Je pedofilie vadou?

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6508
Dal: 1648 poděkování
Dostal: 3535 poděkování

Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Kasz »


Toto je moje reakce, kterou jsem původně sepsal do neveřejné sekce ČEPEK, kde jsem reagoval na slova Daniela, který psal, že pedofilii spíš považuje za vadu. Uváděl ve svém textu ale i příklady gynekofilů, kteří měli problém dívat se do obličeje ženě s bujnějším poprsím nebo se soustředit při bohoslužbě na modlitbu, když vedle nich přisedla pohledná a na první pohled velmi přitažlivá žena. Zde tedy můj text, který je reakcí na dlouhý Danielův příspěvek:

Moc se mi líbí pasáž o tom, jak popisuješ, že gynekofilní muž má problém dívat se do obličeje, když mluví se ženou s bujnějším poprsím, nebo soustředit se na modlitbu... a zdůvodňuješ vlastně, proč "uzdravení z pedofilie" nechceš, protože by ses musel nově učit odolávat všemu tomuhle.

Píšeš, že se kloníš spíše k názoru, že pedofilie je vrozená vada. Nemyslím si, že je to vada, a priori tedy něco špatného nebo nežádoucího. Za nemoc nebo vadu bych se odvážil považovat až takový stav, který způsobuje člověku nějaké obtíže, nějak škodí. Pedofilie sama o sobě jako menšinové (parafilní) sexuální zaměření je jenom nástrojem. Jak tento nástroj použiješ, záleží na tobě. Jako třeba nůž. Není ani špatný, ani dobrý, je neutrální. Není vadou. Ale vadou, špatností je, když s ním někoho zavraždíš, když někoho záměrně řízneš, abys mu způsobil zranění atd. Taky si myslím, že pedofilie je esence, kterou mají v sobě do určité míry všichni lidé (viz ty nejrůznější výzkumy, které pomocí PPG zjistí nějaké, byť nepatrné reakce na děti i u gynekofilů). Jako kdyby Bůh solil... polévku, a u někoho mu "trochu ujela" ruka. Na druhou stranu příroda vždy tvoří různorodosti, asi tak, jako to popisuje Gaussova křivka normálního rozložení. Příroda, svět, i pád meteoritu a vyhynutí dinosaurů... přece není něco, co by mělo být apriori závadné, špatné, když celý vesmír stvořil Bůh. Myslím, že vše je o člověku a jak se k tomu postaví.

Něco jiného je, když skutečně má člověk nějaký stav, který jej obtěžuje. Jak je vidno, i gynekofilie může někoho značně obtěžovat a působit mu problémy v komunikaci se ženami. Je snad proto samotná gynekofilie vadou, nemocí, něčím nežádoucím? Není. Problémem je, jak je ten nástroj využíván, jak dobře jej člověk umí ovládat. Kdo neumí zacházet s nožem či jinou třeba i střelnou zbraní, může být sobě i druhým lidem nebezpečný. Gynekofil, který neumí zacházet se svou gynekofilií, může být ženám nebezpečný. Stejně tak pedofil. Ale netvrdil bych už jenom proto, že snad každý člověk má ve vztahu k sexualitě nějaký i třeba malý "problém", že samotná gynekofilie je vrozenou vadou. Z tohoto pohledu mezi pedofilií a gynekofilií nevidím rozdíl. Ten osten není pedofilie, ale žádostivost těla, která se s tou sexualitou tak nějak automaticky pojí. Asi jako s nožem se pojí ostří a možnost tímto ostří někoho zranit.

Když označíš pedofilii a priori za vadu, je pak vadou i to, co k dětem cítím. A já vím, že to, co k nim cítím, vadou není. Je to láska, byť v pozadí stojí erotická složka jako její motor. Myslím si, že je jedno, jestli auto jezdí na benzin, naftu nebo propan-butan. Důležité je, jaký je jeho řidič a jak auto ovládá. Aneb je důležité, kterým směrem tu energii, kterou motor (v našem případě pedofilie) poskytuje, využiješ.

Ještě něco - na označení "vada" mi taky vadí především fakt, že díky tomu druzí lidé označí mě celého jako člověka za vadného, úchylného, nebezpečného, který by měl být někde v detenčním ústavu, protože co kdyby... Proto si myslím, že to není vada (zní to a priori negativně). Myslím si, že je to prostě neutrální vlastnost, varianta. Tak, jako Weiss navrhuje pro sexuální deviace = parafilie neutrální termín "sexuální variace". Když se nenaučím s touto svou vlastností správně zacházet, správně ji ovládat, teprve toto nenaučení nebo špatné naučení bych nazval vadou, defektem.

Nějaký hendikep (třeba tělesný) svým způsobem taky je vadou (z pohledu koho?), ale dotyčný člověk to tak ani vnímat nemusí, prostě bere to jako fakt, že je na vozíku. Dřív se o hendikepovaných nemluvilo, byli v léčebnách, nechodili ven... a teď je to jiné. Taky se mohou lidé na některé hendikepované dívat přes prsty. Přitom hodnota člověka nespočívá v tom, jestli má nějaký hendikep, tedy vlastně nějakou vlastnost.

