv všude slyším, jak Češi nechtějí Euro ( a i výzkumy to potvrzují), tak strany, které euro brzy chtějí, mají velice vysoké preference. To podle mě dost svědčí o ignoraci programů z strany voličů.
Scopi
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsi můj večer, jsi můj den.
Jsi moje skutečnost, jsi můj sen.
Jsi moje všechno, jsi moje nic
a já ti chci říct,
že už mi scházíš čím dál tím víc!!!
Příspěvky: 479
Dal: 141 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Scopi »

Argumenty, že volit nemá cenu teda taky moc nemusím, vážně nechápu jak si to někdo může myslet.
teenbl píše: Nejsympatičtější jsou mi rozhodně Svobodní a Piráti
Tak v tohle naprosto souhlasím, dlouho přemýšlím která z těchto dvou stran je mi sympatičtější :)
Ohledně KSČM jsou naše názory ale odlišné. V hodně věcech s nimi musím souhlasit (pravda, že v dost věcech taky ne), ale lidi co volí tuhle stranu naprosto chápu.
Amor non est sanabilis
Teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 25
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 653
Dal: 291 poděkování
Dostal: 513 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Teenbl »

Scopi píše: Ohledně KSČM jsou naše názory ale odlišné. V hodně věcech s nimi musím souhlasit (pravda, že v dost věcech taky ne), ale lidi co volí tuhle stranu naprosto chápu.
Tak ono záleží, z jakých přesně důvodů, je pro tebe ksčm nevolitelná. Některé věci v programu nevidím jako problém, hlavním problémem pro mě je souvislost a spojení s předchozím režimem.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 892
Dal: 145 poděkování
Dostal: 817 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Myš »

Asi se nedokážu obecně zařadit k levici/pravici. Moje politické postoje jsou z hlediska literatury výrazně ovlivněny Tolstým, jehož díla jsem začal číst poslední léta ZŠ, politickými rozměry transcendentalistů, především R. W. Emersona, antimilitarismem a v neposlední řadě třeba Noamem Chomskym. Z hlediska politicky zaměřené hudby třeba kapelami jako je System of a Down, Rage Against the Machine a zpěváky Serjem Tankianem, Lowkeym, Akalou.

Když se na to tak podívám, tak je skoro všechno nějakým způsobem levicově zaměřené, nicméně komunisty ani sociální demokraty nevolím. Blízko mám k liberalismu, libertarianismu a anarchismu. V ČR jsou pro mě volitelnou stranou Piráti, Zelení a Svobodní, v posledních volbách jsem podpořil Piráty.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 2
ve věku do: 11
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
(Telegram dávám po dřívější komunikaci)
Příspěvky: 1696
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2049 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Sice ještě dva roky se k volbám nepodívám, ale osobně vím, že kdybych mohl, vedou u mě Piráti a Svobodní, takže tvůj názor, Teenble, sdílím.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK / Administrator of ČEPEK Community
šéfredaktor redakce ČEPEK / Editor-in-Chief of ČEPEK Editorial Office

E-mail: [email protected]
________
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Jednorozec »

teenbl píše: Některé věci v programu nevidím jako problém, hlavním problémem pro mě je souvislost a spojení s předchozím režimem.
Tak čistě logicky s předchozím režimem je spojené kdejaká strana. Mimochodem s ním spolupracovali i lidovci či sociální demokraté...
Navíc Komunisté lpící na předcházejícím režimu mají vlastní stranu (KSČ se štěpánem v čele) . Původní KSČS jakožto nástupce KSČ byla rozpuštěna v roce 1992. Na slovensku vznikla předtím nověKSS a z ní SDL a v čr KSČM jakožto nové levicové strany. A i ta co se hlásí k odkazu původní KSČ už se stačila rozpadnout na dvě strany.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 617
Dal: 584 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Filip »

Ja sa prikláňam k sociálnej demokracii, alebo lepšie povedané som ľavicový liberál. V otázke ľudských práv vyznávam liberálne hodnoty, ako sú napríklad manželstvá homosexuálov, či ich právo na adopciu, nemám problém ani s multikultúrnou spoločnosťou. S jediným čo mám problém sú potraty, tam by som ich obmedzil, pretože podľa mňa narážajú na jeden základných princípov dobrého fungovania spoločnosti. A to je že moja sloboda končí tam, kde začína sloboda iného. Nejaké konzervatívne hodnoty moc nevyznávam. Tradície sú pekná vec, ale nemali by brániť pokroku a rozhodne nie brániť šťastiu ľudí.

