Pravidla seznamky, právo a morálka

Diskuze týkající se webu komunity ČEPEK, jeho částí a jeho tematického zaměření.
Uživatelský avatar
anonym

Pravidla seznamky, právo a morálka

Nový příspěvek od anonym »

Nejsem pedofil, ale neodsuzuji Vás, ale zajímal by mě Váš postoj ne k zákonům ČR, ale spíš k morálce.

To, že nedovolujete seznamovat se s dětmi mladšími 15 let je Váš morální postoj nebo prostě jen proto, že takový je zákon.

Předpokládejme, že by se hranice snížila na 14 let nebo na 12 let. Jak se pak změní pravidla seznamky?
Nebo to vezměme do extrému. Hranici snížíme na 10 let včetně. Tady by zákon jasně selhával, pokud by dovoloval pohlavní styk s 10 letým dítětem, protože trauma mu to způsobí, i když se bude jednat o vzájemně dobrovolnou činnost. Byli byste pak schopni v případě, že by zákon působil takto směšně, se řídit morálními zásadami a v zájmu dítěte nestanovit pravidla seznamky od 10 let? Nepletu-li se, tak pedofílie není jen touha mít s dítětem pohlavní styk, ale i nějakou náklonností k dětem. Teoreticky je přeci zájmem pedofila (který to má jinak v hlavě v pořádku) pomáhat tomu dítěti a neubližovat mu. A pohlavní styk by mu mohl dost ublížit - jak po fyzické stránce, tak po psychické.

Děkuji za odpověď
Naposledy upravil(a) Kasz dne středa 10. 9. 2014, 21:54:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto ze sekce Seznamka
Hranicar
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 14
Příspěvky: 214
Dal: 19 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Pravidla seznamky, právo a morálka

Nový příspěvek od Hranicar »

Tohle je složité téma. Někde jsme si tu podobnou otázku kladli sami. Zájmem velké části (možná i většiny) pedofilů je skutečně dítěti neublížit a naopak dětem pomáhat, dělat jim radost. Jenomže ten zásadní problém je v tom, že oboustranně dobrovolný sexuální kontakt NEMUSÍ dítěti ublížit. Tím netvrdím, že je to správné. Není. Protože desetileté dítě z toho nemá rozum. Ale ten předpoklad, že jakýkoliv sexuální kontakt musí osobě pod patnáct způsobit nevyhnutelně těžkou psychickou újmu, je zjednodušující a mylný. Dítěti může způsobit mnohem větší újmu až když JE MU ŘEČENO, že se stalo obětí. A v praxi mu pak může přinést mnohem větší trauma až následné vyšetřování. Tady samozřejmě nemluvím o brutálním znásilnění. Ono je totiž taky otázkou, o jaký sexuální kontakt se jedná, protože to znamená dost širokou škálu činností.
Takže, můj názor je ten, že u osmiletých dětí by něco takového bylo zvrácené, i kdyby to bylo legální. U desetiletých taky. Ovšem u třináctiletých dětí to je podle mě už sporné.
A jinak o tomhle moc nepřemýšlím. Věci se mají tak, jak se mají a zákon respektuju. On není nesmyslný. Moje štěstí je možná taky v tom, že i kdybych měl úplně normální sexuální orientaci, nebyl bych žádný kanec :)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6525
Dal: 1667 poděkování
Dostal: 3546 poděkování

Re: Pravidla seznamky, právo a morálka

Nový příspěvek od Kasz »

Seznamka na našem webu neslouží k seznamování se s dětmi, ale měla by primárně sloužit k nalezení partnerského vztahu (koneckonců je to hned první věta Pravidel seznamky). Není pravda, že na naší seznamce nedovolujeme seznamovat se s dětmi mladšími 15 let. Je pouze zakázáno podávání inzerátů, ve kterých by šlo explicitně o seznámení se s osobou pod touto věkovou hranicí. Na inzerát, a je jedno jaký, může zcela pochopitelně zareagovat i osoba mladší 15ti let (což se v minulosti také již stalo a také proto tuto situaci máme přímo v pravidlech zmíněnu).

Kdyby se hranice snížila na 14 let, ruku v ruce s tím by se pravidla pro zadávání inzerátů změnila také, máme mezi sebou dokonce dva případy partnerských vztahů, které začaly v době, kdy dívce bylo 14 let, čili s tímto zde problém není, ani morální, ani zákonný. Předpokládám, že další případný pokles věkové hranice pro pohlavní zneužití pod 14 let by určitě neprošel. I já osobně bych byl proti, protože by se dost zásadním způsobem omezovala ochrana dětí.