Proto si taky myslím, že to bude velmi subjektivní. Někomu chybí prst, protože o něj přišel při nějaké nehodě, je to vada? Když ani on sám to za vadu nepovažuje a ani mu to nezpůsobuje nějaké těžkosti? Prostě jen nemá 1 prst a považuje to za svou vlastnost. Správně by měl člověk mít 5 prstů na každé končetině. Vadí něčemu, když má člověk na některé jen 4 (ono asi záleží, o jaký prst se bude jednat, něco jiného je malíček a něco jiného je palec, který má trochu jinou funkci)? Taky by se všichni lidé neshodli. Jenže pedofilie nevzniká úrazem. Pedofilie v tom člověku zkrátka je. Vadou je pro mě neschopnost daného člověka se s tím "pozitivně" vypořádat. Vadou pro mě není nůž, ale myšlenka, která vede vraha k jeho použití. I motor auta nemůže za to, kam jeho řidič zatočí nebo je-li jeho řidič nepozorný nebo nedbalý. Stejně jako řidič auta by se měl mít na pozoru víc než člověk, který leží na posteli, měl by se mít víc než gynekofil na pozoru i pedofil, protože když nedává pozor (z nedbalosti) gynekofil a dovolí si nevhodné chování směrem k ženě, ta se ohradí. Jenže když by si nedával pozor pedofil, na druhé straně stojí dítě, které ještě nedovede úplně rozpoznat vhodnost nebo nevhodnost nějakého chování. Ale myslím si, že jako řidič auta není a priori nemocný už jenom tím, že řídí auto, není a priori nemocný ani pedofil, který "řídí" svou sexualitu pozorně a zodpovědně. Psychicky zdravý řidič se bude snažit jezdit zodpovědně, dodržovat předpisy, bude ohleduplný a bude dávat pozor na to, aby nikoho neohrozil. Psychicky nemocný řidič zase bude třeba takový, který si myslí, že dodržovat předpisy je blbost, hlavně když nikoho nezabije, nebude dodržovat předpisy, bude jezdit agresivně, riskovat. Naftový nebo benzinový motor není vadou. Vadou není pedofilie. Ale vadou může být špatný způsob zacházení s tou silou, kterou tyto "motory" poskytují. Proto vítám, že DSM V nyní neuvádí pedofilii jako poruchu, ale název diagnostické položky se přejmenoval na "pedofilní porucha". Ještě to sice pořád není úplně přesné, ale je to přesnější, něco jako "porucha v souvislosti s pedofilií", u řidiče by to mohla být "porucha v souvislosti s řízením auta".

Jasně, můžeme se donekonečna přít, proč něco je nebo není vadou. Určitě bys našel několik argumentů proti mým. Já jen sám za sebe/v sobě odmítám fakt, že vidět v dětech krásu a mít je zvláštním způsobem rád, což způsobuje moje pedofilie, je vrozená vada. Chápu ale a respektuji, když to tak někdo zase sám za sebe/v sobě z nějakého důvodu vnímá. I v tomto, stejně jako v celém životě, si každý musí najít svůj způsob, jak se s pedofilií vyrovnat. Někomu může pomoci, když si ji označí za vadu, někomu, když bude proti tomuto označení. Mě osobně rozhodně víc pomáhá to druhé.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Jeremy »

Rád vysvetluješ na metaforách, že? :D Ale v podstate súhlasím. Ak by som mal brať pedofíliu ako chorobu, znášal by som svoj údel o dosť ťažšie. Beriem to tak, že každému bolo naložené inak, ale každý si ten náklad musí na chbte zrovnať sám. Ak by som to bral spôsobom, že to proste niesť nebudem a zbavím sa toho, asi by to bol útok hlavou proti stene ;)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6508
Dal: 1648 poděkování
Dostal: 3535 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Kasz »

Jeremy píše:Rád vysvetluješ na metaforách, že? :D Ale v podstate súhlasím. Ak by som mal brať pedofíliu ako chorobu, znášal by som svoj údel o dosť ťažšie. Beriem to tak, že každému bolo naložené inak, ale každý si ten náklad musí na chbte zrovnať sám. Ak by som to bral spôsobom, že to proste niesť nebudem a zbavím sa toho, asi by to bol útok hlavou proti stene ;)
Metafory jsou tu od toho, aby příblížily nějaký problém do souvislostí, ve kterých je daný člověk se na to podívat z jiného úhlu pohledu než z toho svého. Taky jsi použil hezkou metaforu. I tak se to dá chápat - že byl naložen na nás nějaký úděl, a je na každém, jak si ten náklad na svých zádech srovná. Jiní lidé také dostali "do vínku" nějaký náklad, jen v té nůši nemají zrovna pedofilii, ale jiné věci, jiné svoje vlastnosti.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Mathias8 »

