Bezejmenná / Ten thousand sorrows (Elizabeth Kim)

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
fenix

Bezejmenná / Ten thousand sorrows (Elizabeth Kim)

Nový příspěvek od fenix »

Bezejmenná / Ten thousand sorrows

Skutečný příběh korejské míšenky, které její "nečistokrevnost" přinesla vyvržení v xenofobní společnosti korejské i americké.
Dívenka, která se stala svědkem toho, jak její korejský dědeček a strýc oběsili její matku, protože poskvrnila čest jejich rodiny tím, že přivedla na svět ji, míšence, se dostane do amerického sirotčince, kde ve strašlivých podmínkách prožije několik měsíců, než je adoptována americkým manželským párem. Noví rodiče jsou podivínští křesťanští fanatici, kteří za celé její dětství neprojeví náznak soucitu či lásky, a křesťanství jí představují jako nenávistný koloběh provinění, trestu a povinností. Protože vše, co na ní bylo "neamerické", vzbuzovalo u rodičů i ve společnosti amerického maloměsta nepřátelsjví stejně, jako ve společnosti korejské, snaží se dívka přizpůsobit. Posléze je rodiči vdána za paranoidního sadistu, což její situaci také nevyřeší, teprve mateřství jí dodá sílu k osamostatnění, k boji s předsudky na všech stranách a k pochopení a překonání vlastního utrpení.


- http://www.databazeknih.cz/knihy/bezejmenna-11824