Konec TrueCryptu

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Konec TrueCryptu

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

TrueCrypt určitě používalo hodně z nás, i u zcela legálních souborů snižoval riziko problémů. Bohužel je s ním asi konec. A u žádného jiného šifrovacího programu si nemůžeme být jisti, že v něm taky nejsou zadní vrátka.

Záhada: Naše šifra není bezpečná, utečte! varuje teď oblíbený TrueCrypt

Na oficiální stránce programu TrueCrypt se objevilo varování o tom, že aplikace není bezpečná. "Měli byste si ji stáhnout jen za účelem přechodu na BitLocker," vyzývá graficky neupravený web. Přestože varování vypadá podezřele a nekonzistentně s dlouhým vývojem programu, někteří odborníci si myslí, že je reálné.

...

Pokud se autoři dostali do kontaktu s například americkou tajnou službou (např. NSA, CIA nebo FBI), mohla po nich tato organizace chtít takovou úpravu, která by software učinila nebezpečným. Je dále možné - a zde jde o čistou spekulaci - že autoři nemohli o takové změně dát vědět oficiální cestou. Jediné, co mohli udělat, je dát do vlastního software upozornění, že je zcela nedůvěryhodný, aby tak zamezili jeho zneužití.

Tato taktika je známá, psal o ní např. Cory Doctrow a přistoupil k ní i provozovatel Lavabit. Vysvětlovalo by to, proč jsou smazány staré verze (ani za ně by programátoři nemohli ručit).
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Ostrava/Praha
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 29
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 658
Dal: 296 poděkování
Dostal: 517 poděkování

Re: Konec TrueCryptu

Nový příspěvek od Teenbl »

Řekl bych, že se aspoň na nějaký čas pro většinu nic nemění. Verze 7.1a funguje naprosto bez problémů a není potřeba nikam přecházet. Navíc se pořád neví, co se stalo, je to tak trochu záhada, ale vše ukazuje bud na tlak NSA nebo nějaký legislativní nátlak z strany USA. Každopádně se jistě najdou lidé, kteří budou s vývojem pokračovat nebo udělají jeho alternativu (fork)
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Konec TrueCryptu

Nový příspěvek od Jednorozec »

Co jsem četl na toto téma články tak to, z největší pravděpodobností, vypadá na donucení autorů ze strany některé vládní organizace. Oni totiž byli celou dobu anonymní, s tím že se tím chtěli právě proti něčemu takovému chránit. Možná po nich chtěli zadní vrátka...
Co se týká bezpečnosti tak probíhá/hal komunitně zaplacený audit zdrojového kódu a co vím nic skutečně kritického zatím neobjevil.
I to co se objevilo na stránkách truecryptu jako doporučení je výsměch logice. Proč by měli vývojáři nějak brát v ohled konec podpory windows xp, když truecrypt na ně nebyl nijak vázaný..
No a doporučit jako náhradu bitlocker od MS, to mluví za vše.
Stávající doporučení jsou používat předposlední verzi (ta poslední je podezřelá a ořezaná). A už se i objevily snahy pokračovat ve vývoji jinde.