Zo všetkým skoro súhlasim ale mám pár pripomienok...
Kasz píše:Když označíš pedofilii a priori za vadu, je pak vadou i to, co k dětem cítím. A já vím, že to, co k nim cítím, vadou není. Je to láska, byť v pozadí stojí erotická složka jako její motor. Myslím si, že je jedno, jestli auto jezdí na benzin, naftu nebo propan-butan. Důležité je, jaký je jeho řidič a jak auto ovládá. Aneb je důležité, kterým směrem tu energii, kterou motor (v našem případě pedofilie) poskytuje, využiješ.
Toto si velmi pekne napísal :-) Bohužial vačšina ludí je v tom že práve tá láska ktorú k nim cítime je vada/ je vadná (pretože "normálneho" človeka deti nevrušujú, sexuálne nepritahujú musí to byť predsa vada od narodenia alebo počas života) Sám zažínam veriť tomu... bolo by dobré keby to objasnil napr pán Weiss... či je to vada
Kasz píše:Vadou je pro mě neschopnost daného člověka se s tím "pozitivně" vypořádat.
Keď má daný človek problém sa s tím pozitívne vysporiadať alebo teda je neschopný sa stím vysporiadať tak je vadný?
Nechápem prečo to pokladáš za vadu... Asi všetci sme si prešli tím že sme sa stím dlhšiu dobu nevedeli pozitívne vysporiadať, to že niektorí to nedokázali doteraz neni podla mna ich chyba ale chyba verejnosti, pretože to ona ich kŕmi a vsugeruvavá im do hlavy to, čo neni pravda. Každy sme individuálny... každý máme iný prah citlivosti...
niektorí sú priliš moc obklopený ľudmi, mediami ktorý im hovoria aký su pedofilovia až si sami nakoniec začnú nahovárať že to je pravda (pochopitelne) a nemožu/nedokážu sa zkrz to povzniesť tak majú vadu?
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 907
Dal: 145 poděkování
Dostal: 828 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Myš »

Když se s tím někdo nevypořádá, je to problém, jeho problém, ne problém společnosti. Na médiích nezáleží, pro pedofily je důležité to, aby se jejich pohled na sebe nevázal na média nebo názory ostatních. Jo, je to těžké, ale třeba od toho je tu ČEPEK, že?
Naposledy upravil(a) Myš dne pondělí 18. 8. 2014, 23:51:28, celkem upraveno 1 x.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Jeremy »

Myš píše:Když se s tím někdo nevypořádá, je to problém, jeho problém, ne problém společnosti. Na médiích nezáleží, pro pedofily je důležité to, aby se jejich pohled na sebe neváhal na média nebo názory ostatních. Jo, je to těžké, ale třeba od toho je tu ČEPEK, že?
Súhlas. Súčastná spoločnosť to človeku nijak neuľahčuje, ale kto tvrdí, že prijať svoj osud a nasmerovať ho správnym smerom má byť jednoduché. Nakoniec to vždy ostane len na konkrétnom človeku a hoci zďaleka nemáme rovnaké podmienky, zodpovednosť nemôžeme hádzať na spoločonosť, ale prijímať ju v prvom rade na seba. Bez prijatia vlastnej zodpovednosti na prvom mieste sa môžme dostať k tomu, že ublížim dieťaťu a bez výčitiek posúvam vinu ďalej. Nie je to jednoduché, ale každý má možnosť voľby.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6508
Dal: 1648 poděkování
Dostal: 3535 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Kasz »

Mathias8 píše:
Kasz píše:Vadou je pro mě neschopnost daného člověka se s tím "pozitivně" vypořádat.
Keď má daný človek problém sa s tím pozitívne vysporiadať alebo teda je neschopný sa stím vysporiadať tak je vadný? Nechápem prečo to pokladáš za vadu...
Ano, pokládám to za vadu, stejně jako pokládám za vadu/zlo jednání vraha, který někoho použitím (nebo spíš zneužitím) nějakého nástroje zabije. Stejně tak pokládám za vadné i jednání řidiče, který se nevěnoval řízení a třeba někoho zranil nebo zabil.

S tím vlivem společnosti samozřejmě máš pravdu, to i já si myslím, že společnost sama - lidé kolem - mohou způsobit zlo a být spoluzodpovědní za to, že někdo někoho zabije, zajede - např. reklamní billboard odpoutá pozornost řidiče, který srazí cyklistu - kdo za to může? U pedofila je to klasické, co pořád tvrdíme - pedofil, který neví, že je pedofil, zneužije dítě - kdo za to může? Proto tvrdím, že řízení auta ani pedofilie samotná (či existence pedofilů) není vadou, defektem, nemocí, jak se snaží mnoho lidí prohlašovat.