V ekonomickej oblasti som skôr lavicovo orientovaný. Vyznávam trhové hospodárstvo a primerané štátne zásahy do ekonomiky. Štát by mal zasahovať do ekonomiky, tak aby vytváral priaznivé podmienky na podnikanie, podporoval najmä malých a stredných podnikateľov. Neverím v slobodnú ruku trhu, ktorá všetko vyrieši. Áno vyrieši, ale za aké obete. Povinnosťou nás ľudí, lebo štát to sme my, je pomáhať, tým čo to potrebujú. Pomocou sociálnych dávok pomáhať tým čo to potrebujú. Minimálne preto aby nevznikalo sociálne napätie a nepokoje. Nie som proti bohatstvu, naopak pokiaľ človek zbohatol poctivo, či mal šťastie že sa dobre narodil nič proti tomu nemám, ale naozaj si neželám aby sme žili v spoločnosti, kde bude pár boháčov a plno chudobných ekonomických otrokov.

Pre mňa je štát to je viac ako len firma, či ekonomický subjekt. Jednoducho ekonomické čísla sú dôležité, ale nemali by byť žiadna posvätná mantra. Štát je spoločenstvo ľudí.

Poviem otvorene ja neviem koho budem voliť. Doteraz som vždy voliť bol a s výnimkou posledných prezidentských volieb, kde som volil súčasného prezidenta, som vždy volil menšie zlo. Asi je to tým, že na Slovensku nemáme stranu, ktorá by mi vyhovovala. Na Slovensku nie je ľavicovo liberálna, respektíve sociálno- demokratická strana, hoci jedna strana sa na ňu hrá, ale tá je skôr etatistická strana.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Děkuji teenblovi za založení tématu, konečně mě donutil si to sepsat. :)

Zelení – jednoznačně nehorší strana s nejvyšší koncentrací sluníčkových pseudohumanistů, jejichž politika sociálního inženýrství je sice dlážděna dobrými úmysly, ale vede ke zničení evropské civilizace. (Svoje názory na imigraci jsem shrnul tady.) A i kdyby problém imigrace neexistoval, je již ekologie naprosto zprofanovaná, ekologická opatření v praxi vedou k horším problémům, než které měla řešit.

ČSSD – Dienstbierovo křídlo má stejné názory jako Zelení, takže je pro mě nevolitelná celá ČSSD. Pokud by ale šlo o volbu jednotlivých kandidátů, jsou v ČSSD mnozí rozumní lidé, přestože se s nimi pravděpodobně neshodnu na ekonomice.

ANO – necítím k nim nic obzvlášť negativního, ale ani nic pozitivního. Přijdou mi jako blanketní strana pro voliče, kteří nemají vlastní názor a spoléhají se na to, že odborníci z ANO budou vše vědět lépe než oni. Já takový volič nejsem, takže ANO nevolím.

KDU-ČSL – jsem křesťan, ale křesťanská morálka v jejich pojetí je pro mě farizejství a přetvářka. Já jsem proti zákazu eutanázie, interrupcí apod. – protože jsou případy, kdy se o hřích nejedná, a zákony tu nejsou od toho, aby lidem zakazovaly jednat podle vlastního svědomí.

Piráti – mají velké plus za to, že prohlédli, jak snadno se autorská práva a informační technologie dají použít k omezování svobody. Vedle Svobodných jsou tak jediní, kteří se neúčastní všeobecného boje proti pedofilii – to vyplývá z předvolebních dotazníků, které jsem kdysi posílal politikům. Ale ve všem ostatním bohužel mají stejný názor jako Zelení, takže bych je volil jen v nějaké zoufalé situaci.

