Rodiče odkládají děti do ústavů kvůli špatné finanční situaci stále častěji (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 1002
Dal: 115 poděkování
Dostal: 315 poděkování

Rodiče odkládají děti do ústavů kvůli špatné finanční situaci stále častěji (Novinky.cz)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Něco málo z bluváru.Rodiče se stále častěji musí vzdát svých dětí kvůli špatné ekonomické situaci. Informovali o tom účastníci pravidelného setkání pěstounských rodin, které se v sobotu konalo v Liberci. Podle nich je situace už natolik vážná, že Klokánky i pěstouni musí dokonce nové děti odmítat. V pořadí již desátého ročníku akce se zúčastnily stovky dospělých a dětí.

"Je čím dál víc dětí, které potřebují pomoc. Je to smutné. A to ještě musíme spoustu dětiček v Klokánku odmítat, protože máme pořád plno," potvrdila Jindra Tokárová ze Smržovky na Jablonecku, která se pěstounské péči věnuje už čtvrt století. Kromě tří vlastních dětí jich s manželem přijala dalších 17 a zařízením pro okamžitou pomoc Klokánek, který provozují sedmým rokem, jich prošlo už 58.

Podle ní je na děti v pěstounské péči možné získat peníze, ale ty prý často nestačí a pěstoun musí přidávat ze svého. "Já mám výplatu, manžel má výplatu a veškeré naše peníze jdou do dětí, které máme v pěstounské péči. Neušetříme ani korunu, protože všechno investujeme do nich," dodala.


Kdyby nám dávky sebrali, přijdeme o 12, 13 tisíc. Těžko to pak utáhneme. - Ludvika Turková z Nového Boru, která má v péči čtyři vnoučata

Na akci se také otevřeně mluvilo o připravované sociální reformě. Tokárová se obává, že se kvůli ní stane z pěstounství kšeft. Nejvíce prý novela zákona dopadne na jedince, kteří se starají o vlastní vnoučata. Dědové a babičky totiž podle ní mají k vnoučatům vyživovací povinnost, takže jim odměna nenáleží.

Obavy z toho má i Ludvika Turková z Nového Boru na Českolipsku. Ta se stará o čtyři vnoučata ve věku od pěti do 16 let, o které jejich matka ztratila zájem. "Kdyby nám to sebrali, přijdeme o 12, 13 tisíc. To bude hodně znát. Těžko to pak utáhneme," řekla žena, která navíc splácí hypotéku a nejstaršímu vnukovi financuje vzdělání.

Děti se k pěstounům dostávají ve špatném stavu

Řada pěstounů také potvrzuje, že biologičtí rodiče přestanou své potomky navštěvovat brzy poté, kdy zjistí, že v pěstounské rodině vše funguje. Lenku Šourkovou z Velkých Hamrů na Jablonecku zaskočilo i to, v jak špatném stavu se děti k pěstounům dostávají.

"Děti nemají základní hygienické potřeby, nezvládají nic, neumějí kousat, samy se najíst a napít, ač jim do posudku píšou, že všechno umějí. Já jsem dostala děti v zoufalém stavu," popisovala žena, která se pěstounství věnuje i díky tomu, že se její matka stejným způsobem starala o vnuka. "Vlastně jsem ho vychovávala s ní, a tak jsem k tomu přišla," dodala Šourková. Dnes má v péči tři děti ve věku od sedmi do osmi let, když je převzala, byly jim dva a tři roky.Ptám se, dělají to skutečně pro ty děti, aby se měly lépe nebo tak činí jen kvůli sobě?
A neexistuje snad i jiná, lepší cesta, než hned odkládat dítě do ústavu? :(
Uživatelský avatar
Mato
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 286
Dal: 68 poděkování
Dostal: 64 poděkování

Re: Rodiče v ekonomické krizi odkládají děti do ústavů

Nový příspěvek od Mato »

bohuzial "normalni" ludia neberu dieta tak ako my a ked sa im zda ako pritaz hladaju mozne sposoby ako ho dat prec. je to smutne ale v tomto je vyhoda byt pedofilom... pozeras aj na nazor a rozhodnutie tych najmensich a nikdy by teda aspon dufam pedofil neodlozil dieta aj proti jeho rozhodnutiu... hold mame to stastie im rozumiet lepsie ako iny :D
Otvor srdce pre druhých a nájdeš radosť :)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6529
Dal: 1669 poděkování
Dostal: 3547 poděkování

Re: Rodiče v ekonomické krizi odkládají děti do ústavů

Nový příspěvek od Kasz »

Mato píše:bohuzial "normalni" ludia neberu dieta tak ako my a ked sa im zda ako pritaz hladaju mozne sposoby ako ho dat prec. ... hold mame to stastie im rozumiet lepsie ako iny :D
Opatrně s podobnými výroky, nemusí být pravdivé. Myslím si, že existuje hodně "normálních" lidí, kteří by za svoje dítě položili život, a to i tehdy, když se jim možná může pozdávat, že je pro ně dítě přítěží... A jestli my máme štěstí nebo schopnost dětem lépe rozumět, to taky neplatí vždy. I přesto, že nám někteří "normální" lidé křivdí, nemusíme křivdit my jim.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Mato
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 286
Dal: 68 poděkování
Dostal: 64 poděkování

Re: Rodiče v ekonomické krizi odkládají děti do ústavů

Nový příspěvek od Mato »

samozrejme nie vsetci :) urcite su a je ich vecsina co sa deti nevzdaju a nadovsetko miluju. to ze detom najlepsie rozumie pedofil vnimam z vlastnej skusenosti. neviem ako rozmylsaju ini pedofilovia.
Otvor srdce pre druhých a nájdeš radosť :)