Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Projekt OZNAM TO

Diskuze o problematice dětí.
Plyšáček
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Dal: 616 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Projekt OZNAM TO

Nový příspěvek od Plyšáček »

Cílem projektu OZNAM TO je anonymní cestou upozornit na týrání dítěte ve vašem okolí.

Vše potřebné se dozvíte na http://oznamto.com.

Ani nevíte, jak jsem rád, že pod formulářem je tato poznámka:
"Pozor, veškerá lživá obvinění jsou trestná a budou oznámena Policii ČR!"
Zvláště pro ty, kteří už umí psát...

Po městech se objevují obrovské billboardy podivně působící.

Základní myšlenka stojící za tím je bezesporu dobrá, ale způsob osvěty mi přijde zvláštní.

Projekt je zaměřen na všechny formy týrání dětí.

Nápisy na billboardech jsou tyto: Týrání, Zanedbávání, Šikana, Zneužívání. Úmyslně uvádím jako příklad právě ten, který nese heslo Zneužívání.

Jen aby to někdo nepochopil tak, že zneužívání dětí je věc veřejná!

Obrázek
Zdroj: http://www.aghera.cz/?id=1&&page=3

Nejvíce mě pohoršilo, že na billboardu zneužili mne - plyšáčka. :)
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se hrubě provinil proti základním principům Československé pedofilní komunity (viz rozhodnutí administrátorského týmu). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá prohlášení nebo příspěvky tohoto uživatele v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Projekt OZNAM TO

Nový příspěvek od Jednorozec »

Není mi jasné, v čem má podobný "projekt" pomoci. Tím že je to anonymní se jen napomáhá falešným udáním. Navíc pokud by toho bylo skutečně hodně tak to zahltí sociálku...
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1183 poděkování
Dostal: 2949 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Má pomoci tomu, aby se lidé nebáli hlásit něco podezřelého. Taky jsem měl nové sousedy, odkud se často ozýval dětský pláč a řvaní rodičů, i třeba v noci. Protože to bylo opakované, tak mi to taky jednoho dne nedalo a napsal jsem na sociálku. Přišli hned další den.

Opravdu může někdy jít o nějaké týrání apod., a za zeď do té rodiny nikdo nevidí. Ale kolikrát je něco třeba slyšet. Jednou jsem hlásil i na PČR, když jsem šel kolem jednoho vchodu, ze kterého vycházelo plačící dítě a s ním nějaký dospělý, který po něm sprostě (ale opravdu těmi nejpeprnějšími výrazy) řval. Z toho vchodu mi pak psali lidi, že konečně někdo našel odvahu, že to v té rodině je na denním pořádku.

Lidi se bojí něco hlásit, nejspíš z toho důvodu, aby neměli "problémy". Takže jakákoliv podpora v tomto ohledu a osvěta je určitě dobrá.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Na zalarmování sociálky či policie není potřeba speciálních anonymních stránek. Na falešná udání ovšem ano...
Plyšáček
Na trestné lavici

Jednorozec píše:Na zalarmování sociálky či policie není potřeba speciálních anonymních stránek. Na falešná udání ovšem ano...
Tato poznámka je tam více něž výchovná. Slouží přímo k osvětě:
Plyšáček píše:Ani nevíte, jak jsem rád, že pod formulářem je tato poznámka:
"Pozor, veškerá lživá obvinění jsou trestná a budou oznámena Policii ČR!"
Mnoho lidí napadne díky této akci někoho neoprávněně nahlásit, ale když si přečte pravidla "férové hry", stáhne se a v budoucnosti si to dobře rozmyslí...
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se hrubě provinil proti základním principům Československé pedofilní komunity (viz rozhodnutí administrátorského týmu). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá prohlášení nebo příspěvky tohoto uživatele v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení.
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

No, řeknu ti, není to tak jednoduché - protože se řvaní rodičů a plačící dítě ozvalo zhruba kolem půlnoci, a ne poprvé, tak mi to nedalo, a chtěl jsem to prostě řešit hned. Zadal jsem si Linku bezpečí, ta je sice 24 nepřetržitá, ale jen pro děti. Rodičovská linka nefunguje 24 hodin denně, a pro poradu, kam se obrátit, bych musel čekat na další den dopoledne. Tak jsem zavolal na tu bezplatnou linku bezpečí a když se dozvěděli, že jsem dospělý, tak mi málem zavěsili, že pro dospělé složí rodičovská linka bezpečí. Naštěstí mi teda aspoň řekl, že se mám obrátit na místně příslušný odbor péče o dítě. Ale mít IQ 80, tak to také jen tak snadno nenajdu, chvilku to trvalo, než jsem na stránkách města našel příslušné kontakty. Trošku mě zamrzel přístup z Linky bezpečí - vím, že provoz oni platí a je to primárně pro děti, ale na druhou stranu může být i nějaký dospělý člověk, který chce dítěti, které teď aktuálně brečí a slyším řev rodičů typu "zklapni" z vedlejšího bytu, pomoci, tak tomu řeknou, že to je linka pro děti a nashledanou?

Buď je cílem pomáhat dětem (lhostejno, zda volá dítě nebo dospělý) a nebo je cílem rigorózně se držet "litery zákona", jak o tom píšu jinde.

