ČRo: Jak moc věděl Karol Wojtyla o skandálech s pedofily?

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 473 poděkování
Dostal: 567 poděkování

ČRo: Jak moc věděl Karol Wojtyla o skandálech s pedofily?

Nový příspěvek od simgiran »

Jak moc věděl Karol Wojtyla o skandálech s pedofily?
http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/jak-moc-vedel-karol-wojtyla-o-skandalech-s-pedofily--1343586
Článek se věnuje sexuálnímu zneužívání v církvi, ovšem mluví o pedofilech a pedofilních skandálech.

Autorovi jsem odeslal následující reakci:
Dobrý den,

chtěl bych reagovat na článek 'Jak moc věděl Karol Wojtyla o skandálech s pedofily?' V článku píšete o pedofilních skandálech, ovšem skandály se točí kolem sexuálního zneužívání dětí. Skandál kvůli sexuálnímu zneužívání dětí není pedofilní skandál. Mnoho pachatelů sexuálního zneužívání dětí nejsou pedofilové (např. prof. Weiss uvádí, že až 90 % pachatelů zneužití nejsou pedofilové) a naopak mnoho pedofilů nezneužívá děti. Maciel je označován za pedofila, přičemž pedofilem dost možná nebyl. Dočetl jsem se, že měl zneužívat chlapce a mladé muže a měl mít sexuální kontakty i se ženami. Server The New York Times píše "For decades, the Vatican dismissed accusations by seminarians that Father Maciel had abused them sexually, some when they were as young as 12." http://www.nytimes.com/2014/02/07/world/legionaries-of-christ-denounce-founder-marcial-maciel-degollado.html To znamená, že podle těch obvinění měl zneužívat 12leté a starší. Pedofilové jsou zaměření na děti mladší puberty, což u chlapců znamená typicky věk 12 a méně.

O pedofilech panuje mnoho předsudků, jedním z nejrozšířenějších je, že pedofil je někdo, kdo zneužívá děti. Pokud se lidé dočtou v novinách o pedofilech, tak obvykle jen jako o pachatelích sexuálního zneužívání děti. Přičemž jsou nezřídka pedofilům přičítány i skutky, které spáchali osoby, které pedofilně zaměřené nebyly. Předsudky, které o pedofilii ve společnosti padají často velmi dopadají na pedofily a to zejména na mladé jedince, které si začínají zjišťovat, že je eroticky přitahují děti (to jsou typicky 12-14letí, i když mnoho pedofilů si svoje zaměření dlouho nepřizná). Tito lidé pak často naprosto zbytečně trpí tím, že se cítí odsouzeni společností, bojí se, že by někdo mohl zjistit, že jsou pedofilové, případně sami kolikrát mají předsudky o pedofilech a zjištění, že je přitahují děti je může vyděsit, mohou se nenávidět. Navíc si mnoho pedofilů své zaměření nepřizná a ti z pedofilů, kteří cítí, že své sexuální zaměření úplně nezvládají, se mnohdy bojí vyhledat odbornou pomoc. To zvyšuje riziko, že takoví pedofilové sexuálně zneužijí dítě.

Chtěl bych vás proto vyzvat, abyste nepoužíval slova pedofilie nebo pedofil pro označení sexuálního zneužívání dětí případně pachatelů zneužívání. (Tím samozřejmě nemyslím, že nemělo být zmíněno, že je pachatel pedofil, pokud je to věrohodně potvrzeno a ta informace má nějaký dopad, například pokud soudní znalec diagnostikuje pedofilii a na základě toho pachatel dostane nižší trest nebo uloženou ochrannou léčbu, taková informace by byla rozhodně na místě). Věřím, že moje připomínky pochopíte.

S pozdravem,
simgiran
http://www.pedofilie-info.cz

PS Nedávno na severu This American Life vyšla epizoda zabývající se pedofilií líčící příběh 19letého pedofila, který si uvědomil, že ho přitahují děti, když mu bylo 14.http://www.thisamericanlife.org/radio-archives/episode/522/tarred-and-feathered?act=2#play Poznamenám, že na ČRo se tematu pedofilie věnovala Lucie Vopálenská http://www.rozhlas.cz/plus/zaostreno/_zprava/nekriminalni-pedofilove-a-vnimani-pedofilie--1192125