Za vadu/defekt/patologii/něco skutečně nežádoucího považuji, když někdo druhému (nebo i sobě) ublíží, nebo když sám vnímá, že je "vadný" nebo to může být i stav, který jemu nebo okolí objektivně způsobuje újmu. Kam tedy z mého pohledu spadá i "neschopnost člověka se s tím pozitivně vypořádat". Tak jako třeba za "vadné" považuji jednání sebevraha, který se nedokázal vypořádat s nástrahami života v lidské společnosti.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
dodo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 0
ve věku do: 90
Výkřik do tmy: Cítím se spasen :D
Příspěvky: 249
Dal: 82 poděkování
Dostal: 39 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od dodo »

Pro mě je pedofilie to nejhorší co mě mohlo kdy potkat je tou nejhorší vadou a prokletím co znám je to asi za trest, že jsem opisoval ve škole :D
Jinak Petře absolutně s tebou nesouhlasím!!!!
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6508
Dal: 1648 poděkování
Dostal: 3535 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Kasz »

dodo píše:Pro mě je pedofilie to nejhorší co mě mohlo kdy potkat je tou nejhorší vadou a prokletím co znám je to asi za trest, že jsem opisoval ve škole :D
Jinak Petře absolutně s tebou nesouhlasím!!!!
Nechceš malinko rozebrat moje argumenty a napsat, s čím a proč nesouhlasíš? Možná by to bylo pro zdejší čtenáře přínosnější, než jen jako kategorické tvrzení zakončené čtyřmi vykřičníky. :)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6508
Dal: 1648 poděkování
Dostal: 3535 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Kasz »

Vydal jsem svoje zamyšlení jako článek Je pedofilie vadou? do kategorie Názory a komentáře.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 525
Dal: 562 poděkování
Dostal: 721 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Daniel »

Ahoj Petře děkuji za příspěvek. Musím říct, že i když s tebou v některých věcech nesouhlasím, tvoje příspěvky jsou pro mě zajímavé a nutí mě k zamyšlení. Dále chci říct, že se mi původně vůbec nechtělo reagovat, protože tuto diskuzi nepokládám za úplně podstatnou a navíc protože se může snadno zvrhnout ve hru se slovíčky. Ale jelikož se mi dnes nedaří usnout, tak jsem si řekl, že zareaguji už jen kvůli sobě, abych si utřídil myšlenky.

Začnu tím, že jsem před několika lety na doporučení sexuologa absolvoval falometrické vyšetření. Závěr zněl: jednoznačná heterosexuální orientace a jednoznačná preference ve věkové kategorii do 10 let. Takže jsem se vlastně nic nového nedozvěděl. Zaujala mě jen reakce na fotky souložících dvojic: prakticky nulové. Takže konečně vím, proč mě nikdy nelákalo porno :D

Nicméně nejzajímavější z celého vyšetření byl okamžik, kdy se přede mnou na plátně objevil snímek hořícího domu. Reakce samozřejmě žádná. Nicméně v tu chvíli mi došlo, co to parafilie vlastně jsou. Cílem té slideshow totiž bylo vyvolat sexuální vzrušení. Vědělo se, že k tomu dojde, jenom se čekalo na to, u kterých obrázků to bude nejsilnější.

Normální (omlouvám se za to slovo) muž zažije sexuální vzrušení, když vidí nahou ženu, ideálně ve věku 20 až 25 let. Tato skutečnost má své biologické opodstatnění, ženy jsou v tomto věku na vrcholu plodnosti a muži jsou od Boha (pokud nejste věřící tak od přírody) naprogramováni k tomu, aby takové ženy vyhledávali. Zkrátka i gynekofilové mají svůj preferenční věk ;) Sex samozřejmě má i jinou funkci než reprodukční, ale to bych teď na chvíli nechal stranou.

Najednou mi došlo, že existují muži, kterým se neztopoří penis při pohledu na nahou ženu, ale při pohledu na hořící dům. Nebo při pohledu na krvácejícího člověka. A nebo taky při pohledu na mrtvolu. Tak to už smysl nedává vůbec.

A příliš velký smysl nedává ani ztopořený penis při pohledu na nahou šestiletou holčičku. Nutno říct, že díky této skutečnosti jsme z pohledu okolního světa vnímáni jako ti největší zvrhlíci, které by měli preventivně vykastrovat, zavřít na doživotí do ústavu a pro jistotu ještě zastřelit :( Nicméně z mého pohledu to vypadá úplně opačně. Narodit se jako heterosexální pedofil mi ve srovnání s ostatními parafiliemi připadá jako výhra v letorii. A připadá mi to jako výhra v loterii i ve srovnání s homosexualitou. Pořád je to totiž heterosexuální orientace, a pokud není výhradní, pořád je tu šance (i když menší než u gynekofilů) na nalezení přitažlivé partnerky a uspokojivého rodinného života. A na rozdíl od ostatních parafilií přináší pedofilie jednu velmi pozitivní věc. A totiž lásku k dětem.

Pokusím se vypůjčit si tvůj příklad se solením polévky. Příroda prostě rozdávala lidem do vínku lásku k dětem, a u někoho jí trochu ujela ruka. A to natolik, že ta láska přerostla běžný rámec vztahu dospělého a dítěte a získala erotický rozměr. Tohle je pedofilova největší životní slabost. A také největší životní výzva. A pokud najde odvahu se té výzvě postavit a čelit ji, pak se z největší životní slabosti může stát největší životní síla. Síla, kterou může použít právě ve prospěch dětí.

