Muž v mateřské školce

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Muž v mateřské školce

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Ona.idnes.cz: Redaktor v mateřské školce: Učil bych tu, ale za dvojnásobný plat

Tři dny jsem dělal práci, která mužům obvykle nenáleží. Učitele v mateřské škole. Pondělí bylo hezké, v úterý jsem pocítil únavový syndrom, k němuž se ve středu přidala migréna. O výplatu jsem si neříkal, ale dostal bych zhruba dva a půl tisíce čistého.

Milý článek. :)
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 824 poděkování

Re: Redaktor v mateřské školce

Nový příspěvek od Myš »

Muž ve školce = exot
V českých školkách muži pracují jen výjimečně, ačkoli děti by je přivítaly s nadšením. Důvodů je několik. Kromě nepříliš atraktivního platu taky pocit jakési nepatřičnosti; každý muž věnující se s láskou malým dětem vzbuzuje u části společnosti podezření: není to náhodou nějaký deviant?
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1620 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Redaktor v mateřské školce

Nový příspěvek od Kasz »

S tím nedostatkem mužů to není záležitost jenom školek. Nedostatek kvalitních mužů je i v rodinách, kde děti žijí jen s matkou. A nebo třeba sice mají oba rodiče, ale o děti se stejně nejvíc stará matka, zatímco otec je v práci, přichází pozdě večer a nemá pak už čas ani chuť se svým dětem věnovat.

Stalo se mi, že jsem jednou suploval ranní družinu, a to jsou děti na 1. stupni ZŠ, nikoliv ve školce. Od družinářky, kterou jsem měl příští den zastupovat, jsem se dozvěděl, že nějaká dívenka se dokonce domluvila s druhou, že ráno mimořádně přijdou (chodily jen v některé dny), protože je bude mít "pan učitel". Když pak děti přicházely, vždycky jsem je zapsal do prezenčního sešitu - kdo a v kolik hodin přišel, každého jsem se ptal na jméno. Začaly si se mnou povídat, občas mi někdo přišel ukázat notýsek, že odpoledne odchází hned po škole (každou změnu pravidelného režimu odchodů museli mít od rodiče potvrzenou v notýsku a ukázat jí paní družinářce). Tuhle se ve dveřích objevil pan školník, pozdravili jsme se "Dobrý den..." a já na něj: "A ty se jmenuješ jak?" - "Já se jmenuju Honzíček." - "A jak dál?" - "Honzíček maminčin." ... v tu chvíli si děti přestaly hrát a začaly sledovat děj improvizovaného "divadelního představení". "No moment, to je tvoje příjmení?" - "Ano." - "Aha, 'takže do prezenčního sešitu píšu: Honzíček Maminčin, příchod 7:20." - "A rovnou tam můžete napsat i odchod." - "No moment, Honzíčku, a máš v notýsku napsané, že můžeš odejít?" - "Jistě...," vytáhl kousek nějakého papíru a dal mi ho do ruky. - "Aha, dobře, v tom případě to je v pořádku. Čili píšu Honzíček maminčin příchod 7:20, odchod 7:21." S panem školníkem alias Honzíčkem jsme se rozloučili... a děti, které celou improvizovanou scénku bez hnutí sledovaly, hned: "Pane učiteli, to bylo dobrýýý!"

