Kolik pedofilů je v mužské populaci? (ČRo Plus, 3.8.2014)

AUDIOPOŘADY slouží ke sdílení odkazů na rozhlasové pořady, podcasty a jiné zvukové pořady, které jsou pro komunitu ČEPEK relevantní.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na rozhlasové pořady, a to včetně těch, v nichž vystupují osoby mladší 18 let.
  2. Jestliže je v popisu rozhlasového pořadu uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (tedy narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné její jméno zkrátit na křestní jméno a první písmeno příjmení.
  3. Do sekce by se neměly vkládat odkazy na jiná audiovizuální díla než rozhlasové pořady. Je-li vložení odkazu na jiné audiovizuální dílo relevantní v rámci diskuze, může zobrazovat pouze osoby v současnosti starší 18 let (tedy narozené do roku 2003 včetně).
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1621 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Kolik pedofilů je v mužské populaci? (ČRo Plus, 3.8.2014)

Nový příspěvek od Kasz »

Kolik pedofilů je v mužské populaci? (ČRo Plus, pořad Svět ve 20 minutách, 3.8.2014 19:40)

Výběr hlášek:

Pod fotkou: Rozsáhlý statistický výzkum pedofilních duchovních v letech 1950 až 2002 dospěl k závěru, že se mohly provinit 4,2 procenta kněžstva. Jejich zločiny se týkaly jak předpubertálních dětí, tak adolescentů

Každý tento sklon tají. Přiznat jej je ochotno tak málo lidí, že se k adekvátním číslům nelze dostat,“ říká psycholog James Cantor z Torontské univerzity.

„Například jsme se neptali na intenzitu oněch myšlenek a představ, či na jejich frekvenci. Někdo mohl odpovědět kladně, protože jej podobná sexuální představa napadla jednou jedinkrát. My však za pedofila považujeme toho člověka, jemuž se nebezpečné myšlenky vracejí pravidelně a naléhavě,“ říká badatel Seto.

Jedním z problémů je fakt, že termín pedofil může pro různé lidi znamenat různé věci. „Podle Cantora není neobvyklé, když dospělí muži pociťují sympatie a náchylnost k mladíkům od 16 do 19 let. S klesajícím věkem je však lidí s touto úchylkou méně a méně.

„Pokud pedofila definujeme jako osobu, kterou přitahují děti pod čtrnáct let, pak jsou jich necelá dvě procenta. Ale pokud zúžíme definici na zájem o děti v předpubertálním věku, pak jsme pod jedním procentem,“ tvrdí Cantor.

Ať už je statistika jakákoli, pravdou je, že ve velkých skupinách, tedy například mezi politiky, v šoubyznysu nebo mezi katolickými kněžími, pedofilové prostě být musejí. A nejde nutně jen o muže – tato deviace se týká i žen, i když v daleko menším měřítku.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