Kontexty: Registr deviantů aneb Kdo opravdu ubližuje dětem? (2010, TV pořad)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2003 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6106
Dal: 1316 poděkování
Dostal: 3082 poděkování

Kontexty: Registr deviantů aneb Kdo opravdu ubližuje dětem? (2010, TV pořad)

Nový příspěvek od Kasz »


Délka: 50 minut, prémiéra 16. 11. 2010 22:15
Scénář: Lucie Vopálenská
Hosté: Jiří Jehlička, advokát Tomáš Sokol, sexuolog Slavoj Brichcín, Ivana Nejedlá (matka zmizelého chlapce), předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková, kněz Radomír Kuchař.

V pořadu se debatuje o zavedení veřejného registru "pedofilů", který plánoval v listopadu 2010 spustit na svou pěst Jiří Jehlička.
Diplomová práce Mgr. Karla Žáka píše:Slavoj Brichcín v 16. minutě již zmíněného pořadu Kontexty (2010) na dotaz Lucie Vopálenské, kdo nejčastěji sexuálně ubližuje dětem, uvedl: „Rozhodně to nejsou pedofilové. Už to, že by se ten registr jmenoval registr pedofilů, je obrovská křivda lidem, kteří trpí vrozenou odchylkou svých sexuálních motivací… Především je třeba říct, že pedofilie nerovná se sklon k pohlavnímu zneužívání.“ Evidentně byl týmem pana Jehličky název registru zvolen nevhodně, neboť vyvolával dojem, že všichni pachatelé násilné nebo sexuální trestné činnosti na dětech, jsou pedofilové, a naopak, že všichni pedofilové jsou pachateli násilných nebo sexuálních trestných činů na dětech. Jehlička nakonec pod tíhou věcných argumentů od spuštění registru upustil.
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1176 poděkování

Re: Kontexty: Registr deviantů aneb Kdo opravdu ubližuje dětem? (2010, TV pořad)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Jo, v roce 2010 si jeden soukromník chtěl udělat registr pedofilů a několik týdnů se o tom celkem dost mluvilo v médiích. Pořad Kontexty je součástí této mediální debaty. O navrhovaném registru jsme tehdy mluvili na CZGL fóru v třístránkovém tématu, zmínka o pořadu Kontexty je na druhé straně:

http://czgl.xf.cz/czgl.8.forumer.com/viewtopic070c.html?t=934&start=0
http://czgl.xf.cz/czgl.8.forumer.com/viewtopicbbbf.html?t=934&start=15
http://czgl.xf.cz/czgl.8.forumer.com/viewtopicf876.html?t=934&start=30