Hranice prarodičovské lásky (PT)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
PT

Hranice prarodičovské lásky (PT)

Nový příspěvek od PT »

Hranice prarodičovské lásky - dotaz v poradně
PT píše:Dobrý den, mám 9-ti letou a 11-ti letou dceru z prvního manželství. Ta starší je už pomalu v pubertě a začíná se vyvíjet. Můj současný manžel mi včera sdělil, že mu nezdá chování jeho otce k té 11-ti leté dcerce. Nechápala jsem… Udivil se, jestli si toho všiml jen on sám… Prý se mu zdá, že na ni děda až přespříliš často sahá, že to není normální. Že na ní má ruku téměř pořád. Já jsem si ale ničeho nevšimla. Holka k dědovi jde sama a ráda se sama přitulí, pošťuchují se a poštipují, vezme ji za ramena a u toho si povídají… Nevím o tom, že by ji děda někdy někde osahával na nepatřičných místech. Max. párkrát z žertu poplácal po zadku.

Podle mě mají jen dobrý vztah, i když jde vlastně o nevlastní vnučku a dědu a děda usměrňuje její vzteklou povahu „cukrem“ ne “bičem“. Já jsem ji rozmazlila, takže je to takový tulínek a hned každému sedne na klín. K babičce nejde, protože je na všechny vnoučata extrémně přísná. Nevím, jak se mám zachovat. Myslíte si, že by mohl mít manžel pravdu?

Podle mě je to nesmysl, aby se děda celý život nijak neprojevoval a najednou v 60-ti začal “blbnout“. Spíš jsem si říkala, že musím vysvětlit dcerce, že už dospívá a nemůže se na každého tak věšet… Na druhou stranu – možná něco přehlížím. Nevím :-( Děkuji za odpověď.
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Myslím, že to vše vidíte docela rozumně. Rozhodně bych nedoporučoval holčičku nějak vyslýchat. Spíš chování dědečka věnujte více pozorosti a možná by bylo dobře i s ním dát řeč o tom, zda to mazlení nepřesahuje meze normálností. Aby také přo každý případ věděl, že je pozorován. Abyste ale nanarušila vztahy mezi ním a Vaším manželem, nesdělujte mu nic o tom, odkud vítr fouká.

Kdyby Vaše pochybnosit narůstaly, bylo by dobré navštívit osobně sexuologa a vše probrat mdo detailů.

Zdravím
MUDr. Brzek