Otec a dcera (Dodo)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Dodo

Otec a dcera (Dodo)

Nový příspěvek od Dodo »

Otec a dcera - dotaz v poradně
Dodo píše:Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, do jaké míry je chování otce k vlastní dceři ,,normální“, a kdy už to lze považovat za deviantní (pedofilní, incestní…). Děkuji.
Petr Kasz odpovídá:

Dobrý den,

nenazýval bych nějaké chování „normálním“ nebo „deviantním“, neboť z různých pohledů může být stejných pojmů použito pro označení téhož. Např. otec, který se rád věnuje svým dětem, jezdí s nimi na výlety, atd., může být v některých ohledech „nenormální“ v tom smyslu, že většina otců (kterou tedy nazveme „normální“) se takto aktivně svým dětem nevěnuje. Bude zřejmě lepší rozlišovat podle toho, zda dané jednání dítěti ubližuje nebo má potenciál ublížit.

Zmiňujete pojem „deviantní chování“… Já konkrétně jsem pedofil a pedofilně se chovám každý den. Děti se mi líbí, často se na ulici otočím za pěknou dívkou, stejně tak v práci třeba prohodím několik slov s dětmi, které jsou mi sympatické… To vše je moje chování pedofila, tedy moje pedofilní chování. Je důležité rozlišovat pojmy a používat je ve správných významech, jinak se domluvíme jen stěží.

Co se týká problematiky pohlavního zneužívání, tam je to jasné – dotýkání dospělého na intimních partiích dítěte za účelem svého vlastního sexuálního uspokojování nebo za účelem uspokojování dítěte. Za intimními partie se obvykle považuje mezinoží, zadek a u dívek také hruď.

Za tým ČEPEK odpověděl
Petr Kasz, heterosexuální pedofil
administrátor http://www.pedofilie-info.cz