Úsvit, Blok proti islámu a podobné strany – s jejich názory na islám a imigraci souhlasím, ale problém je v tom, že místo islámské totality chtějí zavést protiislámskou totalitu. Protiislámská totalita je sice momentálně méně nebezpečná než islámská, ale každopádně bych je volil jen v případě nouze, kdyby všichni ostatní protikandidáti patřili k Zeleným, Dienstbierovcům či podobným proudům.

KSČM – sepětí s minulým režimem je samozřejmě odpuzující, ale na mnohé problémy dnešního světa mají rozumné názory, protože mainstreamovým stranám a priori nevěří a snaží se hledat chyby na jejich politice, což leckdy vede k pozitivním výsledkům (jediný český europoslanec, který hlasoval proti nové evropské směrnici, byl právě z KSČM). Ale otázka je, jak dlouho by jim to vydrželo, kdyby se dostali do vlády a sami se stali mainstreamem.

TOP09 – plus je, že jsou ekonomicky napravo od Zelených a Dienstbiera, ale na zásadní otázky mají stejné názory jako oni, takže jsou nevolitelní.

ODS – jsou ekonomicky rozumní, jsou proti EU (což je dobře, protože EU je ztělesnění politiky Zelených) a názor na imigraci (který dlouho měli nejasný) si naštěstí vyjasnili také ve směru protiimigračním. Nesouhlasím s jejich vyhraněnou rusofobií. Jinak ale mají stejné nedostatky jako ostatní mainstreamové strany a jen zcela symbolicky bojují proti současnému socialismu, kdy peníze vybrané na daních nezískávají primárně chudí, ale bohatí (ti, kteří jsou schopni požádat o dotaci tak, aby to bylo byrokraticky správně, a ti, kteří jsou při podnikání schopni platit si armádu lidí, která se bude starat o dodržování zbytečných regulací – což jsou právě jen bohatí). Já jsem socialista, ale chci socialismus pro chudé, ne pro bohaté.

Svobodní – nemají žádný ze zásadních nedostatků uvedených výše. Oproti neinformovaným představám mají velmi daleko k nacionalismu a konzervatismu. Prosazují vystoupení z EU a tvrdí, že by to neznamenalo konec volného obchodu ani volného pohybu; zatím jsem se nesetkal s nikým, kdo by byl schopen toto tvrzení vyvrátit. Kdybych žil v zemi, kde by Svobodní řídili ekonomickou politiku, bylo by to sice na můj vkus trochu moc pravicové, ale žít by se v tom dalo a nebylo by to horší, než současný socialismus. Ale Svobodní nikdy nebudou velkou stranou, takže nevolím cílový stav, ale směr vývoje oproti současnému stavu, a ten směr mají Svobodní správný. Ekonomicky sice nejsem liberál, nýbrž socialista, jenže jediná cesta od současného socialismu pro bohaté k socialismu pro chudé asi vede oklikou právě přes liberalismus. Proto jsem téměř rozhodnut volit Svobodné. A že můj hlas propadne kvůli pětiprocentní hranici? To mi po tolika letech, kdy politiku dělaly velké strany, už nějak přestalo vadit. I kdybych místo Svobodných volil ODS, moc bych si nepomohl, ODS prostě nevyčnívá nad průměr zas tolik, aby se vyplatilo je volit; navíc bych si musel nafackovat, že kvůli mně budou mít Svobodní zdánlivě menší podporu, než mají ve skutečnosti, a že jsem opět naletěl na ODS-áckou politiku „ČSSD light“.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
asce
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 13
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Ascendent:
Padáme dolů ač stoupáme výš,
zítra buď zhasneš nebo uhoříš...
Descendent:
Za nepřekonatelným mořem, tam za vlnkou poslední, lásko, jak je ti...
Příspěvky: 442
Dal: 91 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od asce »