Pedofilii stále považuji za vadu. Stejně jako ostatní parafilie (a stejně jako homosexualitu). A nepovažuji ji za dar od Boha. Za dar od Boha považuji právě tu lásku k dětem. Nicméně je to vada, která může být k užitku. Sám jsem si v životě prošel stádiem, kdy jsem:
1) zasílal Bohu reklamace a dožadoval se opravy
2) vzdal se naděje na reklamační řízení a rozhodl se smířit se se stavem věcí
3) zjistil, že mi stav věci vlastně vyhovuje a že bych už nic opravovat nechtěl
4) začal postupně zjišťovat, že ta vada má tak unikátní vedlejší efekty, že opravovat to by vlastně možná byla škoda

Pokládám za málo pravděpodobné, i když ne zcela vyloučené, že bych se v budoucnu propracoval do pátého stádia, kdy bych přestal pedofilii považovat za vadu a začal ji považovat za vlastnosti. Ale kdo ví, jestli tohle už není opravdu jednom hra se slovíčky a přetahování se o to, kdo má pravdu. Věty typu "Hele máš v tom programu chybu!" "To není chyba, ale vlastnost, přečti si už konečně tu dokumentaci!!" je totiž jeden z nejčastějších dialogů, které vedu v práci s kolegy z jiných oddělení :D :D

Jak už jsem psal, pokud by mi někdo dal možnost narodit se znovu a něco přitom na sobě změnit, přál bych si narodit se jako gynekofil. Přál bych si to prostě proto, že vyrovnávat se s touto sexualitou by bylo jednodušší a méně bolestivé. Nicméně když už jsem se jako pedofil narodil, když už jsem si prošel cestu, kterou jsem šel (a minulost bohužel nezměním), když už jsem díky tomu poznal věci, které jsem poznal, a když už jsem došel na místo, na kterém stojím, tak bych už nic měnit nechtěl. I kdyby teď čistě teoreticky přišel Bůh, že si konečně přečetl ten reklamační formulář :D :D :D :D a jestli se do toho může pustit, tak bych odmítl. A místo toho bych ho požádal o úplně jiné věci.

A právě postoj "Jsem rád, že jsem takový, jaký jsem, a chci tak dožít zbytek svého života", tak to je to, co je opravdu podstatné. Protože až tento postoj má dopad na náš skutečný život. A děkuji ti Petře, že respektuješ, že jsem k tomuto postoji došel trochu jinou cestou.

P.S: Pokud by se chtěl dodo zeptat, za co ode mne Kasz dostal poděkování, nebylo to míněno jako"děkuji za příspěvek, se vším souhlasím", ale "děkuji za čas strávený psaním příspěvku, bylo to zajímavé, měl jsem nad čím přemýšlet" ;)
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6508
Dal: 1648 poděkování
Dostal: 3535 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Kasz »

daniel píše:A příliš velký smysl nedává ani ztopořený penis při pohledu na nahou šestiletou holčičku.
Jenže erotická preference, směřující k lidské bytosti, není jen o tom "ztopořeném" penisu. Přesně jak píšeš:
daniel píše:A na rozdíl od ostatních parafilií přináší pedofilie jednu velmi pozitivní věc. A totiž lásku k dětem.
Stejně jako nůž není jen o možnosti s ním vraždit. :)

Po přečtení tvého příspěvku stejně vlastně nechápu, proč samotnou pedofilii považuješ za vadu. Nechceš si přeci jenom ještě podrobněji prostudovat tu "dokumentaci k programu"? :) Což vlastně není nic jiného, než co tady děláme. Nikdo neví, jak pedofilie vzniká, proč vzniká, bádáme nad tím "programem", který v sobě máme, a přemýšlíme, jestli je to bug a nebo vlastnost.

A k tomu, že pedofilii nepovažuješ za dar od Boha... tak já to mám zas naopak. A není to jen názor můj, ale například i jednoho katolického kněze, mně velmi blízkého. Jsem přesvědčený, že kdyby Bůh nechtěl, tak takový nejsem. A to, že chtěl, aby se mi líbily holčičky, pro mě znamená, že mám od něj v tomto smyslu nějaký "zvláštní", "speciální" úkol. Třeba to může být úkol pomáhat stejně zaměřeným lidem zde na webu. Ale třeba i úkol být dobrým učitelem a všímat si dětí ve škole, jestli je něco netrápí, nebo také prostě a jenom zpestřit jim den či vytvářet s nimi pozitivní vztahy.

No jak už jsem napsal, nakonec si musí každý najít svůj postoj k pedofilii sám za sebe. Jen si nemyslím, že je bezpodmínečně nutné označovat pedofilii za vadu a priori. Proto ten můj dlouhatánský příspěvek. :)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 525
Dal: 562 poděkování
Dostal: 721 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Daniel »

Ahoj Petře, přemýšlel jsem nad tvým příspěvkem a zkusím opět zareagovat. Moje vnímání věcí je trochu posunuté. Pokusím se ti to objasnit.