Chlapů je ve školství málo, a není divu, za ty peníze, zodpovědnost a neustálé peripetie s rodiči, kteří svým "miláčkům" doma bezmezně věří, cokoliv jim řeknou, to málokomu bude stát za to. Člověk, který chce být učitel, by měl mít k dětem pozitivní vztah. I tak ale bude ze školy odcházet někdy naprosto vyčerpán. Za 20 tisíc hrubého, tedy za 15 a nějaké drobné čistého, se vysokoškolák bude vždycky cítit nedoceněný. Ne nadarmo je učitelství nejhůře placenou profesí, kde je vyžadována VŠ. Člověk pak těžko hledá motivaci, jak nad rámec toho, co má za povinnost, udělat ještě něco navíc. Kolegyním učitelkám se nic nechce, když za to nedostanou ani korunu navíc, a popravdě, mě to také motivaci nepřidává. Pár výhod, které mi vyvažují ten "nízký plat", se ale také najdou: Stabilita zaměstnání (nehrozí, že "výroba" v závodě bude zastavena, nehrozí, že podnik zkrachuje atd.), plat není zas tak špatný (je mnoho profesí, kde prostě děláte šíleně monotónní práci a dostanete minimální mzdu...), za rok 12 týdnů čistého času PLACENÉ dovolené (o tomhle nesmím před neučiteli příliš mluvit, protože běžně lidé mají třeba jen zákonné 4 týdny, nebo max. 5 týdnů, když mají týden navíc), když si potřebuji něco soukromého vyřídit a ředitelka je rozumná, mohu si hodiny přehodit a mít tak "den volna" navíc (celkově práci ale udělám stejnou, jen si ji odpracuji v jiných dnech v době, kdy mám v rozvrhu "okno"), mohu také odučit svoje hodiny a když potřebuji, mohu jít hned domů, takže fyzicky v práci musím být zhruba od 7:45 do 13:45, pokud končím 6. hodinu, pokud končím dřív, tak mohu odejít i dřív. To jsou všechno nesporné výhody. Vše má ale své nevýhody, ale o těch se tady nechci rozepisovat. Jsem s prací spokojen, a vzhledem k tomu, že jsem pedofil, tak mít každý den kolem sebe děti, se kterými můžete komunikovat, prožívat společné zážitky, mít s nimi zkrátka osobní vztah (např. ne jenom potkávat nějaké cizí děti na ulici a snít o tom, jaké by to bylo, kdybych se s nimi znal a mohl s nimi prohodit pár slov) - no je to pro mě zkrátka můj splněný sen. I toto je další výhoda, díky které jsem s prací učitele nadmíru spokojen i přes ten pro VŠ vzdělaného "nízký" plat.

Pravda také ale je, že to není práce pro každého. Je to velmi psychicky náročná a také zodpovědná práce. Když něco zanedbáte, můžete skončit před soudem. Získat u dětí (resp. spíš u puberťáků, i když i ti "malí" jsou někdy "huba nevymáchaná" a z učitelů si dělají jen srandu) respekt také není nic, co přijde samo od sebe. Každou sekundu musíte být v pohotovosti okamžitě zareagovat, a ta reakce by měla být adekvátní. Když vás někdo opakovaně něčím provokuje, štve... co s ním pak? Nebo když vy se snažíte a třída nespolupracuje a jen hledá, jak se "zabavit" něčím, co mozek nenamáhá. Taky záleží třeba na momentální náladě nebo i na počasí. Tak se někdy stane, že učíte 6 hodin v kuse a celkem to jde a říkáte si "takhle by to mohlo být vždycky", ale hned zítra vám první hodinu pár jedinců v dané třídě zavaří a vy po té první hodině přicházíte do kabinetu psychicky vyčerpaní víc, než včera po šesti hodinách v kuse. A přitom vás samozřejmě i dnes čeká třeba znovu dalších 5 hodin.

Každá práce má zkrátka svoje plus a mínus, a každý si musí zvážit sám jednak, na co má, a také, co se mu v tomto ohledu vyplatí, a hlavně asi taky, co jeho životu dává smysl a naplnění.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Redaktor v mateřské školce

Nový příspěvek od Jednorozec »

Tož asi takto.
Ti co jen haní učitelskou práci by si to měli na pár dní vyzkoušet. Možná by pak přestali. Dokáže to být mnohem více večerpávájící než fyzická práce. Ne nadarmo se traduje, že hodina přednášky (nikoli studenta) je často energeticky vydá za tři hodiny práce horníka v uhelném dole...
To že člověk "nedělá rukama" ještě neznamená že se fláká. Stejně tak když jsem pracoval například po brigádách) v dělnických profesích, tak jsem přišel ráno převlékl se a šel k pásu/do dílny atd. ve dvě hodiny "zahoukala siréna" a padla od té chvíle pro mě práce neexistovala. Kdežto pro učitele práce nekončí často ani ve 12 v noci, kdy si ještě někdo po emailu vzpomene, že něco chce....

Jo a v tý mateřský školce zřejmě berou víc než na jedné nejmenované vysoké škole člověk s doktorátem a prací na 250%...

