Zeus a Ganymédes

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Hranicar
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 14
Příspěvky: 214
Dal: 19 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Zeus a Ganymédes

Nový příspěvek od Hranicar »

Znáte řeckou pověst o Ganymédovi? Ganymédes byl krásný mladík, syn trójského krále. Byl natolik krásný, že se zalíbil samotnému Diovi. Zeus si ho zamiloval, nebo se možná spíše DO něj zamiloval. Tak poslal velkého orla, aby Ganyméda unesl a dopravil na Olymp. Podle jiné verze tak učinil sám, vzal na sebe podobu orla. Na Olympu dohodil Ganymédovi funkci číšníka, aby ho měl neustále nablízku a rovněž ho učinil nesmrtelným. Héra byla kvůli tomu pěkně naštvaná a projevilo se to v její celkové antipatii k Trójanům :D
Zajímavé je, že i takový notorický děvkař (navíc ženatý), jakým Zeus byl (doufám, že mi odpustí), našel zalíbení v mladém chlapci. A neméně zajímavé je, že žádnou ze svých milenek neučinil nesmrtelnou. Takže měl Ganyméda asi fakt rád.
Je to dokladem poměrů ve starém Řecku, kde nebyly takové vztahy neobvyklé.
Otázkou je, kolik mohlo být Ganymédovi let. Předpokládal bych 12-15, protože to byl v rámci řecké pederastie preferovaný věk. Když se podíváte na výtvarná zobrazení, tak každý autor měl o věku trochu jinou představu (např. i batole - to je asi mimo mísu), ale většinou to sedí.
Takže je tento krásný příběh dokladem, že homoerotika/efebofilie/pedofilie tu vždycky byla a dokonce byla zastoupena i na nejvyšších místech - na božské úrovni. Zdejší křesťané snad prominou :)