Rozviesť sa bude ťažšie? Do vlády idú sporné paragrafy

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Rozviesť sa bude ťažšie? Do vlády idú sporné paragrafy

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Pravda.sk: Rozviesť sa bude ťažšie? Do vlády idú sporné paragrafy

Chystané zmeny v zákone o rodine

Do zákona má pribudnúť veta: „Spoločnosť uznáva, že pre všestranný a harmonický vývin dieťaťa je najvhodnejším stabilné prostredie rodiny tvorenej otcom a matkou dieťaťa.“
Zákon zakotvuje zásadu záujmu dieťaťa ako prvoradého hľadiska pri rozhodovaní o všetkých veciach, ktoré sa ho týkajú.
Rodičovské práva a povinnosti patria obom rodičom, rozvedený rodič s dieťaťom sa môže presťahovať do iného ako susedného okresu len so súhlasom druhého rodiča.
Po rozchode nezosobášeného páru si budú môcť starí rodičia a blízke osoby vysúdiť právo stretávať sa s dieťaťom.
Manžel, ktorý sa dozvedel, že nie je otcom dieťaťa, bude môcť o zapretie otcovstva požiadať tri roky odvtedy, ako to bude hodnoverne vedieť.


Zaujalo mě to stěhování. Možná by to neměl být přímo zákaz, ale dlouhodobě zastávám názor, že rodič, který se odstěhuje daleko od posledního společného bydliště dítěte a rodičů, by měl být považován za sabotéra a podle toho by s ním mělo být zacházeno: střídavá péče by vzhledem ke vzdálenosti neměla připadat v úvahu a dítě by mělo připadnout tomu rodiči, který styk s dítětem nesabotuje.

Kdybych byl diktátor, zakázal bych stěhování i normálním funkčním rodinám, jejichž dítě chodí do školy, leda že by dítě souhlasilo. Dítě by nemělo být nuceno zvykat si na nový kolektiv spolužáků a být tak vystavované potenciální šikaně. Ale chápu, že jsem blázen a že je to neprůchodné.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Příspěvky: 1685
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2046 poděkování

Re: Rozviesť sa bude ťažšie? Do vlády idú sporné paragrafy

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Gabriel Svoboda píše:Zaujalo mě to stěhování. Možná by to neměl být přímo zákaz, ale dlouhodobě zastávám názor, že rodič, který se odstěhuje daleko od posledního společného bydliště dítěte a rodičů, by měl být považován za sabotéra a podle toho by s ním mělo být zacházeno: střídavá péče by vzhledem ke vzdálenosti neměla připadat v úvahu a dítě by mělo připadnout tomu rodiči, který styk s dítětem nesabotuje.
Jo, s tím bych taky docela souhlasil. Nejhorší jsou případy, kdy si rodič odjede někam za hranice a za kopečky, ale to, že jeho dítě cestou za ním stráví potom hodiny, ho nezajímá.