Je můj přítel pedofil? (tynatina)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
tynatina

Je můj přítel pedofil? (tynatina)

Nový příspěvek od tynatina »

Je můj přítel pedofil? - dotaz v poradně
tynatina píše:Objevila jsem v historii počítače, že se můj přítel často dívá na dívky ve věku 10-13 let a vyhledává si dětské porno. Často označoval za hezké dívky okolo 10 let, starší nikoliv. Bojím se, že je pedofil. Žijeme spolu už dva roky a při sexu po mě občas vyžaduje, abych říkala, že jsem malá holčička, češe mi dva culíky, atd. Je tu vůbec nějaká šance zachránit náš vztah, nebo to nemá naději? Je mu 27 let.
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Dobrý den,

To, co o Vašem příteli píšete, je samozřejmě závažné a mohlo by to pro pedofílii svědčit, nicméně bez osobního vyšetření pacienta diagnosu vyslovit nemůžu.

Mohu se ale vyjádřit obecně. Pokud je nějaký muž nositelem nějaké parafílie, tedy i v případě pedofílie, a je současně schopen vést úspěšný pohlavní život s dospělou ženou, je to pro něj velká pomoc. Když jej taková žena dokáže milovat přes přítomnost parafílie u něj (znám mnoho takových žen u mých pacientů), je to předpoklad pro to, aby se v životě dokázal zdržet jakýchkoliv nelegálních skutků. Víte, on každý člověk má nějaký hendikep v životě, o tom to není. Je to o tom, jak dokáže s hendikepem zacházet. A právě, aby dokázal s ním zacházet úspěšně, je důležité, aby měl člověka jako oporu v životě, a také je dobré, když své problémy konzultuje se sexuologem. Pokud nebydlíte příliš daleko, nabízím konzultace na Sexuologickém ústavu v Praze, Apolinářská 4, Praha 2, telefonicky se lze objednat u sestry na mé jméno, tel. 224698231.

Také s pozdravy
MUDr. Brzek