Co se týká obecného seznamování se s dětmi, to zakázáno není, a ani není důvod, aby to bylo zakázáno. Seznámit se s dítětem (a je jedno, jakého věku) můžu na dvorku před domem nebo na dětském hřišti, k tomu nepotřebuji seznamku, a dokonce pravděpodobnost seznámení je na tom dvorku mnohem větší. Míst pro seznámení se s dětmi je mnoho a tento web k tomu není zrovna ideální místo (moc dětí tady zrovna nechodí). Tento web se snaží pomoci pedofilům se záležitostmi, které jsou pro ně nějakým způsobem obtížnější (a mnohem obtížnější, než třeba seznámit se s dětmi). Nalezení partnerského vztahu je jedna z těchto obtížnějších věcí. Neznám místo, kde by se pedofil mohl přímo otevřeně seznámit s někým dospělým, kdo by předem věděl, o koho jde.

V našem případě tedy nejde ani tak o morálku nebo o zákony, jako o to, že seznamka by měla sloužit pedofilům k nalezení uspokojivého partnerského vztahu s osobou, která o nich předem ví, že jsou pedofilové. Partnerský vztah s dítětem skutečně možný není. Nicméně hranici 15 let nevnímáme jako něco, co by snad mělo striktně bránit dvěma lidem v seznámení. Proto také u nás není problém napsat si inzerát, který nebude obsahovat věk osoby, kterou dotyčný hledá.

Myslím si, že Váš dotaz by klidně mohl směřovat i na jiné servery, které jsou dokonce přímo zaměřené na seznamování, třeba server Seznamka.cz nebo Štěstí.cz a jiné seznamovací weby, kde je také stanovena věková hranice pro seznámení minimálně 15 let.

Co se týká mého osobního názoru - kdyby neexistovaly zákony ani nějaké morální vědomí nebo povědomí, tak především by mě zajímalo, zda to, co bych s dítětem v rámci vztahu s ním prožíval, je pro něj nějakým způsobem přínosné, dobré, pozitivní, a v případě sexuálních kontaktů by pro mě hlavním kritériem byla skutečnost, zda se nějaké takové aktivity dítěti líbí a zda jsou mu příjemné. Pohlavní penilně-vaginální styk by dítěti zřejmě příjemný nebyl, ale jiné už to může být třeba u hlazení nebo u orálního uspokojování (mám na mysli samozřejmě uspokojování dítěte, nikoliv od dítěte). Jenže zákony i morálka tady jsou, takže snad je skoro zbytečné o takových věcech uvažovat, když jednoduše možné nejsou.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 525
Dal: 562 poděkování
Dostal: 722 poděkování

Re: Pravidla seznamky, právo a morálka

Nový příspěvek od Daniel »

Tato internetová komunita je velmi různorodé společenství, které spojuje sexuální orientace a postoj, že sexuální aktivity s dětmi jsou zavrženíhodné, a že naši životním úkolem je být dětem prospěšný, nikoliv jim škodit. Pokud se ptáte na morální postoje, těžko dostanete jednotnou odpověď. Mám-li odpovídat sám za sebe, pak mým přesvědčením je to, že intimní soužití má ve vztahu dvou lidí místo až v okamžiku, kdy je mezi nimi uzavřena smlouva, tj. kdy oba shodně, veřejně a závazně deklarují, že od tohoto okamžiku patří "neodlučitelně" k sobě. Naše kultura tomuto úkonu říká svatba a má pro něj svá pravidla. Nicméně i kdyby právo a společenské normy byly jiné, takovouto smlouvu lze z podstaty věci uzavřít pouze mezi dvěma více méně rovnocennými partnery, kteří vědí, nebo alespoň mají tušení, do čeho jdou. Desetileté dítě takovouto smlouvu schopno uzavřít není.

Pokud se ptáte na seznamku, kdybych si měl v tuto chvíli podat seznamovací inzerát, zněl by: Čtyřicetiletý heterosexuální pedofil hlásící se ke křesťanskému evangelikálnímu vyznání víry hledá pro vážný vztah věkově přiměřenou věřící partnerku mladšího vzhledu s výškou do 150 cm. Naštěstí pro mě právě s takovou ženou žiji už více než deset let ve spokojeném manželství. Nicméně musím říct, že jeden z nejtěžších momentů našeho vztahu byl okamžik, když jsem jí ještě před svatbou řekl o své sexualitě. Nepoužil jsem přitom slovo pedofil a naštěstí pro mě moje nastávající nepochopila, co jí říkám. Když jí to po letech došlo, bylo to pro nic těžké, a dokonce se mi otevřeně přiznala, že kdyby to pochopila, asi by z toho vztahu vycouvala. Ale současně mi řekla, že mě má ráda, a že po těch letech mě zná a ví, že mi může věřit. A že je za mě vděčná. A také pochopila, proč jsem slovo pedofil nepoužil, protože já sám jsem tenkrát odmítal takto sebe pojmenovat.

