Když se nechcou svěřit svým blízkým

Diskuze o problematice dětí.
malou
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: miluji holky i zeny a porad cekam na tu pravou lasku
Příspěvky: 357
Dal: 1 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Když se nechcou svěřit svým blízkým

Nový příspěvek od malou »

Dětské a problémy mladých,by se neměly ignorovat.

http://www.web4kids.cz

http://www.web4teens.cz
Naposledy upravil(a) Kasz dne pondělí 8. 6. 2015, 19:31:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna tečka z nadpisu.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Příspěvky: 2308
Dal: 637 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Když se nechcou svěřit svým blízkým.

Nový příspěvek od Plyšáček »

Dle mého skromného plyšového názoru poněkud mimo - malou, nadpis a téma, i stránky , na které odkazuje tento příspěvek.
Našel jsem tam však zajímavé dotazy s odpověďmi.
Měli bychom to tam asi trochu prověřit.
č.1 píše:Když mamka není doma

Adéla, 13 let, 20.05.2015:

co mám dělat? zamilovala jsem se do táty on do mně asi taky dává mi pořád pusy šahá na zadek taky mně už párkrát prstil dělá to když mamka není doma prosím poraď rychle. Nemám moc času ale nikomu to nechci říkat.

Adéla

Odpověď:

Ahoj Adélo,

tady se dostáte za hranici zákona i zdravých rodinných vztahů. Existuje jediná rada - okamžitě s těmito aktivitami přestat.

Eliška
č.2 píše:Je proti Bohu být lesba nebo gay?

Míša, 15 let, 05.04.2015:

Ahoj Eli.
Je proti Bohu, být lesba nebo gay? Já znám hodně takových lidí a jsou skvělí, nerada bych, aby kvůli tomu pykali, jenom proto, ze to církev zakazuje...

Míša

Odpověď:

Ahoj Míšo,

nejsem nějaký expert, ale myslím, že není proti Bohu mít takové homosexuální cítění (to se opravdu může někomu stát) a já bych si rozhodně netroufla o takových lidech říkat, že jsou špatní, ale je proti Bohu homosexuálně jednat (mít homosexuální styk, chování). O tom je v Bibli psáno, že se Bohu nelíbí.

Slyšela jsem vyprávění jednoho gaye, který v sobě prožíval sexuální touhy k mužům, ale jako křesťan se rozhodl nežít s muži. Podobně, jako muž, který je ženatý a líbí se mu nějaká jiná žena, se rozhodne nepodnikat žádné manévry, aby ji sbalil a vyspal se s ní. Ví, že se to Bohu (a ani lidem v jeho okolí nebude líbit a nebude to přinášet dobré důsledky). To zní logicky, ne?

Eliška
č.3 píše:Sex - správné?

Sarka Sodo, 10 let, 27.01.2015:

Chci mít sex.Je to správníé ?
Sarka Sodo

Odpověď:

Ne, Sarko,

je to špatné.

Eliška
Zde například (zřejmě) chybná odpověď - v tom, že to je trestné (kamarádka zřejmě nebude starší 15 let):
č.4 píše:Jak poznám, že to chce...

Tonda, 10 let, 21.01.2015:

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak poznám ze kamaradka chce abych se s ni vyspal.
Díky za odpoved:-)
Tonda

Odpověď:

Ahoj Tondo,

jsem dost šokovaná, že se na tohle ptáš v tak nízkém věku. :-o Tohle je otázka,kterou by měl spíš položit 18letý kluk, a ne 10letý...

Hele, Tondo, v 10 letech nemůžeš s kamarádkou spát, i kdyby to chtěla - je to nezákonné (trestné) a velmi riskantní. Radši na to zapomeň. Zkusíme si o tom popovídat za pár let, jo?

Měj se!

Eliška
č.5 píše:Holka a osahávání?

Tomáš, 10 let, 02.06.2013:

Libím se holce která mě osahává ?! a nebo mě jen využívá ?

Tomáš

Odpověď:

Tome,

a to se necháš osahávat? To je od té holky hodně divné. Ať se jí líbíš nebo ne - to si nenechej líbit. Od takové holky se drž raději pěkně dál.

Eliška
Tento případ zmiňuje malou jinde:
č.6 píše:Vibrátor

Veroninika, 12 let, 04.04.2013:

Ahoj Eliško :-)
našla jsem jednou u rodičů vibrátor a zkusila ho asi od 9 až 10 let a používám ho do teď skoro každý den když nejsou naši doma.Není to špatné? Může to něco způsobit? Předem děkuju za odpověď :-)
Veroninika

Odpověď:

To je tedy dost drsné, Veroniniko. :-|

Rozhodně to není vhodné pro holky tvého věku, natož desetileté! Z toho může být závislost - a kažá závislost člověka zotročuje, svazuje. :-( Opravdu ti to nedoporučuju.

