MOZ.de Verliebt in ein Kind [de]

Diskuze k filmu režisérky Veroniky Liškové a producenta Zdeňka Holého Danielův svět, který se zabývá problematikou pedofilie. K diskuzi zveme všechny, kteří dokument zhlédli nebo o něm slyšeli a chtějí se s námi podělit o své dojmy.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 473 poděkování
Dostal: 567 poděkování

MOZ.de Verliebt in ein Kind [de]

Nový příspěvek od simgiran »

Pěkné krátké představení filmu v němčině.
http://www.moz.de/artikel-ansicht/dg/0/1/1367680
11auto
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 62
Dal: 28 poděkování
Dostal: 84 poděkování

Zamilovaný do dítěte

Nový příspěvek od 11auto »

Zamilovaný do dítěte

Daniel je pětadvacetiletý student literatury a pedofil. Myslí na nevíti- až desetileté chlapce, kteří ho vzrušují. Není to zločin, protože představy zakázané nejsou. Toho si je mladý muž vědomý, a možná právě proto měl odvahu vystoupit se svým obličejem na plátně a usilovat o větší pochopení pro lidi, jako je on.

Mladá česká filmařka Veronika Lišková představuje mladého muže, aniž by jeho obličej či hlas nějak skrývala, ve své přemýšlivé a lehce křiklavé prvotině „Danielův svět“. Ukazuje ho ve vaně, na výletě i během toho, kdy právě přemítá, jak by měl se svou pohlavní náklonností i neuskutečnitelnou touhou nakládat. Daniel přesně ví, že nikdy nebude mít s osobami, které ho přitahují, pohlavní styk, nenaváže s nimi žádný vztah či poměr a ani nezaloží vlastní rodinu. Myšlenky jako tyto ho činí nešťastným, mnoho pedofilů upadá do zármutku. V uvolněném rozhovoru se ho snaží starší bratr rozveselit: „Když budeš starší, budou se ti líbit i sedmnácti-, osmnácti- nebo dvacetiletí muži.“ Daniel ovšem ví, že to se nikdy nestane.

Jaký pohlavní styk s dětmi je pro tohoto studenta naprosto nemyslitelný. Kamera doprovází Daniela i k sexuologovi, který se vyjadřuje jasně: „Pouze v případě, že poznáte osobu, které je patnáct či šestnáct let a jež by s vámi chtěla dobrovolně a z čiré lásky spát, by to bylo v pořádku.“

Daniel si s ohledně mluvy s ničím nebere servítky a k uspokojení používá povětšinou pravou ruku. Stejně jako jiní pedofilové, se kterými se stýká, je svými morálními hodnotami plně přesvědčený.

Snímek tuto skupinu, o které je ve společnosti špatné mínění, nijak neznačkuje, spíš ukazuje její strach a tíseň. Daniel ovšem neprosí za výrazně lepší zacházení s pedofily: „Bylo by pěkné, kdyby společnost přijala, že i nějaký pedofil se může s dítětem spřátelit.“ Jenže už teď se strachuje dne, kdy si jeho přátelé založí rodiny, stanou se rodiči a přeruší s Danielem jakýkoli vztah.