Nalezení životního partnera může být těžká věc i pro lidi s většinovou sexualitou. Pro pedofila je to někdy věc téměř nemožná. Pokud se mu už podaří najít přitažlivou partnerku, se kterou si rozumí, může přijít dilema, zda se přiznat ke svojí sexualitě a riskovat konec vztahu. Výhodou navazovaní vztahů přes seznamku na tomto webu je právě to, že otázka sexuality je známá a oba tak dopředu vědí, do čeho jsou.
Naposledy upravil(a) Daniel dne pátek 12. 9. 2014, 0:01:19, celkem upraveno 1 x.
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6525
Dal: 1667 poděkování
Dostal: 3546 poděkování

Re: Pravidla seznamky, právo a morálka

Nový příspěvek od Kasz »

daniel píše:Naše kultura tomuto úkonu říká svatba a má pro něj svá pravidla. Nicméně i kdyby právo a společenské normy byly jiné, takovouto smlouvu lze z podstaty věci uzavřít pouze mezi dvěma více méně rovnocennými partnery, kteří vědí, nebo alespoň mají tušení, do čeho jdou. Desetileté dítě takovouto smlouvu schopno uzavřít není.
Jenže si představ, že by neexistovalo něco jako smlouvy, svatba a jakákoliv její pravidla... Jak by ses choval, co bys dělal? Jaká by sis vytvořil svoje vlastní morální pravidla?
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 525
Dal: 562 poděkování
Dostal: 722 poděkování

Re: Pravidla seznamky, právo a morálka

Nový příspěvek od Daniel »

Kasz píše:Jenže si představ, že by neexistovalo něco jako smlouvy, svatba a jakákoliv její pravidla... Jak by ses choval, co bys dělal? Jaká by sis vytvořil svoje vlastní morální pravidla?
Existovalo by zvykové právo, tj. systém založený na obecně uznávaných obyčejích a tradicích. A existovala by společenská hierarchie, která by předurčovala lidi stojící na jejím vrcholu k řešení případných sporů.

Tradice a obyčeje týkající se svateb byly různé. V době starozákonních praotců probíhala svatba tak, že ženich uvedl nevěstu do stanu svojí matky. A co jsem četl knížku o pralesních indiánech, tak tam se nevěsta jednoho dne prostě nastěhovala k ženichovi do jeho chýše, přičemž v rámci jejich komunity a zvykového práva to všichni vnímali jako závazný a nevratný krok. Jenže v naší kultuře to takhle nefunguje. Když strávíš noc u přítelkyně, nezazvoní na vás ráno paní z matriky s oddacím listem. V naší společnosti se závažnější věci řeší pomocí písemných smluv, takže napřed musíš na tu matriku zajít a podepsat svatební protokol.

Těžko odpovídat na otázku, jaká bych měl morální pravidla, kdybych žil v jiné společnosti a kultuře. Ale dalo by se odpovědět na otázku, co bych dělal, kdybych žil se svými morálními pravidly ve společnosti, která by měla jiné zvyklosti. No, asi takhle, kdybych byl mladší, uměl bych si představit zasnoubení (smlouva o smlouvě budoucí) s desetiletou, nebo klidně i mladší holčičkou :) kterou by za ní uzavřeli její rodiče. Ale určitě ne svatbu.
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6525
Dal: 1667 poděkování
Dostal: 3546 poděkování

Re: Pravidla seznamky, právo a morálka

Nový příspěvek od Kasz »

Autorovi vlákna a původního dotazu bych rád ještě poslal odkaz na můj komentář k filmu Trust: http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=17884

