Pomoc pro Nepál

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Pomoc pro Nepál

Nový příspěvek od fenix »

Na aukru jsem narazil na aukce jejiž výtěžek bude věnován na pomoc Nepálu.
V aukcích se prodávají fotografie a věřím, že garance aukra zaručuje poslání peněz opravdu na konto organizace Člověk v tísni.

Děti z Bhulbule (aukro.cz)
Děti v Nepálu jsou roztomile drzé. Některé. Většina. Pokřikují na vás nepálsky a prokládají své pokřiky šišlavou angličtinou, která se sestává většinou z pojmenování možných věcí, kterými je sem tam nějaký turista obdaruje. Když nemáte bonbóny, zeptají se na tužku, pokud nemáte tužku, balónkem nepohrdnou.

Hrdá (aukro.cz)
Tato dívka je z Tatopani. Je typickým příkladem mladé, hrdé dámy. Svým postojem dává jasně najevo, že se jí nějaké problémy "třetího světa" netýkají, ačkoli nudle u nosu říká něco docela jiného. Děti i dospělí v sobě nosí mnoho neléčených nemocí. Nízká úroveň hygieny, nedostatek zdravotní péče a pravděpodobně i docela jiný žebříček hodnot mají za následek vysokou úmrtnost dětí a relativně nízkou průměrnou dobu života dospělých.

Dívka v zeleném (aukro.cz)
Cestou do Chamche procházíte údolím, které doslova zaplaveno zelenou barvou. Všechny kopce kolem vás vypadají jako mechové polštáře v lese a vy jste ten velmi líný mravenec co si mezi nimi nese tu svou čtvrtinu vlastní hmotnosti. Všude kolem jsou zelená rýžová, cizrnová a všelijaká jiná pole včetně těch s marihuanou.
Musíte dávat pozor, protože z ničeho nic z té zelené vyskočí mladá dáma, slečna,.. no prostě holka... skoro by vás zašlápla. Zvedám fotoaparát a využívám barevných kontrastů. Už vím, že to jak mě překvapila nebylo náhodou. V jejich očích vidím záblesk 'profesionality'. Její snahu odměňuji propiskami a balónkem a jdu dál brodit se zelenou.


Celý seznam nabídek (aukro.cz)
Poukázání finančních prostředků na účet SOS NEPÁL 54333345/0300 bude doloženo společnosti Aukro potvrzením organizace Člověk v tísni.

Limitovaná edice znamená, že v tomto formátu bude vydán pouze omezený počet signovaných fotografií. Konkrétně u těchto fotografií se jedná o 10 kusů od každé. Každá z fotografií obsahuje identifikaci na zadní straně, kde jsou uvedeny její parametry, název i pořadové číslo, včetně podpisu autora.