Deník Referendum: Právo pedofilů na duhovou vlajku

Diskuze o účasti komunity ČEPEK na festivalu Prague Pride. Nezapomeňte navštívit taktéž náš vedlejší web vytvořený speciálně pro tento projekt - www.nejenhomo.cz.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Deník Referendum: Právo pedofilů na duhovou vlajku

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »


Jaroslav Bican reaguje na ohlasy, podle kterých by u článku Ivany Recmanové o pedofilii neměla být duhová vlajka. LGBT komunita by se podle Bicana neměla od pedofilů odtahovat. Drtivou většinu zneužití dětí nemají na svědomí pedofilové.

Deník Referendum 10. února zveřejnil komentář Ivany Recmanové s názvem Pedofilie jako tabu? U textu byla ilustrační fotografie duhové vlajky pořízená na Prague Pridu, kterého se v loňském roce zúčastnili i zástupci pedofilní komunity ČEPEK. Na facebookových stránkách Deníku Referendum se na text objevila upoutávka v této podobě.

Do redakce následně přišla žádost od Kamily Fröhlichové z marketingu Prague Pridu, zda by titulní fotografie u daného článku nemohla být vyměněna například za fotografii konkrétní skupiny pedofilů v průvodu Prague Pride. Fotografie byla stažena. Nejednalo se ale o jedinou reakci ze strany gayů a leseb z LGBT komunity, která směřovala proti duhové vlajce umístěné u článku o pedofilii.

Musím přiznat, že mne trochu zarazila hysterie zde obsažená (pro přesnost dodávám, že email z Praque Pridu byl velmi věcný). Ta pramenila z toho, že lidé, kteří viděli upoutávku na článek na Facebooku, si mohli automaticky učinit asociaci, že duhová vlajka rovná se pedofilie a ta je veřejností vnímaná jako zneužívání dětí, to následně poškozuje LGBT hnutí, které se s touto vlajkou ztotožňuje.

V první řadě je třeba říci, že přibližně 90 % případů pohlavního zneužívání dětí mají na svědomí lidé s většinovou sexuální orientací a že většina pedofilů se pohlavního zneužití dítěte nikdy nedopustí. V tomto smyslu je vnímání pedofilie jako neužívání dětí stejně zavádějící, jako by bylo považovat heterosexuální muže automaticky za znásilňovatele žen.

Rozumím gayům a lesbám, že nechtějí, aby se duhová vlajka, kterou si vzali za svůj symbol, objevovala v souvislosti s pedofily, kteří jsou veřejností bráni jako někdo, kdo ubližuje dětem. Řada členů LGBT komunity má zkrátka strach, že by se část stigmatizace a panické hrůzy spjaté s pedofily mohla přenést i na ně. Stále vnímají, že jejich postavení je křehké a často zdůrazňovaná tolerance naší společnosti ke gayům a lesbám má své limity.

Výskyt slova pedofilie vedle duhové vlajky nemá být důvodem k hysterii. Foto commons.wikimedia.org, autor Theodoranian.

Přesto se domnívám, že přístup, kdy se LGBT komunita od pedofilů distancuje a propadá hysterickým reakcím, když se duhová vlajka objeví vedle slova pedofilie, je špatný. Gayové a lesby by podle mne měli s pedofily cítit zvláštní solidaritu a snažit se společně s nimi veřejnosti vysvětlovat, že se na pedofilech děje křivda, protože být pedofilem neznamená znásilňovat děti.

Kdo jiný by ostatně měl mít pro pedofily pochopení než LGBT hnutí, které si samo zažilo, jaké to je, když se na něm páchá bezpráví a je objektem odsudků a zavržení. Neříkám, že to je snadné, ale pokud u LGBT hnutí převáží obavy, že by si solidaritou s pedofily mohli uškodit a raději se od nich budou co nejvíce odtahovat, tak si podle mne stejně nepomohou.

Pokud se situace pedofilů, ale i dalších stigmatizovaných menšin například Romů nebude zlepšovat, a naopak bude čím dál horší, což je pravděpodobné, dříve či později přijdou na řadu i gayové a lesby, protože i oni jsou menšina a jsou na ráně.

Mohou se snažit držet krok s většinovou společností, ve výsledku se tak ale budou podílet na vytváření atmosféry, ve které být pedofilem nebo Romem je cejch, jenž dotyčným ničí život. Tato atmosféra se však nakonec obrátí proti LGBT komunitě samotné – předsudky a nenávist si budou žít svým životem a časem si gaye a lesby najdou.

LGBT hnutí by se podle mne mělo podílet na vysvětlování mýtů kolem pedofilie a toto úsilí považovat za součást své vlastní snahy o emancipaci. Nelze to podle mne od sebe oddělovat. Začít se dá tím, že gayové a lesby přiznají pedofilům právo jít s nimi společně pod duhovou vlajkou a pokud se bojí veřejného mínění, tak budou o to hlasitěji volat do světa: spojení s pedofily nám nevadí, protože pedofilové děti neznásilňují a duhové vlajka patří i jim, protože přece vyjadřuje pestrost sexuálních a genderových identit.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne pondělí 21. 5. 2018, 18:14:23, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Doplněn plný text článku.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1619 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Deník Referendum: Právo pedofilů na duhovou vlajku

Nový příspěvek od Kasz »

Článek je pokračováním reakcí na přednášku v klubu Salé ze dne 28.1.2014, kterou vedl na žádost queer komunity Charlie při Univerzitě Karlově Mgr. Karel Žák. V rámci této přednášky veřejně vystoupil Jiří Fx100d, zdejší admin.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1619 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Deník Referendum: Právo pedofilů na duhovou vlajku

Nový příspěvek od Kasz »

Panu Bicanovi jsem také napsal poděkování:

Dobrý den,
chtěl bych Vám poděkovat za Váš článek ohledně vztahů mezi LGBT komunitou a komunitou naší. Myslím si, že výstižně popisuje situaci. Kéž bychom jednou opravdu mohli nebát se někomu svěřit a třeba občas i veřejně vystoupit. Nesnadno se nám dýchá a žije v atmosféře nenávisti k lidem, kteří nic špatného nespáchali a od kterých se všichni distancují jen proto, že se narodili s erotickou preferencí dětí.

Váš článek se snaží cílit do vlastních řad, snad se tato kritika "vlastních lidí" neobrátí proti Vám. Podobný názor po naší účasti na Prague Pride na své stránky napsala tuším brněnská sekce sdružení LOGOS. Děkujeme za Vaši odvahu.

Zvažujeme, jestli oslovit Prague Pride o.s. s návrhem tematické přednášky o pedofilii, podobnou jako jste měli v klubu Salé. Minulý rok v rámci účasti na Prague Pride se představitelé sdružení vyjádřili, že by mohla v rámci oficiálního programu Prague Pride být i nějaká přednáška na toto téma.

Nevím, jestli jste zachytil, ale v České televizi byl ve čtvrtek v Hyde Parku hostem sexuolog Petr Weiss, který vše kolem pedofilie vysvětloval velmi dobře: http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=17830#p17830

Za Tým ČEPEK Vás zdraví
Petr Kasz
administrátor http://www.pedofilie-info.cz
email: [email protected]
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