Ono, nejde ani tak o nějakou striktně stanovenou věkovou hranici, jako spíš o to, zda někdo respektuje druhou stranu se vším, co k tomu patří, i s jeho nezkušeností, i s tím, že mu třeba nebude lhát a podvádět ho. Ublížit 14tileté lze úplně stejně jako 16tileté, bez ohledu na to, že hranice pro zneužití je 15 let. Dokážu si představit vztah založený na vzájemném respektu, důvěře a přátelství s jakkoliv starým nebo mladým dítětem, kdy ten starší zkrátka počká, než by toto dítě začalo o něm přemýšlet i jinak, než jen jako o starším kamarádovi. Nemám nic proti tomu, kdyby výrazně starší muž kamarádil s mladší dívkou, jako je to třeba v tom filmu Trust. Samotný vztah by nezpůsobil nic závažného, problém byl v tom, že ten dotyčný starší skutečně zneužil situace, kdy se do něj mladá puberťačka zamilovala a záměrně ji manipuloval k tomu, k čemu sám chtěl. Kdyby byla pravda, co jí tvrdil (že je jedinečná, krásná, že ji miluje...), bylo by to v pořádku. Nejhorší, jak píši v tom svém původním komentáři, bylo však to, že jí v tomto lhal. Nešlo ani tak o to, že s ní měl pohlavní styk, ale o to, že ji podvedl, že k ní nepřistupoval jako k lidské bytosti, ale jako k jedné z mnoha snadných kořistí...

Aneb, jak prohlásili jedni katoličtí rodiče, kterým jsem se kdysi svěřil - oni by z toho, že se někdo "vyspal" s jejich 14letou dcerou, také nedělali haló, kdyby viděli, že to bylo skutečně z lásky. Matka tehdy 12tileté holčičky řekla parafrázovanými slovy "No tak co, co by se tak hrozného stalo, důležitější než zákon je to, co k sobě ti dva skutečně cítí."

I těmto rodičům by se mohla položit otázka "kam až by byli ochotní zajít..." Jenže to asi nejde nějak takto obecně říct nebo předem stanovit. Záleží na mnoha individuálních faktorech a na konkrétní situaci.

Takže asi tak ještě takové doplnění. :)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3149
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Pravidla seznamky, právo a morálka

Nový příspěvek od Jednorozec »

Ono je třeba si uvědomit, že morálka není nic pevného ani v čase ani v prostoru, natož mezi společnostmi.
Není to tak dávno, kdy se považovalo za nemorální se rozvést, Ale bylo morálně zcela v pořádku vzít si 13 letou slečnu a to třeba bez lásky (z finančních důvodů z jedné strany)...

Primární je nikomu neubližovat, snažit se jednat tak aby člověk neublížil ani nevědomky.
V naší společnosti by děvče které se zamiluje ve 13 (i takové případy jsou), a pak se provalí že tomu druhému nebylo 14 ale 30, skončilo jako oběť, bez ohledu na to, jestli jí skutečně zpočátku byloa. Proto, je třeba jednat tak aby k tomu nedošlo, protože i když já neublížím, tak vím že někdo jiný, později, nejspíš ano a já tomu přece dřív mohl zabránit...

Na druhou stranu si nedělám iluze, že všichni lidé, nebo pedofilové jsou dokonalí a budou vždy jednat jako Kája Mařík. Takže u mne pak nastupuje pravidlo č.2 "kdož bez viny, první hoď kamenem". Akorát mi přijde, že v poslední době, by na pedofily nějak hodně lidí rádo hodilo šutrem, místo aby se zamyslelo nad tím co se děje (jak moc a jestli někdo někomu ublížil)...
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Pravidla seznamky, právo a morálka

Nový příspěvek od Hebeš »

Seznámení s jakoukoliv osobou může být morálně správné i špatné. Záleží na účelu seznámení a u dětí na způsobu seznámení.

Špatné je seznámení s kýmkoliv (dítětem i dospělým), pokud je v úmyslu spáchat jakýkoliv trestný čin nebo se k jinému nevhodně chovat. Tudíž, když se s dospělý seznámí s dospělým za účelem sexu, je to v pořádku, jelikož dobrovolný sex s dospělým je v pořádku. S dítětem nikoliv. Takže seznámení s dítětem za účelem sexuálního zneužívání je špatné. Rovněž je ale špatné, i když má dospělý na dítě sexuální narážky nebo když dospělý řekne například devítileté holčičce, že je do ní zamilovaný, ač to není protizákonné. Pokud se dospělý seznámí s dítětem a chová se k němu zcela vhodně, je to v pořádku.

Kdyby byla věková hranice pro sex 14 let, jako v Rakousku, tak by takřka jistě platila tato hranice i pro registraci na zdejší seznamku. Většina seznamek kopíruje věkovou hranici pro sex. Jakékoliv věkové hranice pro registraci na internetu jsou vždy však spíše symbolické, protože neexistuje způsob, jak ohlídat, aby se neregistroval i mladší nebo aby mladší neodpověděl na inzerát.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.