Gabriel Svoboda píše:Děkuji teenblovi za založení tématu, konečně mě donutil si to sepsat...
Taky bych chtěl napsat nějaký takový traktát, protože krátce vyjádřit dané téma prostě nelze. Snad se k tomu odhodlám...
V mnoha věcech s tebou souhlasím, ale někde se přeci jen lišíme. Někde i více než trošku. Tvoje pojednání je ale logicky a uceleně podané. Proto můj palec nahoru...
 ! Zpráva od: Marco Freeman
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity, viz ZDE. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Neptun
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 6
ve věku do: 40
Příspěvky: 102
Dal: 42 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Neptun »

Gabrieli, po několika příspěvcích, kdy jsem se vzrůstající hrůzou sledoval orientaci našich mladších spoluúchylů, se mi tvůj rozbor líbil.
Nebudu to tak podrobně rozebírat, jen uvedu, že jsem výrazněji pravicový a konzervativnější.
K levicově orientovaným výše bych měl jednu otázku: Kde měl dělník vyšší životní úroveň před třiceti lety? V západním Německu (kde byli bohatí továrníci) nebo ve východním (kde si měli být pracující lidé rovni)?
Akorát, že naše pravicové strany mají hromadu chyb, pro které je těžké si z nich vybrat.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 617
Dal: 584 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Filip »

Neptun píše:Gabrieli, po několika příspěvcích, kdy jsem se vzrůstající hrůzou sledoval orientaci našich mladších spoluúchylů, se mi tvůj rozbor líbil.
Nebudu to tak podrobně rozebírat, jen uvedu, že jsem výrazněji pravicový a konzervativnější.
K levicově orientovaným výše bych měl jednu otázku: Kde měl dělník vyšší životní úroveň před třiceti lety? V západním Německu (kde byli bohatí továrníci) nebo ve východním (kde si měli být pracující lidé rovni)?
Akorát, že naše pravicové strany mají hromadu chyb, pro které je těžké si z nich vybrat.
Tak za prvé je rozdiel medzi komunizmom, socializmom a sociálnou demokraciou. Sociálny, nie je socialistický. Za druhé. Počas studenej vojny boli v mnohých štátoch na západe sociálnodemokratické vlády, aj v tom tebou spomínanom Západnom Nemecku. Stačí si spomenúť na kancelára Willyho Brandta, či Helmuta Schmidta. Sociálny demokrati boli v Nemecku vo vláde od roku 1966 až do roku 1982. Rovnako vládli v mnohých iných európskych krajinách. V USA sociálnodemokratická strana nie je, avšak demokratická strana je jej programovo blízko.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Neptun píše:K levicově orientovaným výše bych měl jednu otázku: Kde měl dělník vyšší životní úroveň před třiceti lety? V západním Německu (kde byli bohatí továrníci) nebo ve východním (kde si měli být pracující lidé rovni)?
Určitě se lidé v západním Německu měli lépe než ve východním, ale i tam se měli ekonomicky lépe než v Německu 19. století, kde si byli lidé rovni, ale kde bohatí továrníci platili jen symbolické daně, kde byla zcela svobodně sjednaná 16hodinová pracovní doba a zcela svobodně sjednaná dětská práce. Volný trh sice ve většině případů funguje lépe než socialismus, ale nějaké korekce jsou nutné a u každého zákona je třeba socialisticky myslet na to, jaký bude mít dopad na chudé. Bohatý člověk si nemůže myslet, že jeho majetek je jen jeho a nikomu do toho nic není; jinak by bohatí za chvíli vlastnili ne 99,9 %, ale 100 % veškerého majetku, a chudí by zemřeli hlady. Už jsme si prakticky ověřili, že lidé si svými ekonomickými schopnostmi nejsou rovni a že přesun majetku od bohatého k chudému obvykle znamená celkové zchudnutí společnosti — protože chudí lidé s náhle získaným majetkem neumějí zacházet a protože část přerozdělovaného majetku uvízne za nehty přerozdělovacím úředníkům. Ale peníze nejsou všechno a proto jsou takové přesuny nutné, dokud nepřesáhnou určitou mez (kterou komunisti alespoň stonásobně překročili, o tom žádná).
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Neptun
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 6
ve věku do: 40
Příspěvky: 102
Dal: 42 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Neptun »