Ohledně té stability si taky nejsem až tak jistý, do školství jde málo peněz a spousta ředitelů to dříve řešila úvazkem jen ve školním roce (nevím jak se to změnilo). Plus kolísá počet dětí a čas od času se školy ruší/slučují....
Uživatelský avatar
Marketa
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Muži
Příspěvky: 84
Dal: 20 poděkování
Dostal: 33 poděkování

Re: Redaktor v mateřské školce

Nový příspěvek od Marketa »

Pěkný článek... Musím říct, že moje malá sestřenka je jedna z těch šťastných, která když nastupovala do MŠ měla ve třídě pana učitele :-)
Fakt je, že by mi to asi vůbec nevadilo.. je vidět i doma,že táta (nebo obecně chlap) je pro dítě mnohem zajímavější stran pohybového vyžití a takového prostého "blbnutí".. přeci jen máma (ženská) je spíš pečovatelka a řeší dominantně takové ty praktické záležitosti....

Co mě ale dostalo byl odkaz na další článek pod tímto
http://ona.idnes.cz/reportaz-z-kojeneckeho-ustavu-sestry-si-obcas-nad-detmi-i-pobreci-p9f-/deti.aspx?c=A081020_180312_ona_deti_jup
A teda tyhle lidi obdivuju možná ještě o něco víc.. nevím, jestli bych to emočně ustála.

Takže všem profesím, které zasvětili svůj život práci s dětmi, kloubouk dolů a palec nahoru :-)
Hezký večer všem!
Naposledy upravil(a) Kasz dne sobota 22. 3. 2014, 22:13:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odkazy, prosím, dávejte do URL tagu.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Příspěvky: 2308
Dal: 637 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Ona.idnes.cz: Ve školách a školkách chybí mužské vzory

Nový příspěvek od Plyšáček »

Ve školách a školkách chybí mužské vzory. Chlapci kvůli tomu selhávají.

„Když muž učí ve školce, musí to pak dlouze zdůvodňovat, vlastně dokazovat, že je normální,“ pojmenovává další významnou překážku Václav....

:) Ale nemusí :)

Stačí se chovat dle Manuálu pro pedofilní pedagogy.

Jak začne něco "dokazovat" a něco rozborovat, je zle...
Naposledy upravil(a) Plyšáček dne pátek 27. 3. 2015, 18:45:39, celkem upraveno 1 x.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se hrubě provinil proti základním principům Československé pedofilní komunity (viz rozhodnutí administrátorského týmu). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá prohlášení nebo příspěvky tohoto uživatele v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Příspěvky: 2308
Dal: 637 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Ona.idnes.cz: Ve školách a školkách chybí mužské vzory

Nový příspěvek od Plyšáček »

Související článek:

Redaktor v mateřské školce: Učil bych tu, ale za dvojnásobný plat.

"Muž ve školce = exot
V českých školkách muži pracují jen výjimečně, ačkoli děti by je přivítaly s nadšením. Důvodů je několik. Kromě nepříliš atraktivního platu taky pocit jakési nepatřičnosti; každý muž věnující se s láskou malým dětem vzbuzuje u části společnosti podezření: není to náhodou nějaký deviant?"
Naposledy upravil(a) Kasz dne pátek 27. 3. 2015, 23:44:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Plyšáčkovy příspěvky sloučeny s tematicky podobným vláknem.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se hrubě provinil proti základním principům Československé pedofilní komunity (viz rozhodnutí administrátorského týmu). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá prohlášení nebo příspěvky tohoto uživatele v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1620 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Muž v mateřské školce

Nový příspěvek od Kasz »

Mužů ve školkách přibývá, ale stále jich je minimum (Novinky.cz)

Trocha statistiky:

V 30 679hlavém pedagogickém sboru tvoří muži 0,55 procenta, konkrétně jich je 169. Ještě před deseti lety jich ale bylo jen 18, takže společenské tabu, že muži do školek nepatří, už je prolomeno.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1620 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Muž v mateřské školce

Nový příspěvek od Kasz »

Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1620 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Muž v mateřské školce

Nový příspěvek od Kasz »

Aktuální statistiky počtu mužů ve školkách a školách:

V mateřských školách bylo mezi 30 864 pedagogy jen 174 mužů. V základních školách jich bylo 11 425 z celkového počtu 71 109 členů kantorského týmu.

Zdroj: Kantorů je málo, proto dosáhnou na vyšší funkci i plat (Novinky.cz)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