Eliška
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se hrubě provinil proti základním principům Československé pedofilní komunity (viz rozhodnutí administrátorského týmu). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá prohlášení nebo příspěvky tohoto uživatele v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení.
Uživatelský avatar
max1
Na trestné lavici
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 1
ve věku do: 1
Příspěvky: 282
Dal: 44 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Re: Když se nechcou svěřit svým blízkým.

Nový příspěvek od max1 »

To čo ma byt fake alebo vtip ? To je zhovadilost ako môže taky nevzdelany neskuseny idiot poradit detom.
To si už každy môže robit čo chce a chudence deti na to potom doplacaju.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Když se nechcou svěřit svým blízkým.

Nový příspěvek od fenix »

Nebudu spekulovat o tom jestli ty dotazy psal opravdu ten kdo tvrdí. Na stránky jsem se ještě nedíval, ale stačí mi co tu uvedl Plyšáček a ty odpovědi teda nejsou vůbec dobré.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Když se nechcou svěřit svým blízkým.

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Stránky jsem trochu prolétl, jestli tam nenajdu něco bližšího o paní Elišce, jestli nepracuje jako psychiatrička či psychologička, ale nic jsem nenašel. To, že si zřejmě chtěla jen tak otevřít web a pomáhat dětem, je sice ušlechtilé, ale jak už tady psali kluci, tak ty odpovědi se velmi vymikají skutečným faktům. Tedy můžou mnohdy více poškodit, než pomoct.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Příspěvky: 2308
Dal: 637 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Když se nechcou svěřit svým blízkým.

Nový příspěvek od Plyšáček »

Marco Freeman píše:Stránky jsem trochu prolétl, jestli tam nenajdu něco bližšího o paní Elišce, jestli nepracuje jako psychiatrička či psychologička, ale nic jsem nenašel. To, že si zřejmě chtěla jen tak otevřít web a pomáhat dětem, je sice ušlechtilé, ale jak už tady psali kluci, tak ty odpovědi se velmi vymikají skutečným faktům. Tedy můžou mnohdy více poškodit, než pomoct.
Zde máš celý tým:
http://www.web4kids.cz/web/kdo_for_kids_tvori

A vydělávají si takto:
http://www.web4kids.cz/obsah/ruzne/Krabicka_pro_dary.pdf
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se hrubě provinil proti základním principům Československé pedofilní komunity (viz rozhodnutí administrátorského týmu). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá prohlášení nebo příspěvky tohoto uživatele v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Když se nechcou svěřit svým blízkým.

Nový příspěvek od Marco Freeman »

V odkazu na tým je sice fotka a křestní jméno, ale i tak tam není psané nic podstatného. Pokud adminuji na nějakém poradenském webu, bylo by slušností jméno uvést celé, případně i nějaké praktické zkušenosti či vystudované obory, pokud studovali něco, co s tím souvisí. A pokud ne, mohlo by se tam uvést, že se jedná pouze o amatérskou poradnu bez odborníků, tudíž se v odpovědích mohou vyskytovat časté nepřesnosti způsobené neznalostí a osobním názorem - který může být značně, značně nepřesný.
Trošku jsem nepochopil ty krabičky. Jak to může být dar pro Ježíše, jestliže to posílám na účet soukromému vlastníkovi webu? To tady taky můžeme napsat "Dejte dary pro Ježíše" na výběr dobrovolných peněz na chod webu...
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Když se nechcou svěřit svým blízkým.

Nový příspěvek od Jednorozec »

Zvolím škola hrou, v domnění, že to pořádají nějací učitelé a co to nevidím...
" v kristu" zhřešili" římanům 3-23 atd....
Přijde mi to jako skupinka náboženských nadšenců bez vhodného vzdělání zato s hromadou předsudků a převzatých dogmat...
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Když se nechcou svěřit svým blízkým.

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Napsal jsem na [email protected] následující email:
Dobrý den,

nedávno jsem narazil na Vaše weby (http://www.web4kids.cz a http://www.web4teens.cz) a zajímalo by mě, jestli jste studovali nebo se nějak zabýváte dětskou psychologií, protože vést poradnu pro děti není jednoduché. Máte ve svém týmu tedy i nějakého odborníka, nebo jsou všechny Vaše odpovědi dětem pouze amatérské?