Gabriel Svoboda píše:Bohatý člověk si nemůže myslet, že jeho majetek je jen jeho a nikomu do toho nic není
To je právě komunistická kravina. Je jeho.
Gabriel Svoboda píše:Jinak by bohatí za chvíli vlastnili ne 99,9 %, ale 100 % veškerého majetku, a chudí by zemřeli hlady.
Ještě větší kravina. Kapitalista dělníky potřebuje a proto je nenechá zemřít.
Gabriel Svoboda píše:přesun majetku od bohatého k chudému obvykle znamená celkové zchudnutí společnosti — protože chudí lidé s náhle získaným majetkem neumějí zacházet
Tak vidíš. My se shodneme.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 892
Dal: 145 poděkování
Dostal: 817 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Myš »

Neptun píše:Gabrieli, po několika příspěvcích, kdy jsem se vzrůstající hrůzou sledoval orientaci našich mladších spoluúchylů, se mi tvůj rozbor líbil.
Nebudu to tak podrobně rozebírat, jen uvedu, že jsem výrazněji pravicový a konzervativnější.
K levicově orientovaným výše bych měl jednu otázku: Kde měl dělník vyšší životní úroveň před třiceti lety? V západním Německu (kde byli bohatí továrníci) nebo ve východním (kde si měli být pracující lidé rovni)?
Akorát, že naše pravicové strany mají hromadu chyb, pro které je těžké si z nich vybrat.
Jsem jedním z těch, kteří se zde prezentovaly levicovými názory. Na Tvojí otázku už ostatní odpověděli, z pohledu obecné definice životní úrovně, lze jednoznačně říci, že v západním Německu.

Ta otázka ale nemá s mými politickými názory žádnou souvislost, ač se dají považovat za levicové. Levicové názory mě nepředurčují k tomu, abych považoval socialismus za lepší, než kapitalismus, nebo ho obhajoval. Jak trefně poznamenal Filip, sociální neznamená socialistický. Řekl bych, že hlavní důvod Tvé "hrůzy" při čtení politické orientace "mladších spoluúchylů" jsou domněnky, které si o té které orientaci vytváříš.
Naposledy upravil(a) Myš dne pondělí 19. 10. 2015, 19:34:42, celkem upraveno 1 x.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Jednorozec »

Neptun: to se setsakra pleteš. "Majetek" je něco co si buď sám fyzicky uhájíš (v špatně organizované společnosti typu pravěk), nebo co ti přizná společnost. Vlastnictví není nějaká svatá věc či všeobecné právo. Neexistuje způsob jak by si pár jedinců dlohodobě dokázalo fyzicky udržet moc na miliony jiných. Tj. pokud to s tím "soukromým vlastnictvím" přeženou dostanou přes pazoury...
Pro společnost může být výhodné, pokud někteří jedinci dokáží ovládat větší podíl majetku. Například jako motivace, nebo jako kapitál pro podnikatele. Ale je krajně nevýhodné pokud se to přežene. Nakonec se stanou vlastnictvím i lidé a defakto skončí jako nevolníci a otroci a peníze nebudou mít jen dobří, pracovití, podnikaví ale ti silní či bez zábran -> viz despotizmus, feudalizmus, viz otrokářství....
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Neptun píše:Kapitalista dělníky potřebuje a proto je nenechá zemřít.
Klidně je může nechat zemřít, když za branou továrny stojí nezaměstnaní, kteří mohou zemřelého dělníka kdykoli nahradit (pokud ti nezaměstnaní do té doby také nezemřou — o ty se totiž žádný kapitalista nestará). A i když je nenechá zemřít, prostě je nechá jen přežívat na nejnižší možné úrovni a po vyčerpání jejich pracovní síly je nahradí.

