Henry Darger- Vivianovy dívky či Realms of the Unreal

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
tdnka
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: "Children of the future age,
Reading this indignant page,
Know that in a former time
Love, sweet love, was thought a crime. (...)"
(William Blake - A Little Girl Lost)
Příspěvky: 280
Dal: 61 poděkování
Dostal: 78 poděkování

Henry Darger- Vivianovy dívky či Realms of the Unreal

Nový příspěvek od tdnka »

Nevím, zda v současné pražské výstavě ART BRUT je zastoupen tento autor. Každopádně je výrazným představitelem žánru. A zajímavým tvůrcem. Posedlým dětmi,a vytvářejícím zvláštní verzi mučednické ikonografie, o čemž svědčí jeho ilustrace k životnímu opusu, v němž se děti vzbouří proti otroctví..."jsou zpravidla umučeny či zabity. Válka je způsobena popravou dětské rebelky Annie Aronburgové, což je inspirováno tím, že Darger ztratil a nikdy nenašel fotografii Elsie Paroubekové, pětileté dívky, která byla v Chicagu uškrcena neznámým vrahem. Přes své neúspěchy Vivianovy dívky věří, že podpoří konečný triumf křesťanství.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Henry_Darger
https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Darger
https://www.youtube.com/watch?v=Mbyc3aaw8ps

https://www.google.cz/search?q=Henry+Darger&espv=2&biw=1600&bih=781&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI9aGf8_qIxwIVBLIUCh3kmgSj
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Henry Darger- Vivianovy dívky či Realms of the Unreal

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Fotografie malé Čechoameričanky Elsie Paroubekové je v rozsáhlém článku na anglické Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Elsie_Paroubek Její příběh upadl do zapomnění a právě až Dargerova smrt a objevení jeho románu vedla historiky k bádání v dobových novinových článcích.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.