Malá sestra / Kleine Schwester (Martina Borger, Maria Elisabeth Straub)

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
fenix

Malá sestra / Kleine Schwester (Martina Borger, Maria Elisabeth Straub)

Nový příspěvek od fenix »

Malá sestra / Kleine Schwester

Sugestivní psychologický román německých autorek věnovaný aktuálnímu tématu týrání dětí, zachycuje neotřelým způsobem vznik a vývoj tohoto syndromu v příběhu postupného rozkladu obyčejné a zpočátku dobře fungující středostavovské rodiny.
Vypravěčkou šokujícího příběhu je dvanáctiletá Lilly, školačka, opírající se o jistotu domova a rodičovské lásky. Život rodiny se drasticky změní, když matka zatouží po druhém dítěti a vezme si do pěstounské péče pětileté děvčátko. Rodina se poctivě snaží, aby se malá Lota cítila co nejlépe, a optimisticky se dívají na její současné nedostatky s tím, že láskyplné prostředí všechno spraví. Tragický zlom nastane, když matka pochopí, že dítě není jen zanedbané, ale retardované, a není naděje, že by se bez odborné pomoci něco změnilo. Postupně jí docházejí síly, mění se i finanční situace rodiny a žena, která si dítěte úplně přestala všímat, hledá útěchu v alkoholu. Vlastní dcera vidí události optikou svého věku, cítí změnu ve vztazích mezi milovanými rodiči a obává se budoucnosti, zároveň však svým přímočarým způsobem chápe, že se s dítětem děje něco velice zlého. Po marných pokusech upozornit rodiče na zoufalý stav děvčátka, si jako jediná uvědomí, že musí jednat a upozorní úřady s děsivým vědomím, že následky svého činu ponese na vlastní kůži.


- http://www.databazeknih.cz/knihy/mala-sestra-77696