Nejtemnější zákoutí lidské sexuality

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 156 poděkování
Dostal: 102 poděkování

Nejtemnější zákoutí lidské sexuality

Nový příspěvek od MarkM »

https://www.stream.cz/temna-zona/10005351-nejtemnejsi-zakouti-lidske-sexuality

Mirek Vaňura odhaluje tabu sexuálních deviací.
Lidé, kteří mají nestandardní intimní potřeby, nemusí být nutně společensky nebezpečnými. Primářka Psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě Želmíra Herrová o tom ví své. Podle ní existují osvědčené metody, jejichž prostřednictvím mohou devianti fungovat v normálním životě, aniž by nějak škodili svému okolí.
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Příspěvky: 2308
Dal: 637 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Nejtemnější zákoutí lidské sexuality

Nový příspěvek od Plyšáček »

Velice děkuji za odkaz na zajímavou krátkou reportáž.
Rád bych poznamenal, že prim. MUDr. Želmíra Herrová vychází se stejné koncepce jako PhDr. Aleš Kolářský, PhD. a napsala k jeho knize Jak porozumět sexuálním deviacím doslov. Úzce spolupracují.

Jak uvádí příklad s tou dospělou manželkou v dětské noční košilce, tak mě by to tedy neuspokojilo.
Ale jako osvěta a inspirace pro řadu lidí je to jistě dobrý dokument.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se hrubě provinil proti základním principům Československé pedofilní komunity (viz rozhodnutí administrátorského týmu). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá prohlášení nebo příspěvky tohoto uživatele v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení.
Karel Žák
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 16
ve věku do: 30
Příspěvky: 108
Dal: 6 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Nejtemnější zákoutí lidské sexuality

Nový příspěvek od Karel Žák »

Video jsem před chvílí zhlédl, pozitivně mě překvapilo, že se takovému tématu věnuje Mirek Vaňura, z jeho videoklipů v rámci projektu Seznam se bezpečně jsem měl pocit, že moc neumí rozlišit pedofila od delikventa, ale zdá se, že i k těmto reportérům se nakonec nějakým způsobem dostanou relevantní informace a jsou pak schopní natočit i docela rozumnou reportáž.

Jedna věc by se dala videu vytknout, tak trochu tam nezaznívá, že devianti jsou velmi různí a tedy popisované řešení například v případě pedofila funguje pouze v tom jednom konkrétním případě, ale tisíc pedofilů to může a nejspíš i bude mít úplně jinak. Pak také mi přišlo, že proceptivita a atraktivita byla popisována tak, že tyto fáze sexuálně motivačního systému chybí u každého devianta, tedy z kontextu pořadu by se mohlo zdát, že i u pedofila, přitom je to typické spíš pro deviace v aktivitě, než v objektu, kam spadá pedofilie. "Zdravý pedofil", mohu-li použít tento pojem, má atraktivitiu a proceptivitu většinou (a naštěstí) naprosto v pořádku.

Každopádně Mirek Vaňura mě příjemně překvapil a jsem rád, že se podobné reportáže začínají věnovat parafiliím nikoliv jen po bulvární stránce. Janek Kroupa by si z této reportáže měl vzít příklad.