Pedofilie mi přinesla do života hodně těžkostí a bolesti. Nemyslím si, že by Bůh chtěl, abychom zažívali bolest a utrpení. Ne všechny věci, které se ději v našich životech, se dějí z Boží vůle. Nicméně Bůh v našich životech těžkosti a zkoušky dopouští. Aktivně jim nezabraňuje, i když by mohl. Ani Bible nám neslibuje, že zkoušky a těžkosti nepřijdou. Bible slibuje pouze to, že nebudeme podrobeni zkoušce, která by byla nad naše síly.

Nemyslím si, že by Bůh chtěl, abych byl pedofil. Ale mohl zabránit tomu, aby se to stalo. Neudělal to. A i později mohl vyslyšet moje modlitby a pedofilie mne zcela zbavit. Ani to neudělal. Místo toho mě nechal tápat, nechal mě trápit se, nechal mě dělat chyby, ale když jsem se k němu obrátil o pomoc, stál při mne a dal mi sílu těmi zkouškami projít. Díky mu za to.

Dál to vidím stejně jako ty. V tuto chvíli svého života jsem přesvědčen, že Bůh má s moji sexualitou svoje záměry. Ne proto, že by to byl od začátku jeho plán. Ale proto, že takové jsou životní okolnosti. A protože Bůh je schopen i ty nepříznivé životní okolnosti nasměrovat k dobrým věcem. Už samotný zápas, který jsem podstoupil, mě hodně k Bohu přiblížil a hodně jsem se díky tomu naučil.

Pokusím se jako ilustraci použít příběh Josefa, syna Jákobova. Určitě ten příběh znáš. Josef zažil za svůj život hodně příkoří a křivd. Vlastní bratři ho chtěli zabít a nakonec ho "jen" prodali do otroctví do Egypta. Bůh byl s Josefem, ale když už to vypadalo, že se Josefovi začíná dařit, byl falešně obviněn ze sexuálního obtěžování. Svá nejlepší léta Josef strávil ve vězení. Ale události vedly k tomu, že jednoho dne stanul před faraónem, vyložil mu jeho sny a předpověděl sedm let hojné úrody a sedm let hladu. A z otroka a vězně se Josef rázem ocitl v roli egyptského předsedy vlády. Svůj úkol splnil dobře, podařilo se mu využít hojných let a shromáždit dostatek zásob. Bůh si nakonec použil Josefa a jeho životní situaci k tomu, aby přinesl záchranu celému Egyptu, okolním národům, i jeho vlastní rodině.

Opět si nemyslím, že Bůh chtěl, aby se události seběhly takto. A pokud by se nic z toho nestalo, Bůh mohl zařídit záchranu Jákobovi rodiny jinak. Ale když už se věci takto udály, a když si Josef vytrpěl všechny křivdy, Bůh se do toho v pravý čas vložil a nasměroval události ke zdárnému konci. A když se Josef se mnoha letech setkává s bratry, neděkuje jim za to, co mu provedli. Namísto toho jim říká, aby se tím už už netrápili. A aby šli a přivedli do Egypta svoje rodiny. Aby se o ně mohl postarat a aby přežili.

Tolik ilustrace.

Mám jeden důvod, proč pedofilii považuji za vadu, a totiž to, že v ideálním světě, který by byl podle mých představ, by nic takového nebylo. Byl by to svět, kde by nebyly války, nebyly nemoci, nebyli by zdravotně postižení, nebyl by hlad. A přírodě by v něm při rozdávání lásky dětem u nikoho neujela ruka. Ano, byli by v něm lidé, kteří by měli k dětem blíže než ostatní. Ale nebyl by nikdo, kdo by děti neměl rád, nebo u koho by naopak láska k dětem přerostla v sexuální rozměr.

Petře, chci se tě na něco zeptat. Třeba mi to pomůže vcítit se do tvých postojů. Představ si svůj ideální svět (jsem si vědom, že ideální svět je jen iluze). Otázka zní: Byli by ve tvém ideálním světě pedofilové?
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6508
Dal: 1648 poděkování
Dostal: 3535 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Kasz »

