Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Rozviesť sa bude ťažšie? Do vlády idú sporné paragrafy

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7861
Dal: 1040 poděkování
Dostal: 1190 poděkování

Rozviesť sa bude ťažšie? Do vlády idú sporné paragrafy

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Pravda.sk: Rozviesť sa bude ťažšie? Do vlády idú sporné paragrafy

Chystané zmeny v zákone o rodine

Do zákona má pribudnúť veta: „Spoločnosť uznáva, že pre všestranný a harmonický vývin dieťaťa je najvhodnejším stabilné prostredie rodiny tvorenej otcom a matkou dieťaťa.“
Zákon zakotvuje zásadu záujmu dieťaťa ako prvoradého hľadiska pri rozhodovaní o všetkých veciach, ktoré sa ho týkajú.
Rodičovské práva a povinnosti patria obom rodičom, rozvedený rodič s dieťaťom sa môže presťahovať do iného ako susedného okresu len so súhlasom druhého rodiča.
Po rozchode nezosobášeného páru si budú môcť starí rodičia a blízke osoby vysúdiť právo stretávať sa s dieťaťom.
Manžel, ktorý sa dozvedel, že nie je otcom dieťaťa, bude môcť o zapretie otcovstva požiadať tri roky odvtedy, ako to bude hodnoverne vedieť.


Zaujalo mě to stěhování. Možná by to neměl být přímo zákaz, ale dlouhodobě zastávám názor, že rodič, který se odstěhuje daleko od posledního společného bydliště dítěte a rodičů, by měl být považován za sabotéra a podle toho by s ním mělo být zacházeno: střídavá péče by vzhledem ke vzdálenosti neměla připadat v úvahu a dítě by mělo připadnout tomu rodiči, který styk s dítětem nesabotuje.

Kdybych byl diktátor, zakázal bych stěhování i normálním funkčním rodinám, jejichž dítě chodí do školy, leda že by dítě souhlasilo. Dítě by nemělo být nuceno zvykat si na nový kolektiv spolužáků a být tak vystavované potenciální šikaně. Ale chápu, že jsem blázen a že je to neprůchodné.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Jsem i na Toxu - své ID poskytnu na požádání přes SZ nebo email.
Příspěvky: 1220
Dal: 864 poděkování
Dostal: 1487 poděkování

Re: Rozviesť sa bude ťažšie? Do vlády idú sporné paragrafy

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Gabriel Svoboda píše:Zaujalo mě to stěhování. Možná by to neměl být přímo zákaz, ale dlouhodobě zastávám názor, že rodič, který se odstěhuje daleko od posledního společného bydliště dítěte a rodičů, by měl být považován za sabotéra a podle toho by s ním mělo být zacházeno: střídavá péče by vzhledem ke vzdálenosti neměla připadat v úvahu a dítě by mělo připadnout tomu rodiči, který styk s dítětem nesabotuje.
Jo, s tím bych taky docela souhlasil. Nejhorší jsou případy, kdy si rodič odjede někam za hranice a za kopečky, ale to, že jeho dítě cestou za ním stráví potom hodiny, ho nezajímá.
Gabriel Svoboda píše:Kdybych byl diktátor, zakázal bych stěhování i normálním funkčním rodinám, jejichž dítě chodí do školy, leda že by dítě souhlasilo. Dítě by nemělo být nuceno zvykat si na nový kolektiv spolužáků a být tak vystavované potenciální šikaně. Ale chápu, že jsem blázen a že je to neprůchodné.
Ve škole jsem teď začal doučovat kluka, který se s rodinou stěhoval 3x za poslední dva roky, pokaždé docela daleko od posledního místa pobytu. Když o tom povídal, sám použil větu "Sotva jsem si někde stačil zvyknout, tak jsem to zase musel opustit.", co ho i teď trápí. Přestože po prázdninách nastoupil do primy, kde se plno žáků také teprve poznávalo, dělá mu problém se mezi ně zařadit (ale tohle nebude jediný problém, proč tomu tak je). Nejhorší bylo, když řekl, že se bojí s někým skamarádit taky proto, že se bojí, aby se pak zase nestěhovali a on o nové kamarády lusknutím prstu zase nepřišel.
Asi tak...