Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Poradna Alík, dotaz: Jsem pedofil?

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Jsem i na Toxu - své ID poskytnu na požádání přes SZ nebo email.
Dal: 950 poděkování
Dostal: 1632 poděkování

Poradna Alík, dotaz: Jsem pedofil?

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Fredor15:

Ahoj Alíku! Hodně dlouhou dobu tě sleduji a teďka jsem se ti odvážil napsat. Jmenuji se Fedor a bude mi 16 let. Už 6 měsícu si píšu s jednou holkou. Jí je teprve 10, ale je opravdu vyspělá. Vypadá tak na 13. Moc si spolu rozumíme a myslím, že by ke mně mohla cejtit to samý. Moc se spolu ale nebavíme, jenom si píšeme, protože mi to příjde před třídou trapný. Ale mně to proste vždycky bralo k mladším dívkám. Jsem pedofil? Já si myslím, že jí asi miluji. Jsem divný? Co mám dělat? Bojím se reakci okolí i jejich rodičů

Fedor15

Alík:

Dobrý den, Fedore, tazatelům od 15 let vykáme, budeme tedy vykat i Vám. Nedivím se, že Vám ohledně vztahu s dívkou, která je o 5 let mladší, vyvstává řada otázek. Takový věkový rozdíl opravdu není zanedbatelný. Je dost pravděpodobné, že okolí k Vám a vašemu vztahu bude ostražité. Jako určité řešení se nabízí udržovat váš vztah po nějakou dobu (a to třeba i několik let) na kamarádské úrovni. Má to i řadu výhod - dobře se poznáte, oba dva budete mít víc času k rozmyšlení, a i pro okolí to může být přijatelnější. Na Vaši otázku, zda jste pedofil, nedokážu odpovědět, to by lépe posoudil odborník při podrobnějším rozhovoru. Možná i časem sám uvidíte, zda se zvyšuje i věk dívek, které se Vám líbí, nebo zůstává stále stejný. Nevím, zda máte své otázky s kým probrat. Věřím, že o takových věcech se s blízkými nemluví snadno, možná že pracovník na lince důvěry nebo psycholog v poradně by mohl být tou osobou, která by zachovala důvěrnost sdělených informací a současně s Vámi mohla celou situaci podrobněji rozebrat. Hezké dny Vám přeje Modrá linka http://www.modralinka.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Zdroj: http://alik.idnes.cz/poradna.aspx?q=pedofil&p=zdravotni

Upřímně, překvapilo mě to, jelikož kdysi se na dotazy, zda je někdo pedofil, na Alíkovi odpovídalo formou, že pedofil je ten, kdo v sexu dává přednost dětem a podobně. Takže mě i tato "zanedbatelná" změna (kdy nezačali tvrdit, že pedofil je něco úplně jiného, než ve skutečnosti je) potěšila. Zároveň tam připustili, že pedofil je skutečně "jiný" a líbí se mu prostě mladší děti ("...nebo zůstává stále stejný."), ne že to je nějaký chlap na ženy, kterému prostě jen přepne v hlavě a zneužije dítě.

Možná je to nepodstatné, ale potěšilo mě to. Na to, jaké odpovědi kolikrát před tím v poradně padaly, se můžete podívat také na http://alik.idnes.cz/poradna.aspx?q=pedofil&p=zdravotni, někdy je to něco strašného.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 6 poděkování
Dostal: 410 poděkování

Re: Poradna Alík, dotaz: Jsem pedofil?

Nový příspěvek od Jednorozec »

Pokud je dívka "opravdu vyspělá", jak píše, tak bych rozhodně závěry o pedofilii nedělal...
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Jsem i na Toxu - své ID poskytnu na požádání přes SZ nebo email.
Dal: 950 poděkování
Dostal: 1632 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Jednorozec píše:Pokud je dívka "opravdu vyspělá", jak píše, tak bych rozhodně závěry o pedofilii nedělal...
No to jo, mně šlo spíš o to, že když se zeptal, jestli je pedofil, tak se Modrá Linka nesnažila dát mu do hlavy bludy, ale odpověděla v rámci možností správně. Což se kdysi nevidělo zrovna od ní moc často (viz ostatní dotazy pod odkazem).
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Scopi
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsi můj večer, jsi můj den.
Jsi moje skutečnost, jsi můj sen.
Jsi moje všechno, jsi moje nic
a já ti chci říct,
že už mi scházíš čím dál tím víc!!!
Dal: 249 poděkování
Dostal: 182 poděkování

Nový příspěvek od Scopi »

"Pedofila vzrušují sexuálně jenom děti"
Sakra. Teď si kladu otázku, co tady dělám, když nejsem pedofil :D