daniel píše:Petře, chci se tě na něco zeptat. Třeba mi to pomůže vcítit se do tvých postojů. Představ si svůj ideální svět (jsem si vědom, že ideální svět je jen iluze). Otázka zní: Byli by ve tvém ideálním světě pedofilové?
V mém ideálním světě by určitě mohli existovat i pedofilové, ale hlavně takový ideální svět by byl prostý jakýchkoliv kriminálních činů, jakýchkoliv zlých pohnutek od lidí kolem. V takovém ideálním světě bych mohl říct, že se mi líbí malé dívky, a lidé kolem by mě za to neodsuzovali, a věděli by, že nedokážu ublížit (on by v tom ideálním světě nikdo nikomu neubližoval). Nevadilo by jim, kdybych si hrál s dětmi, kdybych se zamiloval do holčičky, brali by to jako fakt, že si na ni zkrátka počkám, až dospěje. Ideální svět vidím jako svět ideální tolerance, kde všichni s druhými lidmi žijí v lásce, kde není potřeba klíčů k zamykání budov, aby ti někdo něco neukradl nebo nepoškodil, kde není potřeba tajit se s tím, kdo se ti líbí.
daniel píše:Pedofilie mi přinesla do života hodně těžkostí a bolesti. Nemyslím si, že by Bůh chtěl, abychom zažívali bolest a utrpení. Ne všechny věci, které se ději v našich životech, se dějí z Boží vůle.
Nevím, ale především už fakt, že ti Bůh dal život, předpokládá jistou dávku utrpení, protože tento život skutečně je utrpením, oproti tomu, co nás čeká "u Boha". Je to jako kdybys řekl, že ten, kdo tě postaví doprostřed rušné silnice, nechce, abys zažíval bolest a utrpení, jenže je tu předpoklad, že uprostřed rušné silnice ti nebude dobře. Ten, kdo ti dává dar života, může a myslím si, že je-li při smyslech, tak i zcela jasně předpokládá, že v tomto životě zažiješ utrpení a těžkosti. To by ale bylo v rozporu s tím, co říkáš: Bůh přece dává život - proč by lidem dával život, kdyby nechtěl, aby trpěli? Nebylo by tedy lepší, kdyby Bůh lidem nedal pozemský život, ale rovnou ten "nebeský"? Není v tom tedy od Boha ještě nějaký jiný záměr? Respekt k svobodné vůli člověka?

Nebo si představme rodiče, kteří také nechtějí pro svoje děti utrpení. Ale přesto pro dobro svého dítěte mu nějaké utrpení občas "dopřejí", jak říkáš - záměrně dopustí, aby se dítě popálilo o svíčku, aby si to vyzkoušelo, že když půjde na ledě neopatrně, tak spadne. Kdyby rodiče pro svoje dítě skutečně nechtěli žádné utrpení, tak pak je lepší, aby se žádné dítě nenarodilo, protože logicky - v tomto světě, pokud se dítě narodí, bude zažívat utrpení. I ten rodič to dopředu předpokládá, a dokonce jako rodič vím, že některým utrpením je dobré, aby si dítě prošlo, třeba aby zjistilo hodnotu peněz (že nemůže mít hned vše, na co si pomyslí), aby vědělo, že bez námahy nejsou koláče... atd. atd.

A nebo ještě jinak: Nebo snad Bůh nechtěl, aby jeho syn zemřel na kříži a vykoupil tak lidstvo z jeho hříchů?

Myslím si, že Bůh ví, že darem života nastává automaticky i pozemské utrpení. Dokonce si myslím, že to tak chce (kdyby nechtěl, proč by to dopouštěl?). Chce to možná z toho důvodu, že nám dal svobodnou vůli a chce, abychom se pro něj (pro dobro) svobodně rozhodli. Pedofilie mi přinesla také mnoho utrpení, ale ne přímo ona sama o sobě. Nejvíc utrpení mi přinesly a přinášejí reakce lidí, kteří nedovedou pochopit/rozlišit erotickou preferenci od činů. Kteří nedovedou pochopit, že skutečně k dětem cítím lásku.

Víš, také si nemyslím, že erotická preference je něco, co lze změnit (třeba modlitbou). Bůh to nedělá, stejně jako neruší gravitační sílu, i kdyby se všichni křesťané začali modlit. Nebo oběh Země kolem Slunce, nebo pád meteoritu. To jsou prostě dané věci. Fyzikální zákony = Boží zákony. Nemyslím si, že by Bůh z ničeho nic změnil erotickou preferenci, stejně jako si nemyslím, že by Bůh z ničeho nic (nebo na základě modliteb miliardy lidí) změnil obíhání Země kolem Slunce. Jsou to danosti, které prostě jsou takové, jaké jsou, a na ně Bůh nesahá. Neříkám, že nemůže. Možná může, ale prostě ze své podstaty (z principu) to neudělá. Tak jako ze své podstaty z tebe do rána neudělá ženu, i kdyby třeba mohl, pokud je skutečně všemohoucí. Ze své podstaty třeba nemůže přímo ovlivnit jednání lidí - svobodnou vůli. To by pak bylo velmi jednoduché - byli bychom otroky dobra a "páchali" bychom jedině dobro. Jsou prostě věci, které Bůh nemění, i přesto, že by jakožto všemohoucí mohl. A myslím, že do této kategorie věcí patří i erotická preference. Zkrátka myslím si, že to je základní nastavení hardware. Softwarově můžeš ledacos ovlivnit, ale hardware zůstane. Kdyby tomu tak nebylo, bylo by už dávno mnohem více skutečně "vyléčených" homosexuálů i pedofilů. Jsem přesvědčený, že je to na celý život, stejně jako to obíhání Země kolem Slunce.