V odpovědích jsem si mnohdy všiml chyb a nepřesností, proto to ve mně hlodá a rozhodl jsem se zeptat. Jen tak ze své vůle vést dětskou poradnu je sice ušlechtilé, ale odpovědi jsou mnohdy proto ovlivňovány spíše názory - které mohou být pokřivené - než fakty. Takové odpovědi mohou více ublížit, než pomoci.

Poslední věc, co by mě zajímala, je Vaše Krabička pro dary. Nápisy: "1 Kč denně pro pána Ježíše!" či "...tvůj dáreček pro Ježíše!" ve mě vyvolávají otázku, jak může být příspěvek poslaný soukromému webu darem pro Ježíše Krista?

S přáním hezkého zbytku víkendu,

Marek Volný
Dnes jsem dostal následující odpověď:
Dobrý den, pane Volný.

děkujeme za Váš názor i dotaz (škoda, že jste se trošičku nepředstavil, abychom věděli s kým hovoříme). Váš email nás zastihnul právě v době, kdy připravujeme určité standardy pro webové poradenství a též rekonstrukci webových poraden (takže něco z toho, na co se ptáte, bude brzy online…).

Máte pravdu, vést dětskou webovou poradnu není jednoduché a má různá rizika i z důvodu naprosté anonymity ze strany dětí (a tedy jejich případné možnosti si vymýšlet). Pokud se vyskytnou dotazy, které by mohly být pro ostatní děti návodné, nebo mají příliš osobní charakter jsou zodpovídány mailem a rozhodně se zde nebráníme spolupráci s odborníky v daných oblastech, na které děti případně můžeme přesměrovat.

V našem týmu jsou vysokoškolsky vzdělaní pedagogové s aprobací etická výchova, diplomovaná odbornice na prevenci neplánovaných těhotenství, i lidé středoškolsky vzdělaní ve vývojové psychologii a speciální pedagogice s dlouholetou praxí v práci s dětmi zdravotně i sociálně znevýhodněnými, pochopitelně stále se vzdělávající. Obecně se snažíme o empatii a vedení dětí spíše ke komunikaci s lidmi ve svém okolí (v rámci rodiny a školy) a vyhledávání odborníků, které mohou jejich problémy řešit osobně.

V některých případech se na Web4teens i na Web4kids děti obrací na konkrétní lektorky, které již znají z preventivních programů Etické dílny® na školách a může jít o navázání na dialog, který proběhl ve škole.

V našich odpovědích děti mohou také někdy slyšet křesťanský postoj či názor, který nemusí znamenat menší odbornost, ani pokřivenost, spíše životní zkušenost. Vždyť i v poradnách podobných sekulárních webů člověk může vysledovat různé pedagogické přístupy a postupy psychologických škol, které si mohou vzájemně protiřečit. Pohled každého člověka i odborníka je vždy zabarven jeho preferencemi i v rámci možných přístupů.

Ohledně Vašeho konkrétního dotazu ke krabičce na dary: vzhledem k tomu, že Web4kids je určen primárně jako služba pro děti z církevního prostředí, kde je běžné vést děti ke štědrosti, je i tato krabička myšlena jako jedna z možností jak podpořit církevní práci. Dětem, které znají církevní sbírky je tento koncept vlastní, protože bývají vychovávány k tomu, že církevní dary jsou dávány Bohu/Ježíši prostřednictvím církve/církevních organizací. Je pravda, že se složení uživatelů Web4kids mění a v rámci celkových změn je třeba tuto věc zvážit, protože patří především do církevního prostředí. Díky za podnět k urychlení našich úvah a změn.

Doufáme, že se nám podařilo zodpovědět Vaše otázky a snad i uklidnit Vaše obavy.

Přejeme dobrý a úspěšný týden.

Eliška X a Noemi XX
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marco Freeman za příspěvek:
Ynijed
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Když se nechcou svěřit svým blízkým

Nový příspěvek od Jednorozec »

vysokoškolsky vzdělaní pedagogové s aprobací etická výchova
diplomovaná odbornice na prevenci neplánovaných těhotenství


Prosím vás můžete mi někdo vysvětlit co je tohle za vzdělání, nedovedu si moc představit kde se něco takového učí a kde se pak dotyční uplatní v praxi....
Mě to zní jako by se někdo snažil zamaskovat, že žádné odborníky nemají, rádoby odbornými řečmi.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti