Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté děti

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté děti

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od fenix »

Zajímavý článek, budu reagovat na pár věcí co mě zaujali čistě z úchyl hlediska.
idnes.cz píše:Ve věku do deseti let do jeho ordinace chodí častěji chlapci, kteří se narodili v ženském těle. "Ti to mají o něco snazší, protože holčička v chlapeckém oblečení je pro okolí přijatelnější než chlapec v dívčím," vysvětluje Petr Weiss.
To má pravdu, ale mě by vůbec nevadil ani kutík. Kutík s dlouhýma vláskama v holčičim oblečení i s chováním holčičky. Teda spíše se mi to dost líbí. :[
idnes.cz píše:I když u dětí operace vedoucí ke změně pohlaví nejsou dovolené, lékaři jim už umějí pomoci. Od dvanácti let jim mohou podávat léky, které blokují rozvoj pubertálních tělesných změn.
Tak tady je asi jesné co mě zaujalo. :D

Ale vážně, hlavní je aby měli podporu okolí.
Že by jim podávali léky stejné jako se používají k léčbě předčasné puberty?
Pro tělo taky nic moc dobrého.

Léčba předčasné puberty
A. Analoga GnRH
(analoga gonadotropin releasing hormonu neboli analoga gonadoliberinu) (Decapeptyl depot, Diphereline, Lucrin)

Léky z této skupiny jsou chemické přípravky, mající z části přirozenou stavbu molekuly gonadoliberinu (GnRH). Jsou upraveny tak, že blokují účinek přirozeně se tvořícího hypotalamického hormonu gonadoliberinu (GnRH). Pomocí těchto léků dochází k obsazení vazebných míst v podvěsku mozkovém (neboli hypofýze) pro gonadoliberin, který se tvoří v organismu. Hypofýza proto následně snižuje tvorbu gonadotropinů (FSH a LH), stimulace pohlavních žláz klesá až ustává a tvorba pohlavních hormonů nabývá prepubertální úrovně. Pokles a normalizace hormonálních hladin se projevuje blokováním změn typických pro centrální neboli pravou předčasnou pubertu. Při léčbě těmito léky nebyly zjištěny nežádoucí vedlejší účinky. Léčba musí být prováděna bez přerušení, podle pokynů odborného lékaře. Přerušení léčby vede spíše k podpoře než k zástavě dospívání. Krátce po zahájení léčby, ještě než dojde k nástupu příznivého efektu léčby, mohou být přechodně patrné projevy mírně postupující puberty. Jedná se například o akne, změny nálady, mírné zvětšení velikosti prsů, krátké krvácení z pochvy (odlučovací krvácení děložní sliznice ze spádu hormonálních hladin) či spíše je takzvané „špinění“. Tyto příznaky vymizí za několik týdnů po zahájení léčby. Analoga gonadoliberinu jsou nyní podávána v depotních (dlouhodobě působících) injekcích nitrosvalově 1x za 28 dnů, u některých pacientů lze použít injekční formy, které se podávají 1x za 3 měsíce. Příslušný odborný dětský lékař, jímž je buď dětský endokrinolog či dětský gynekolog, vybere pro Vaše dítě nejvhodnější preparát a způsob léčby. Za normálních okolností se injekce aplikují v intervalu 28 dnů, na začátku léčby může být však interval i kratší. Nejvhodnější léčebný cyklus určuje pro každé dítě odborník.
B. Cyproteron acetát (Androcur)
Tento lék působí zejména na úrovni pohlavních žláz (vaječníků a varlat), kde zabraňuje tvorbě mužských a ženských pohlavních hormonů. Vyrábí se v podobě tablet a podává se obvykle 2-3x denně. V nedávné minulosti se ukázalo, že jeho účinnost pro léčbu pravé (centrální) předčasné puberty je nedostatečná, je tedy méně vhodný než výše uvedená analoga gonadoliberinu. Proto se nyní již několik let pro léčbu centrální předčasné puberty nepodává. Výjimkou může být krátkodobé přechodné léčby s cílem oddálit nástup menarché z různých důvodů.

Cyproteron acetát je významným lékem pro jinou formu předčasné puberty, která není závislá na gonadotropinech. Tento lék potlačuje úspěšně vývoj předčasného dospívání, avšak nepůsobí dostatečně na zpomalení vývoje kostního zrání a proto nezlepšuje definitivní tělesnou výšku.

Cyproteron acetát ovlivňuje také tvorbu nadledvinového („stresového“) hormonu kortizolu, proto musí být funkce nadledvin při dlouhodobé léčbě vyššími dávkami sledována a v některých případech musí být podána injekce kortizolu k podpoře organizmu při těžkém onemocnění či operaci.

Zdroj: http://www.pediatrie-motol.cz/predcasne-dospivani
Hranicar
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 14
Příspěvky: 214
Dal: 19 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od Hranicar »

Mám dost pochybnosti o tom, že v 10 letech má člověk v sobě jasno. Na jedné straně tedy - když má někdo pocit, že jeho tělesné pohlaví neodpovídá jeho "skutečnému" pohlaví, je jednodušší začít to řešit před pubertou, než to řešit v 50. Na straně druhé - kým člověk doopravdy je, to si uvědomí až někdy okolo dvaceti, a tudíž podnikat nějaké nevratné kroky do té doby mi přijde poněkud hloupé a člověk toho pak může dost litovat. Netvrdím, že si člověk neuvědomuje svoji orientaci a sexualitu už v dětském věku, ale než si to všechno ujasní a srovná, tak to chvíli trvá a měl by tomu dát čas. Měl by hlavně mít porozumění a podporu, měl by mít někoho, s kým o tom může mluvit.
Z mého čistě úchyl-hlediska:
1)Kutík s dlouhými vlasy mi nevadí, i když se mi nelíbí, když jsou moc dlouhé
2)Holčička stylizovaná do kutíka prostě není kutík
3)Předčasné dospívání, to je fakt strašná věc
Uživatelský avatar
fenix

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od fenix »

Já myslím, že i v tom mít jasno můžou, ale těžko říct co takový děti cítí. Řešit se to začíná taky celkem brzy léčbou, ale přitom pokud jde o dítě na přemýšlení o tom pár let má. O operaci může požádat od 18ti a ještě splnit další podmínky.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Transsexualita
V České republice je změna pohlaví přípustná jen na základě posouzení diagnózy i prognózy lékařskou komisí.

Přeměna z muže na ženu či naopak probíhá v několika fázích. Operativní změně pohlaví předchází tak zvaný RLT nebo RLE (z anglického "real life test" či "real life experience"), kdy osoba po dobu nejméně jednoho roku vystupuje za všech okolností v souladu se svým psychickým pohlavím, a podávání hormonálních přípravků (u MtF antiandrogenů a estrogenů, u FtM testosteronů), přičemž pořadí těchto dvou fází záleží na konkrétních případech. FtM v době příchodu k sexuologovi již většinou vystupují v mužské roli, na rozdíl od MtF, v jejichž případě se nejprve často přistupuje k hormonální terapii, které nadále umožní snadnější přechod k RLT. Třetím krokem je operativní změna pohlaví.

Změna pohlaví je zásahem do lidského těla a má svá rizika. Britský list Daily Mail upozornil na vysoký počet sebevražd transsexuálů po změně pohlaví, která je až 31%, a to v souvislosti s dobrovolnou eutanazií transsexuála Nancy Verhelstové, která si nechala změnit pohlaví na mužské, ale operace se nepodařila podle očekávání. Jako důvod uvedl, že „Nechce být zrůdou“.
Uživatelský avatar
Troper
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 4
ve věku do: 14
Příspěvky: 155
Dal: 37 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od Troper »

Podla mna je priserne ze lekari chcu menit prirodzeny vyvoj tela kvoli veci ktorou si to dieta vobec nemusi byt iste. Co ak si to neskor rozmysli? Chapem ze transsexualita sa moze prejavit uz v detstve, ale pchat lieky narusujuce prirodzeny vyvoj do vyvijajuceho sa dietata je chore.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1620 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od Kasz »

Já tedy nevím, jaké jsou odborné i neodborné poznatky - přemýšlel jsem, co bych dělal, kdybych měl transsexuální dítě... asi by se to dalo poznat, jenom nevím, co bych v takovém případě dělal. Vůbec to nevím.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
fenix

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od fenix »

Troper píše:Podla mna je priserne ze lekari chcu menit prirodzeny vyvoj tela kvoli veci ktorou si to dieta vobec nemusi byt iste.
Příšerné může být to co takové dítě musí prožívat, příšerné by bylo s tím nic nedělat. Lékaři se takovému dítěti snaží jen pomoct a zahájení takové léčby bude mít svoje podmínky. Nehledě na to, že první fáze takové léčby nejsou nevratné.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Příspěvky: 2308
Dal: 637 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od Plyšáček »

I v souvislosti s tímto tématem mě napadla myšlenka:
Jakmile dívka začne menstruovat, není pro mě zkrátka absolutně dítětem a řadím ji z biologického i preferenčního hlediska mezi dospělé. Vezmeme-li v úvahu, že dívky mají první menarché obvykle mezi 12.-14. rokem života, nemohu rezonovat s orientací řady členů, kteří mají svůj preferenční interval posunut do těchto čísel.

Pokud bych já a nebo moje dítě bylo transsexuálně orientováno, nic bych s tím rozhodně nedělal.
Duše dostala takové tělo, které potřebuje pro svoji životní zkušenost, ať se jí to líbí či ne.
Z téhož důvodu bych "neléčil" sexuální orientace.
"Vše je tak, jak má být." Stvořitel nedělá chyby. To lidé hledají zdánlivé chyby a potom celý život trpí jejich odstraňováním.

Je rozdíl mezi biologickým pohlavím, genderem a pohlavní identitou. Ať si hraje třeba na opačný gender, tělo mu nechte takové, jaké má. Problém je pouze u tzv. hermafroditů, kdy není ani dívkou ani chlapcem - např. vnitřní pohlavní orgány jsou ženské, vnější mužský. Nebo nelze určit, jaký má genitál. Nebo geny jsou jiné než pohlavní orgány. Nebo jde o chaos v hormonech. Nevěřil jsem, jak je to komplikované, dokud jsem nezačal studovat knížku Dívčí a chlapecká identita. Tam najdete všechny odpovědi na tyto otázky...
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se hrubě provinil proti základním principům Československé pedofilní komunity (viz rozhodnutí administrátorského týmu). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá prohlášení nebo příspěvky tohoto uživatele v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od fenix »

Plyšáček píše: Pokud bych já a nebo moje dítě bylo transsexuálně orientováno, nic bych s tím rozhodně nedělal.
Duše dostala takové tělo, které potřebuje pro svoji životní zkušenost, ať se jí to líbí či ne.
Z téhož důvodu bych "neléčil" sexuální orientace.
"Vše je tak, jak má být." Stvořitel nedělá chyby. To lidé hledají zdánlivé chyby a potom celý život trpí jejich odstraňováním.
Každý dělá chyby, jejich duše zřejmě dostala jiné tělo. Nevím co přesně cití, ale nic nedělat nebude to správné řešení.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od Jednorozec »

S těmi transsexuály v 8 letech bych byl opatrný. Sám si pamatuji kluka co se oblékal do dívčích šatiček nosil kalhotky, hrál si s panenkami (sám od sebe rodiče z toho nadšení nebyli) a v dospělosti z něj je "normální" chlap...
Uživatelský avatar
fenix

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od fenix »

Takový věci jsou celkem běžný, ale některý ty děti aspoň podle příběhů cítí něco víc, že jsou v jiném těle. A ta léčka má taky proto jasně stanovená pravidla.
malou
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: miluji holky i zeny a porad cekam na tu pravou lasku
Příspěvky: 357
Dal: 1 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od malou »

Na IMGSRC jsem jednou vyděl,že existují pedofilové,kteří nechávají svoje kluky,se lehce líčit a chovat se jako holčičky dokonce tam dávaly i své fotky.Lidi jsou rúzní,někteří pedofilové dávají svojim dětem ještě, když jsou starší plenky :) .

Jestly je to dobré nebo ne to nevým :) .
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 156 poděkování
Dostal: 102 poděkování

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od MarkM »

http://zena.centrum.cz/deti/skolaci-a-pubertaci/clanek.phtml?id=806711

Článek přidávám sem, ale klidně můžete založit vlastní vlákno :)

Jinak ta holčička má moc pěkné vlasy :) A vůbec to je docela zajímavé. Docela bych rád potkal nějakou takovou holčičku, co je vlastně kutík.
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »Doufám, že toto video je fake. Kdyby totiž to, co se v něm popisuje, byla celá pravda, nebylo by to moc legální a o věc by se měla začít zajímat sociálka a policie.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od Jednorozec »

To video je podle mne normální fake. "Holka" chce být prostě zajímavá. U nás pokud vím ani nením možné předělat dítě na opačné pohlaví, tedy pokud se nebavíme o miminách co se narodí s nejasným pohlavím.
Už jen to co říká a jak mluví, či píše, ukazuje na rozpory. Jednak to tvrzení že její rodiče ji nechali předělat pohlaví i prsa (v tohle věku předělat prsa?, která na videu ani neexistují). Dále pak že mluví v ženském rodě a text u videa je psán v mužském. (Moje zkušenost mi říká že pokud se někdo cítí být daným pohlavím tak nebude sám od sebe u takovéhoto odhalování vystupovat pod jiným).
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Video už je smazané. Asi 12letá holka v něm říkala (s dojemným hudebním podkresem), že se narodila jako kluk, ale rodiče chtěli holku, tak ji nechali přeoperovat.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Livrey
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Příspěvky: 34
Dal: 389 poděkování
Dostal: 25 poděkování

National Geographic píše historii, na obálce má transgender

Nový příspěvek od Livrey »

http://www.hatefree.cz/blo/hf-zpravy/1886-national-geographic-leden-2017

Lednové číslo magazínu National Geographic vstoupilo do historie – na obálce se totiž objevila 9letá Avery Jackson, která se už před 2 lety podělila o svůj příběh, život transgender dítěte. Avery, která se narodila jako chlapec, ale cítí se být spíše dívkou, pózovala fotografovi Robinu Hammondovi Jacksonovi. „Nejlepší na tom být tam jako dívka je, že už nemusím předstírat, že jsem kluk,“ říká Avery ke svému pózování pro National Geographic.

Tenhle článek od HateFree mě velmi potěšil. V prvním videu jsou pěkní kutíci i holčičky z celého světa mluvící o rozdílnosti pohlaví a podobně. Jeden kutík mě tam dost pobavil, ale nebudu prozrazovat který 8p

Je to pro mě celkem zajímavé vzhledem k tomu, že jsem do svých 9 let netušila, že "mají" být mezi holčičkami a chlapci propastné rozdíly. Jako malá jsem odmítala růžovou (protože je prostě škaredá a stále ji nemám ráda, ale už jsem ohledně ní smířlivější, protože některým holčičkám fakt sluší, ale stejně tak sluší i některým kutíkům) a šatičky taky nebyly to pravé ořechové (zase na druhou stranu byla sranda si je vykasávat až skoro nad hlavu), ale brala jsem to tak, že sváteční oblečení je oprus pro každé dítě.
V devíti letech jsem přestoupila na novou školu, kde měli nádherné fotbalové hřiště, samozřejmě kluci nebyli moc nadšení, že se jim do toho plete nějaká holka, která to ještě pořádně neumí.
Potom mi tam většina holek absolutně nevyhovovala tím o čem se spolu baví a tak nějak všeljak mi přišly někde úplně jinde než já (až na výjimky, se kterými jsem se později začala kamarádit). Historka k dobru: jednoho krásného dne si ke mně sedla spolužačka T.. Celou hodinu jsem T. bavila svými vtipy (dostala jsem za to i poznámku, že ruším v hodině *kasz* ) Ke konci hodiny mi řekla, že by se mnou i kamarádila, kdybych se chovala méně jako kluk. Nechtěla jsem se přestat přátelsky prát s jedním spolužákem a tak jsme se kamarádkami nestaly :D . Našla jsem si ale jiného dobrého přítele- kluka samozřejmě. Po určité době už byly posměšky od ostatních, jak spolu chodíme a jak to nechceme přiznat, neúnosné a postupně jsme se víceméně přestali kamarádit.
Největší ránu do srdíčka mi však zasadila naše třídní učitelka. Neměla mě moc ráda, což chápu, když jsem v hodinách buď bavila své okolí, nebo si četla pod lavicí (vlastně jsem se moc nezměnila, pravdou je že vůbec :D ) Jednou když jsem běžela na oběd, tak jsem omylem vrazila do této naší učitelky. Byla velmi naštvaná a začala na mě křičet: "Už zase ty, Livrey?! Nemůžeš se aspoň někdy chovat jako holka?!" Bylo mi z toho špatně. Z celé té školy. Nechápala jsem, co všichni stále mají. Má jediná a hlavní otázka byla proč jsem se nenarodila jako kluk z čehož vyplývalo i mé hlavní přání.
Nevěděla jsem, že všichni se jen schovávají za streotypy a že hlavní problém spočíval v tom, že mám hodně energie a jsem nevybitá, že se nudím v hodinách a poté otravuji ostatní. Naštěstí jsem poté přešla na jinou školu a vše bylo mnohem lepší, protože mí kamarádi tam jsou v zásadě divní a tudíž na ně používat nějaké gendrové stereotypy nejde. :)

Abych se vrátila zpět k tématu, tak v lecčems transsexuály chápu, jen si nejsem jistá do jak velké míry je člověk s rozhodnutím o změně svého pohlaví ovlivňován svým okolím, které mu říká jak má vypadat a jak se má chovat a do jaké míry je to skutečně jeho volba, protože když změní pohlaví, tak se jen přesune do opačné škatulky... A já bych nejradši ty škatulky rozdupala, ať každý vypadá a chová se jak chce, když je to v mezích zákona.
Uživatelský avatar
Pipo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Příspěvky: 208
Dal: 41 poděkování
Dostal: 67 poděkování

Re: Transsexuálů v Česku přibývá. Jsou mezi nimi i 8leté dět

Nový příspěvek od Pipo »

Medzi pohlaviami sú rozdiely. A tie sú prirodzené. Či sa to niekomu páči alebo nie, väčšina chlapcov sa vždy bude chcieť hrať s autíčkami a väčšina dievčat s princeznami. Je to vrodená záležitosť, nie otázka výchovy. Viď. ľudia, ktorí boli z rôznych príčin (väčšinou kvôli biologickým defektom) vychovávaní ako druhé pohlavie, nevedeli, že sa ním nenarodili a pritom sami v hĺbke svojej duše cítili, že to ne sú oni - vyjasnilo sa im všetko, až keď im povedali pravdu. Pokladám za nebezpečné to, že pod vplyvom feminizmu začína byť stieraný rozdiel pri výchove medzi dievčatami a chlapcami a deti v tom majú potom zmätok, a tak či tak si potom nájdu ten väčšinový "stereotypný" životný štýl ;) pretože je prirodzený, len majú k nemu sťaženú cestu...

Nič proti výnimkám, sú soľou života a spoločnosti, ale výnimočnosť výnimiek je v tom, že potvrdzujú pravidlo ;) nie sú štandardom. Samozrejme sa nájdu ľudia, ktorí svojím správaním a preferenciami vybočujú z normy, a to je fajn. A či sa už ukáže, že sú to naozaj transsexuálovia alebo je to len prechodná fáza v živote, to je druhá vec. Ale väčšina dievčat sa bude správať ako dievčatá a väčšina chlapcov budú skrátka chlapcami, načo im robiť v tých malých hlávkach chaos (ako vidím, že sa v niektorých ultraliberálnych rodinách deje)?

Genderové stereotypy, ako aj obecne stereotypy štatisticky fungujú, hovoria o väčšinovosti a teda štatistickej pravde, 8 z 10 detí sú skrátka "normálne" väčšinové, ak chcete. Už je na jedincovi, aby tie škatuľky odhodil, ale v rámci spoločnosti majú svoj význam.
Naposledy upravil(a) Pipo dne pondělí 2. 1. 2017, 18:27:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: National Geographic píše historii, na obálce má transgen

Nový příspěvek od Filip »

Livrey píše:Jeden kutík mě tam dost pobavil, ale nebudu prozrazovat který 8p
Určite to bol ten černoško. :D