Když máš pravicové názory, jistě znáš (nebo si umíš najít) pojem Rahnova křivka. Z té vyplývá, že optimální výše přerozdělování je kolem 15-25 % HDP, ale nikoli 0 % HDP. Je jasné, že dnešní evropské socialistické státy přerozdělují mnohem více než 15-25 %, a proto volím Svobodné. Ale kdyby se někdy ve vzdálené budoucnosti povedlo dosáhnout těch 15-25 % a nějaká zdivočelá pravicová strana by stále požadovala další snížení přerozdělování, rozhodně bych ji nevolil.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Neptun
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 6
ve věku do: 40
Příspěvky: 102
Dal: 42 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Neptun »

Správně, v podstatě jsem směřoval k této hodnotě v kontrastu s evropskou realitou, nikoli k nule.
Uživatelský avatar
Neptun
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 6
ve věku do: 40
Příspěvky: 102
Dal: 42 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Neptun »

Gabriel Svoboda píše:Klidně je může nechat zemřít, když za branou továrny stojí nezaměstnaní, kteří mohou zemřelého dělníka kdykoli nahradit (pokud ti nezaměstnaní do té doby také nezemřou — o ty se totiž žádný kapitalista nestará). A i když je nenechá zemřít, prostě je nechá jen přežívat na nejnižší možné úrovni a po vyčerpání jejich pracovní síly je nahradí.
Toto tvé prohlášení je vlastně velmi odporný plod komunistické propagandy. Zkusím tedy trochu antikomunistické propagandy.
Takže opět srovnání dvou situací z přibližně stejné doby. Kdo nechal sebrat rolníkům většinu úrody, takže pak koncem zimy zmírali hladomorem? Kdo nechal pro dělníky postavit sídliště rodinných domků?
Odpověď A. komunista Stalin; B. kapitalista Baťa.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Jednorozec »

Neptun píše:
Gabriel Svoboda píše:Klidně je může nechat zemřít, když za branou továrny stojí nezaměstnaní, kteří mohou zemřelého dělníka kdykoli nahradit (pokud ti nezaměstnaní do té doby také nezemřou — o ty se totiž žádný kapitalista nestará). A i když je nenechá zemřít, prostě je nechá jen přežívat na nejnižší možné úrovni a po vyčerpání jejich pracovní síly je nahradí.
Toto tvé prohlášení je vlastně velmi odporný plod komunistické propagandy. Zkusím tedy trochu antikomunistické propagandy.
Takže opět srovnání dvou situací z přibližně stejné doby. Kdo nechal sebrat rolníkům většinu úrody, takže pak koncem zimy zmírali hladomorem? Kdo nechal pro dělníky postavit sídliště rodinných domků?
Odpověď A. komunista Stalin; B. kapitalista Baťa.
Když mluvíme o té propagandě najdi si proč to ti bolševici v tim rusku tenráte dovolili.

Zjistíš že stalin v té době nemohl vyvážet ven nic jiného než obilí, dokonce i na zlato měl embargo. A nutně potřeboval devizi. Donutili ho k tomu právě "demokraté" ze západu, kteří se tak snažili dostat zpět k nerostnému bohatství tehdejšího sovětského svazu (které jim znárodnil, poté co ho předtím "rozdal" lenin). Ti rolníci na ukraině umírali nejen díky cynizmu stalina, ale i díky cynizmu "západu" který o tom věděl a embargo nezrušil... Mimochodem rok na to se bolševici chytli za nos a obylí naopak v turecku nakupovali a vozili da hladomorem postižených oblastí, což už bylo pozdě ale dokazuje to že jim nešlo o to vyvraždit místní.

Co se týká Baťi tak i tady se mýlíš baťovci byli na s vou dobu velmi levicově orientovaní lidé.
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Politické názory

Nový příspěvek od Hebeš »

Já mám v mnohém názory silně levicové, v mnohém silně pravicové, v mnohém silně konzervativní, v mnohem silně liberální. Není žádná strana, s níž ve všem souhlasím, ani žádné strana, s níž ve všem nesouhlasím. Prostě budu volit to menší zlo.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.