A spousta lidí se navíc bojí zavolat... protože si myslí, že když do něčeho rýpneš, tak ti pak hrozí nebezpečí, že si na tebe někdo počká za to, žes ho udal, apod... Takže anonymní linky jsou určitě potřebné. Třeba i Linka bezpečí je naprosto anonymní, neukládají ani telefonní číslo, nebo aspoň to tvrdí.

Falešné udání může dát kdykoliv, kdokoliv, kamkoliv, na na policii, tomu se nevyhneš. Je to na zodpovědnosti těch lidí, kteří tak činí. Kdo chce činit zlo, ten tak učiní, a nezabráníš tomu. Jedině ho pak za to můžeš potrestat. Ostatně tak to funguje, sice ne na 100%, ale v obecném principu ano.

A jak píše Plyšáček, to upozornění, co se stane, když někdo někoho falešně nahlásí, tam napsané je, a myslím si, že si právě díky tomu nakonec jakékoliv falešné udání mnoho lidí rozmyslí.
Plyšáček
Na trestné lavici

Kasz píše:Trošku mě zamrzel přístup z Linky bezpečí - vím, že provoz oni platí a je to primárně pro děti, ale na druhou stranu může být i nějaký dospělý člověk,...
Buď je cílem pomáhat dětem (lhostejno, zda volá dítě nebo dospělý) a nebo...
Tedy nechci někoho někam zařazovat, ale na Lince bezpečí mohou docela úspěšně a spokojeně pracovat "kolegové" pedofilové - (snad) na správném břehu. A tak se nediv, že si v noci chtějí povídat raději s dětičkami než s nějakým dospělákem.

Ale abych byl nezaujatý: Je pravda, že tam jsou také - či především, ženy a také je možné, že v tu chvíli čekali akutní hovor a nechtěli blokoval linku.
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Moc dlouho bych je nezdržel, protože jsem se ptal, co mám dělat... Sám jsem nevěděl. Tak poradit by mi mohli, ne? A ne hned jako první věc říkat, že jsem dospělý a že tohle je linka pro děti. Řekněme... měl by být důležitý ten cíl - pomoc dětem. Od toho ta linka je. Já bych na rodičovskou zavolal, ale ta v noci nejela, a já to chtěl řešit hned, a ne až další den odpoledne.
FlyInRoom
Registrovaný uživatel
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsem na holčičky.
Dal: 30 poděkování
Dostal: 44 poděkování

Nový příspěvek od FlyInRoom »

No pokud se od sousedů ozývá řev a mám pocit že je v ohrožení dítě, je to potřeba řešit. Hned. Protože, ikdyby se na "Lince pro děti" rozhodli spolupracovat s volajícím, tomu dítěti to v té situaci moc nepomůže. A nahlásit adresu a chtít po pracovníkovi Linky aby tam poslal policii, není správné řešení. Obrátit se na sociální odbor, případně podat oznámení na policii je opravdu asi nejúčinnější řešení. (O kvalitě našich zákonů a o jejich dodržování se raději bavit nebudeme. *negative* ) Jediné co bych rozhodně přidal a zdůraznil, na místě pracovníka Linky, by bylo, že pokud má volající pocit že je dítě v ohrožení, hrozí mu nějaké nebezpečí, pak by měl zavolat policii.

Kasz psal, že nechtěl vše řešit až na druhý den odpoledne. Pokud chtěl zabránit situaci (ohrožení fyzického a duševního zdraví dítěte), pak je nejrozumnější ihned zasáhnout. Koneckonců i na 158, 156 jde říct, že by si rád anonymně oznámil týrání dítěte v jednom bytě u ...... na adrese ..... . *sos*
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Nechtěl jsem hned volat policii, popravdě - nevěděl jsem, co mám dělat, nikdy se mi nestalo, že bych slyšel od sousedů takové zvuky. Takže jsem se chtěl s někým poradit, a logicky s někým, kdo takové případy řeší o něco častěji, než třeba jen jednou za život.

Jenže první (a na to se snáší moje kritika), co jsem z úst pracovníka zaslechl, bylo, že jsem dospělý a ať si zavolám na rodičovskou linku. Místo toho, aby mě pracovník nejdřív vyslechnul, protože cílem Linky bezpečí by mělo být pomoci dětem, že jo. A je jedno, jestli volá dítě nebo dospělý. Tak jsem hned oponoval... že ta rodičovská je časově omezená, a že potřebuji poradit teď, protože zrovna teď od sousedů slyším, jak tam dítě brečí a jak po něm někdo dospělý řve a že to není poprvé. Nebyl mi ten hovor příjemný. To dítě by na tu linku zřejmě nezavolalo, protože ani neumělo mluvit, tak když jim volá mluvčí, mohli by ho nejdřív vyslechnout, poradit, a ne hned říkat, že tohle je linka pouze pro děti.
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Dal: 271 poděkování
Dostal: 168 poděkování

Nový příspěvek od Silesia »

link BEZPEČÍ je na houby linka z několika důvodů ale to asi patží do jiného vlákna a to asi založím (se trochu nudím)
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1067 poděkování

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Silesia
Registrovaný uživatel