Kastrace (Lukáš)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Lukáš

Kastrace (Lukáš)

Nový příspěvek od Lukáš »

Kastrace - dotaz v poradně
Lukáš píše:Dobrý den, v Hyde Parku z 6.3. se mluvilo o kastraci. Je možné podstoupit kastraci i bez předchozí léčby jako jedinné a finální řešení, za účelem zbavit se touhy po sexuálním kontaktu s dítětem? A jak je to se soukromím? Kdo se dozví osobní údaje toho, kdo chce být vykastrován? Moc děkuji za odpověď.
MUDr. Danica Caisová odpovídá:

Dobrý deň,

na túto otázku by vám asi lepšie vedeli odpovedať kolegovia z Čiech, lebo ja zákon ohľadom kastrácie v ČR nepoznám. Na Slovensku sa kastrácii môže muž podrobiť potom, čo si dá žiadosť o kastráciu, zasadne komisia a na odporúčanie odborníkom buď žiadosť schváli alebo nie. Je pravdou, že pred definitívnym riešením, akým kastrácia je by sa mal muž podrobiť útlmovej liečbe, ale nie je to podmienka. Kastrácia /ale aj útlmová liečba/ nemajú iba benefity ale aj riziká. A o tých musí byť muž, ktorý sa kastrácii podrobí informovaný. Kastráciou sa muž deviácie nezbaví, iba by sa mala na minimum znížiť jeho sexuálna túžba. To však isto viete.

S úctou
Danica Caisová, sexuologička


MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

omlouvám se za pozdní reakci, byl jsem dlouho ve špatné kondici.

Nyní k Vašemu problému. Samozřejmě léčebná kastrace je možná jen na vlastní žádost doloženou doporučením sexuologa. Myslím si ale, že by bylo ukvapené uvažovat o tak radikálním řešení hned v první řadě. S pedofílií se většinou dá docela spokojeně žít, a dokonce zažívat i se zákonem v souladu erotickou lásku. K tomu je třeba ale být v soustavném kontaktu se sexuologem. Zdravotní dokumentace sexuologů je důsledně důvěrná, nehrozí Vá nějaké „proláknutí“. Jestliže žijete v místě, kde je Vám dostupná Praha, nabízím kontakt v mé ordinaci na Sexuoligickém ústavu 1. LF UK a VNF v Apolinářské ulici 4, v Praze 2. Protože ale ordinuji již jen 4 hodiny týdně, museli bychom se předem domluvit na termínu Vaší návštěvy.

S pozdravy
MUDr. Antonín Brzek, email: [email protected]