Tak to jsou zase moje úvahy, pro rozšíření i mých vlastních obzorů. :)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 525
Dal: 562 poděkování
Dostal: 721 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Daniel »

Kasz píše:V mém ideálním světě by určitě mohli existovat i pedofilové, ale hlavně takový ideální svět by byl prostý jakýchkoliv kriminálních činů, jakýchkoliv zlých pohnutek od lidí kolem. V takovém ideálním světě bych mohl říct, že se mi líbí malé dívky, a lidé kolem by mě za to neodsuzovali, a věděli by, že nedokážu ublížit (on by v tom ideálním světě nikdo nikomu neubližoval). Nevadilo by jim, kdybych si hrál s dětmi, kdybych se zamiloval do holčičky, brali by to jako fakt, že si na ni zkrátka počkám, až dospěje. Ideální svět vidím jako svět ideální tolerance, kde všichni s druhými lidmi žijí v lásce, kde není potřeba klíčů k zamykání budov, aby ti někdo něco neukradl nebo nepoškodil, kde není potřeba tajit se s tím, kdo se ti líbí.
Tak tohle jsi napsal hezky. Když tak nad tím přemýšlím, tak tvůj ideální svět je mnohem reálnější, než ten můj. Sice nemyslím, že se lidstvo jednou objede bez klíčů a zámků, ale smířlivějšího postoje k pedofilii bychom se dočkat mohli. Mě osobně by stačilo, kdybych o sobě mohl veřejně říct, že jsem pedofil, aniž bych se bál, že se od naší rodiny všichni budou držet dál a že dcera přijde o kamarádky.

Děkuji za zajímavou diskuzi. Myslím, že je teď asi nejvhodnější okamžik ukončit debatu nad dilematem bug/feature a pokračovat ve studiu dokumentace ;)
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
dodo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 0
ve věku do: 90
Výkřik do tmy: Cítím se spasen :D
Příspěvky: 249
Dal: 82 poděkování
Dostal: 39 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od dodo »

Kasz píše:
dodo píše:Pro mě je pedofilie to nejhorší co mě mohlo kdy potkat je tou nejhorší vadou a prokletím co znám je to asi za trest, že jsem opisoval ve škole :D
Jinak Petře absolutně s tebou nesouhlasím!!!!
Nechceš malinko rozebrat moje argumenty a napsat, s čím a proč nesouhlasíš? Možná by to bylo pro zdejší čtenáře přínosnější, než jen jako kategorické tvrzení zakončené čtyřmi vykřičníky. :)
Ano asi máš pravdu, jen měj se mnou trpělivost řeším toho moc a chodím do Práce ale příští týden ti odpovím. V neděli mě čeká přiznání v nové církvi, že jsem odsouzený pedofil. No fakt toho je nějak teď moc.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6508
Dal: 1648 poděkování
Dostal: 3535 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Kasz »

dodo píše:V neděli mě čeká přiznání v nové církvi, že jsem odsouzený pedofil.
Skutečně je to nutné?
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
dodo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 0
ve věku do: 90
Výkřik do tmy: Cítím se spasen :D
Příspěvky: 249
Dal: 82 poděkování
Dostal: 39 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od dodo »

No vlastně bude lepší když jím to řeknu já než by to za mě udělal někdo jiný z bývalé církve. Však víš co se mě stalo…
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Jeremy »

Ja sa len trošku vrátim k predchádzajúcej debate (dodo prepáč a držím palce ;) ). Pre mňa ideálny svet nemôžete spájať s ľudským rozmerom. Nič také nejestvuje a bola by škoda, ak by existovalo (ešte raz opakujem, že v ľudskom rozmere). Sme tu, aby sme sa učili, chápali a napredovali a k tomu nám žiadny ideálny svet nepomôže, obzvlášť ak si uvedomíme, že žiť v ideálnom svete môžu jedine ideálne bytosti. Ideálny svet plynie mimo nás, ale sme k nemu prizvaní a očakávaní. V ňom už nemusíte riešiť žiadnu sexualitu, jedine lásku. Lásku v pravom význame a pravom zmysle, nepodmienenú a čistú. A ani tú lásku vlastne riešiť nemusíte, pretože nám bude prirodzená a tak ju budeme iba žiť. Nie je to parádna predstava? ;)

Tuším už nám bolo Niekým ukázané, že za lásku (nie k žene, nie k deťom, ale lásku oprostenú od fyzickej príťažlivosti) stojí vytrpieť všetko, čo na tomto svete vytrpieť môžete a stratiť všetko, čo na tomto svete poznáte. Ak sa takejto láske naučíme a prijmeme ju, tak môžme riešiť ideálny svet. A opäť sa opravujem, pretože ho nemusíme riešiť, ale žiť ;)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6508
Dal: 1648 poděkování
Dostal: 3535 poděkování

Re: Je pedofilie vadou?

Nový příspěvek od Kasz »

Dodo, jenže když jim to řekneš, tak riskuješ, že se tě opět budou snažit od ostatních izolovat. A pokud se donesou nějaké "pomluvy", tak co? A třeba se nedonesou... A pokud by se donesly, tak ještě můžou narazit na člověka, který na takové pokoutní zprávy nedá... a třeba si tě sám zavolá a zeptá se. Nekomplikuj si život víc, než se ti jej snaží komplikovat jiní.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